Három ​testőr Ausztráliában 9 csillagozás

Kárpáti György – Peterdi Pál: Három testőr Ausztráliában

„Négy ​hetet töltöttem Ausztráliában ezzel a két többé-kevésbé ismert sportemberrel. Kis remekművemben lerántom róluk a leplet, bevilágítok lelkük legsötétebb zugaiba. Vagyis – régi jó szokásomhoz híven – embert csinálok belőlük. Igaz, hogy most visszafelé. Mert eddig hősök voltak.”
„Ez a fércmű hallatlanul mulatságos és tökéletesen igaz. Csak két bökkenő van a dologban. Hogy ami igaz benne, az nem mulatságos, ami pedig mulatságos, az nem igaz. Ha jól számolom, ez fentnevezettnek már a hatodik kötete magyar nyelven. Szegény hazám!”
„Még mondják, hogy a bunyósok hülyülnek meg vénségükre!
Én időben megkaptam ennek a kötetnek az anyagát. Bevallom, amíg csak le nem tettem, egyfolytában harsányan röhögtem. Egyszer majd talán el is olvasom. A szerzőt mindenesetre megkérem, ha netán újra írni akar rólam, adjon előbb egy ötvenest. Mert ingyen nem ütök!”
"Sosem jártam Ausztráliában, de hát Dante sem járt a pokolban. A társszerzőt angolul úgy mondják: „ghost-writer” –… (tovább)

Ifjúsági, Bukarest, 1988

Szelén>!
Kárpáti György – Peterdi Pál: Három testőr Ausztráliában

Roppant aranyos kis olvasmány, remekül szórakoztam olvasás közben.
Kicsit visszaköszönt a 80-as évek hangulata benne, ami olyan nagyon hiányzik nekem, olyan szép évek voltak azok, és olyan vidámak. Tömény humor ez a könyv, a teniszező részen konkrétan folytak a könnyeim a nevetéstől.
Egyetlenegy bajom az a könyvvel, hogy nem tudom eldönteni, hogy hol kezdődik és végződik Kárpáti György a könyvben és hol Peterdi Pál.
Két szerző esetén ez mindig felmerül az emberben.

Anó P>!
Kárpáti György – Peterdi Pál: Három testőr Ausztráliában

Persze ez a három testőr nem az a három testőr, akikről Dumas írt…de szó, ami szó, Kárpáti Györgynek jó a humora: Könnyű nyári olvasmány ez a régi könyvecske, amelyet egy barátaival Ausztráliában töltött időszak ihletett. A barátok pedig nem voltak akárkik: a legendás Papp Laci és a nemrég elhunyt Grosics Gyula. Megismerhetünk rengeteg Ausztráliába szakadt s ott élő vagy karriert csinált hazánkfiát, s közben többször mosolyra görbül a szánk, pl. amikor „Gyurikát” cápavadászatra invitálják, amikor a hármasfogat a pingvinek szigetére látogat vagy éppen a kengurukkal barátkozik…

Gregöria_Hill>!

Végy egy erős, sziklakemény, határozott vonásokkal definiálható jellemet. Mint amilyen teszem azt Hamlet, Othello, Miki egér, vagy Papp Laci.

Kapcsolódó szócikkek: Mickey Mouse
Gregöria_Hill>!

Ezzel kapcsolatban csak úgy szőrmentén jut eszembe, hogy néhány évvel előttem bizonyos Karinthy Ferenc nevű egyén is járt ezen a tájon. Néhány nap leforgása alatt hetvennégy előadást tartott a kortárs magyar irodalom kulisszatitkairól. Lehet, hogy többet is. Mesélik, hogy egyetlen csehót, egyetlen sörcsarnokot, egyetlen borpincét sem hagyott ki, és ahol két embernél többet talált egy helyen, máris rákezdte mondókáját Zelk Zoltán szerelmi költészetének fogyatékosságairól.

Kapcsolódó szócikkek: Karinthy Ferenc · Zelk Zoltán
Gregöria_Hill>!

– Sosem hittem volna, hogy még így tudsz vetődni.
– Vetődni tudok -nyöszörgi. – Csak felállni nem.

Gregöria_Hill>!

Lacit és Gyulát pedig valósággal körültáncolták a klub törzsvendégei. […] Tíz perc alatt kiderült, hogy nincs a teremben olyan ember, aki legalább háromszor ki nem ütötte volna Papp Lacit, vagy két felsősarkos dugót ne rúgott volna Grosics Gyuszinak.

Stirlitz>!

Aztán elkezdtünk barátilag csevegni.
Fél nyolckor.
És éjfélkor még mindig csevegtünk. Igaz, akkor már nem annyira barátilag.
A szavak zömét most is Grosics Gyula vitte.Elegánsan, finoman, nyakkendősen.
Mindaddig, amíg fel nem állt egy fiatalember az asztal végén.
– Nézze, Grosics úr – szólt minden teketória nélkül. – Én láttam a berni döntő filmjét. Többször is. És szilárd meggyőződésem, hogy önnek mind a három gólt védenie kellett volna.

78. oldal - Ifjúsági, 1988

Kapcsolódó szócikkek: Grosics Gyula