Törd ​a fejed! 2 csillagozás

Károlyi Zsuzsa: Törd a fejed!

A fejtörők varázslatosak. Amelyik egyszer magával ragad, az nem hagy nyugodni. Matek vagy nem matek, nyelvjáték vagy sem, mindegy. Akár a provokatív új művészet, arra törekszik, hogy ne eresszen, azt akarja, hogy tűnődj el, keress megoldást. Szerencsés esetben a fejtörőknek van megoldása, és amint ez megvan, jóleső bizonyosság tölti el a rejtvényfejtőt. Tessék kipróbálni.
Ebben a könyvben 180 könnyebb és nehezebb, iskolás gyerekeknek való példa van. Ellenállhatatlan apró kihívások: törheted a fejedet!

Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A logika világa Typotex

>!
Typotex, Budapest, 2016
130 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632798998

Most olvassa 1

Várólistára tette 1

Kívánságlistára tette 6


Kiemelt értékelések

Kek P>!
Károlyi Zsuzsa: Törd a fejed!

Jó kis könyvecske. Kép-, szám- és szórejtvények… ötfokú skálán (csillagok száma) jelölve a feladat nehézsége – amivel én sokszor nem értettem egyet. Találtam pár hibát a feladatokban, kár érte. A megoldásokban azonban nem, már ez is öröm! :) A rávezető kérdések jók, bár bevallom, leginkább ez az, ami számomra olvasatlan maradt. Ha nem ment a feladat, én kapásból a megoldást néztem meg ► lusta felnőtt.
Kipróbálásra még nem került részemről, nem tudom, a diákjaim mennyire lennének vevők efféle feladatokra. De kapásból a matekos kolléganőm ugrott be ► ő szeretné! :)

Video>!
Károlyi Zsuzsa: Törd a fejed!

Igyekeztem a könyvet úgy olvasni, hogy minden feladatot megoldjak segítség nélkül, és csak utána haladjak tovább. Ez sajnos azzal járt, hogy egy nehezebb feladatnál egy kicsit elment tőle a kedvem, elkezdtem olvasni egy másik könyvet, ez pedig két évre a polcra került és meg is feledkeztem róla. Nemrég újra felfedeztem, és pár nap alatt végeztem vele.

Nagyon jó szerkesztési megoldás, hogy a könyvben a feladatok véletlenszerű sorszámozással követik egymást, így amikor hátralapozol ellenőrizni az eredményedet, akkor nem kell attól tartanod, hogy pár sorral lejjebb meglátod a következő feladat eredményét.

A feladatoknál csillagok jelzik a nehézséget, de néha a könnyűnek jelzett feladatok nekem lassan mentek, a nehezek pedig gyorsan. Idővel a csillagozást is használni kezdtem mint plusz információt a feladathoz, mivel a korábbi feladatok nehézsége alapján tudni lehetett, hogy egy adott csillagszám mellett mennyire kell komplikált megoldásra számítani (pl. három csillagos feladatnál nem valószínű, hogy számolni kell, inkább az alakzatokra kell figyelni).

Volt néhány olyan egy csillagos feladat, amiről nem nagyon értettem, hogy miért került a könyvbe – akiknek ilyen egyszerű feladatokra van szükségük, nem valószínű, hogy ilyen könyvet olvasnak, vagy sokáig jutnak benne.

Összességében szórakoztató könyv volt, érdekes feladatokkal és megoldásokkal. Pár feladat alatt is sokat tanultam belőle, hogy milyen gondolkodásmódra van szükség az ilyen kérdéseknél. Mást mondjuk nem tanított, de nem is ez volt a cél. :)


Hasonló könyvek címkék alapján

Víctor Escandell: 25 furfangos fejtörő
Csörgő Anikó – Füzesi Zsuzsa: Csodaország
Gareth Moore: Nyomozz, mint Sherlock Holmes
Gareth Moore: Szabadulószoba
Timothy Knapman: A Minótaurosz labirintusa
Bill Doyle: A Titanic
Kun Erzsébet: Tojástánc
Logikai játékok – agytorna gyerekeknek
Nagy Ágnes: A tenger mélyén
Claudia Zaslavsky: Etnomatek 2.