Medve ​horkol (Medve 1.) 27 csillagozás

Karma Wilson: Medve horkol

Négy könyv a négy évszakra. Főhőse mindannyiunk örök kedvence, aki hol lompos, loncsos és bozontos, hol lány, hol fiú, hol dörmög, hol bömböl: a medve. Medve történeteiből a télire való, első könyv a Medve horkol. A nagy, színes képeskönyv egyszerű történetet mesél el: a téli álmát alvó Medvét barlangjában fölverik barátai, a kis állatok, a nyúl, a borz, a vakond, az ökörszem és a holló. Betelepszenek hozzá melegedni és falatozni. Medve morcosan ébred álmából, de aztán megbékül. A tréfás versbe szedett mese szövegének, kedves és kifejező rajzainak, finom színeinek senki nem tud ellenállni, olvasóközönsége a 3-6 éves korosztály.

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Móra, Budapest, 2007
32 oldal · ISBN: 9789631182323 · Fordította: N. Kiss Zsuzsa · Illusztrálta: Jane Chapman

joopsy P>!
Karma Wilson: Medve horkol

Gyönyörű és kedves könyv, de picit többet vártam. Minden esetre jó poén, hogy Medvéhez beköltöznek az állatok, amíg ő alszik. :)

Millázs>!
Karma Wilson: Medve horkol

Hogy ez milyen cuki már!

Nagy alakú könyv, egész oldalas, festmény hatású rajzok. Pár mondatos mese, ami a két és fél éveseimnek kifejezetten előnyös, idősebbeknek lehet, hogy kevés, de nekünk pont jó.
A történet egyszerű: bulit csapnak az állatok a medve barlangjában, míg ő húzza a lóbőrt, na de nem sokáig…

A rajzokba beleszerelmesedtem, hiába, gyengém a macik. :)

BakosJuci>!
Karma Wilson: Medve horkol

A rajzok nagyon édesek, a vers is elég gördülékeny, de azért olyan nagy szerelem nem lett, hogy több csillagot kapjon.
És egyébként is, nem illik bemenni más lakásába, amíg nem engedték be az embert. :D

dianna76 P>!
Karma Wilson: Medve horkol

Bájos könyv, kedves történettel, gyönyörű illusztrációkkal. A fél csillag levonása az engem kicsit zavaró, rímet meg-megszakító visszatérő szövegnek szól, mely tudatja velünk, hogy bármi is történik körülötte, Medve horkol. Jobban szerettem volna, ha ez a mondat is valamilyen rímes formában van a szövegben, u.m. összeolvadva vele. Azért a versike ritmikusságában is van csöppnyi megingás. Nem értem pl., hogy a semmiség szóra való rímeléshez miért nem a főzhetünk teát is még szórendet használta a fordító? A főzhetünk még teát esetében elmarad a rím. Mindenesetre rímek ide, vagy oda, Medve irigylésre méltó a jó alvókájával.

Móra, Budapest, 2007
Aurora_Michaelis P>!
Karma Wilson: Medve horkol

A mese/versike aranyos és bár nem a legkiemelkedőbb, a kicsiknek biztosan tetszik. Elképzelte, ahogy kérdezget olvasás közben egy gyerek, hogy mi micsoda, vagy már ha fejből tudja a mesét, akkor melyik állat jön éppen, és mit hoz. :) A rajzok bűbájosak és kedvesek.

atomarcú >!
Karma Wilson: Medve horkol

A rajzok minden pénzt megérnek, de ennek a félig-meddig rímbe szedett szövegnek se ritmusa, se lendülete. Az ember saját maga jobb történetet rögtönözhet. Ezzel együtt: cukiság.

Perly P>!
Karma Wilson: Medve horkol

Imádtam! Olyan édes ez a maci! ♥ Ami az illusztrációt illeti, a medve ábrázolása nagyon jól sikerült, úgy megölelgetném! A többiek vele szemben kevésbé lettek cukin ábrázolva, de ez, ha belegondolok, nem is eget rengető probléma, hiszen a mackó a főszereplő. :-)

mandulacska2>!
Karma Wilson: Medve horkol

Nagyon cuki kis könyv kicsiknek. Sok kép, kevés szöveg, vicces. Az egész sorozat aranyos.

Könyvtár_Szajk>!
Karma Wilson: Medve horkol

Imádom én felnőtt fejjel is, de a gyerekek is szeretik. Édesen bájos.

Medve sorozat · Összehasonlítás