Domján ​Edit 11 csillagozás

Kárpáti György: Domján Edit

1972. december 25-én egy színésznő önkezével vetett véget életének. Negyvenéves volt, pályafutása csúcsán állt. Olyan sikerek voltak mögötte, mint az ötszáznál is többször előadott:
A bolond lány, Az üvegcipő, A hermelin, a Candida, a Liliom Julikája, a Koldusopera Pollyja.
Ez a kötet megpróbál választ keresni arra a kérdésre, miért tette. Eközben végigkíséri életét, pályafutását, szerepalakításait.

Zeneműkiadó, Budapest, 1987

vigili
Kárpáti György: Domján Edit

Nagyon jó ötlet volt rákattintani a rukkolán erre a könyvre.
Sok új információt kaptam . Kicsit belepillanthattam Domján Edit életébe, örömébe, fájdalmába. Pályatársai vallanak a könyvben magukról, s a színésznőről. Egy sikeres pályát futott be, csoda szép szerepekkel.
Akkor hogy lehet,hogy egészségesen 40 évesen öngyilkos lesz?
-nem tartották olyan hiúnak,hogy a ráncoktól való félelem lett volna az ok
-bár ő már régóta emlegette, hogy negyven év fölött nem érdemes élni
-szerintem Szécsi Pál szerelme is hozzájárult ehhez, mert maga az énekes sem volt egy stabil lélek, a nagy korkülönbség, amit annak idején nem néztek jó szemmel az emberek
-talán végső csapásnak mondható,hogy a szeretett kutyáját el kellett altatni

-" Kivülről melegség áradt belőle. Gyengédség, báj, mosoly, és szerelem-igény.
De belül fázott. Belül annyira fázott és didergett,hogy az már fájhatott neki. A siker is csak olyan volt számára, mint a morfium. Kissé enyhítette a fájdalmát." Müller Péter
Olvassátok el, nagyon jó könyv!

cippo IP
Kárpáti György: Domján Edit

Azt mondjuk nehezen tudnám eldönteni, h az öt csillagot inkább az Editnek vagy inkább a Kárpáti Györgynek adtam, mindenesetre nekem az Edithez nem fér kétség. Felraktam egy linket, hallgassátok meg bátran. x)

CsT45
Kárpáti György: Domján Edit

Tiszta érzelmek, őszinte vélemények , etikai érték.

gigi777
Kárpáti György: Domján Edit

Nagyrészt a művésznő színpadi szerepeiről olvashatunk ebben a műben. Többet vártam tőle.

cippo IP

Hogy miért halt meg? Az élethez végül is nemcsak étel és ital kell, munka és siker – egy halom parázs is kell, hogy melegedjünk. És ő már jó ideje a hamuban ült. Fázott. (Illés Endre)

V. Estére meghalsz

vigili

„Kívülről melegség áradt belőle. Gyengédség, báj, mosoly, és szerelem-igény. De belül fázott. Belül annyira fázott és didergett, hogy az már fájhatott neki. A siker is csak olyan volt számára, mint a morfium. Kissé enyhítette a fájdalmát.” Müller Péter

152. oldal/1987

Sophy

Miért bántasz, egyetlen édes pilóta, mindíg engem bántasz, holott ámbár mindenki engem bánt ezen a világon…
(Molnár Ferenc: Üvegcipő)