Puszi, ​nyuszi! 30 csillagozás

Kárpáti Tibor: Puszi, nyuszi!

Csoki, maki! Üdvöz, légy! Puszi, nyuszi! Kárpáti Tibor fantáziája kiapadhatatlan, ha vicces köszönésekről és állatokról van szó – ha nem jut eszünkbe más, mint az, hogy szia, akkor nyissuk fel ezt a könyvecskét – közel ötvenféle köszöntést találunk a szerző-grafikus zseniális rajzaival.

Pagony, Budapest, 2016
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634101932 · Illusztrálta: Kárpáti Tibor

Bea_Könyvutca P>!
Kárpáti Tibor: Puszi, nyuszi!

Keményfedeles, pár oldalas lapozgató, vicces köszönésekkel. El tudom képzelni, amint apró gyerekeknek felolvasom, nézegetjük a képeket, ők pedig nagyon élvezik a különféle állatos köszöngetéseket, és másnap a gyakorlatban is kipróbálják őket. És csak reménykedek majd, hogy a szomszédnak nem köszönnek, „helló, te ló” vagy a szigorú eladónőnek „puszi, nyuszi” formációban. :)

Citrompor>!
Kárpáti Tibor: Puszi, nyuszi!

Kárpáti Tibort eddig illusztrátorként ismertem, és be kell vallanom, hogy az illusztrációi nem igazán nyerték el a tetszésemet. Különösebb elvárásaim nem voltak ezért ezzel az önállóan megjelentetett 0-3 éves kortól ajánlott lapozójával kapcsolatban sem.
Az elején még külön puffogtam is magamban, hogy komolyan? ebben a könyvben csak állatok és köszönések vannak? Aztán meg valahogy belehelyezkedtem a 0-3 éves korosztály lelkületébe képzeletben (visszaemlékezve a saját hello Leozásaimra) és komolyan, már vártam, hogy a következő lapon milyen állat, milyen rá rímelő módon fog barátjára ráköszönni. Bár a rajzok néha bárgyúan egyszerűek, de jó színesek, vidámak és visszaadják az adott állat lényegi vonásait, így egy csomó állatot is meg lehet belőle tanulni a gyerkőcnek. Még ha ez csak szerény belépő is.

Bíró_Júlia>!
Kárpáti Tibor: Puszi, nyuszi!

A kezdőknek is könnyen fogyasztható „Hali, puli!”-tól a haladókra pozicionált „Viszontlátásra, álolaszsáská”-ig minden, ami köszönés, állat és rím meg színes rajz és vinnyogva röhögés. Legalábbis nekünk húggal annyira bejött, hogy a könyvesbolti olvasásból családi példány lett – másfelől a bevizsgáló közönség ez esetben 28 és 29,5 éves volt, valóságos gyerkőcön egyelőre nem teszteltük. Mindenesetre van itt magyar és nemmagyar, szlenges és elegánsan anakronisztikus köszönés és csevegés, ismerős és egzotikus állatok, valamint időnkénti asztalfejelési kockázat.
Nem vagyok biztos benne, milyen korosztálynak kellett volna szánni, ugyanakkor el tudom képzelni mint alapozó kirándulást a nyelvi humor világába kezdetben a kedvencek vég nélküli ismételgetésével, később saját párosítások alkotásával, ésöööö, alighanem idealista vagyok.* *Valószínűleg mert ovisként lenyűgözött és heteken napokon át maradéktalanul elszórakoztatott például, hogy létezik „skót lógó fülű macska”. Bár hogy miket alkottam a szóból, arra szerencsére nem emlékszem már de tudom, hogy kétsoros dal volt közte.

Futóhomok>!
Kárpáti Tibor: Puszi, nyuszi!

Ez régóta ott van a gyerekek könyvei között, néha előkerül, sőt idézni is szoktunk belőle. Így kíváncsian vártuk a szerző újabb agyzsibbasztó köszöntési ötleteit. Az Üdvöz, légy! – nél lehet, valakinél már rezeg a léc, én bírtam;)

Hintafa>!
Kárpáti Tibor: Puszi, nyuszi!

Ez most nem jött be. Pedig azt hittem, hogy csak nekem nem tetszik, mert már túl felnőtt vagyok, de valahogy a gyereknek sem jött át.

Röfipingvin P>!
Kárpáti Tibor: Puszi, nyuszi!

Felnőttként elég WTF élmény, de el tudom képzelni, hogy Lóri elkacarászna rajta. Viszont most nem fogjuk kipróbálni… spoiler

2022. 05. 18.
Na, megismerkedtek vele a lányaim is. Nem kérték másodjára… hmmm

CarmenV>!

Indoklás nélkül jár az 5 :D
lehet ezért a pokolra kerülök, de ajánlom mindenkinek :D sőt, barátnőm kisfia kapott egy példányt :D

kiscsillag0310>!
Kárpáti Tibor: Puszi, nyuszi!

némelyik poén kicsit laposra sikeredett, de a maradék zseniális élmény volt. :D

isahaak>!
Kárpáti Tibor: Puszi, nyuszi!

Vannak benne elég beteg poénok, de mi szeretjük! :D