Medve ​ébren marad (Medve 2.) 29 csillagozás

letaglózza az álom,
horkol kegyetlenül.

Eredeti cím: Bear Stays Up

Móra, Budapest, 2007
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631182330 · Fordította: N. Kiss Zsuzsa · Illusztrálta: Jane Chapman

joopsy

Nagyon szép mese,
gyönyörű képekkel tele.
Főhőse a gyermekek kedvence,
a nagyon álmos medve. :))

Caledonia_Valley P
Karma Wilson: Medve ébren marad

Sokkal jobb, mint a sorozat 2. kötete, bár a rímek itt se nagyon működnek, ám ahol véletlenül mégis, ott nagyot szólnak. A történet bájos, egy aranyos karácsonyi sztori, de a medve és a fordítás még mindig nagyon butuska… Az illusztrációk viszont még lenyűgözőbbek, és Karácsony közeledtével a mese még jobban megmelengetheti az ember szívét. :)

dianna76 P
Karma Wilson: Medve ébren marad

A történet, mely a barátság köré épül na meg az ébren maradás köré tetszett, ahogy a festői képek is újfent gyönyörködtették a szememet. Gyakorlatilag időrendben nagyon jól követi az előző rész meséjét: abban medve felébredt, most pedig igyekszik is ébren maradni, mert közeleg a Karácsony. Talán a rímes sorokat megszakító, visszatérő mondatot is kezdem megszokni. Mármint ezt a stílust. Ezúttal annyira nem zavartak.

Móra, Budapest, 2007
Izolda P
Karma Wilson: Medve ébren marad

Annyira szép a tél és a árad belőle a karácsonyhangulat, jó lenne karácsony előtt felolvasni valami kölöknek, meg bámulni még kicsit a rajzokat.

BakosJuci MP
Karma Wilson: Medve ébren marad

Picit se füle, se farka történet, de a rajzok bájosak.
És végülis összefognak az állatok, hogy a medve ébren legyen karácsonykor. Bár nem teljesen értem, hogy erre most miért is és ki vágyott, de oké.
2013-ban a John Lewis karácsonyi spotja kb pont ugyanez volt, csak cuki zenével: https://www.youtube.com/watch…

mályva
Karma Wilson: Medve ébren marad

Aranyos kis könyv apróságoknak. Vidám, kedves rajzok – karácsonyra való. Óvodás korosztálynak, de bármikor jól esik nézegetni a képeket (csak kint legyen hideg, bent pedig meleg)

Aurora_Michaelis P
Karma Wilson: Medve ébren marad

Ez a könyv is ugyanolyan cuki, mint a többi kötet. Mesések ezek a rajzok, és a történet is kedves. Ez ráadásul még pont karácsonyi is, illik a decemberi hangulathoz. :)

Perly P
Karma Wilson: Medve ébren marad

Ezt a kötetet előbb olvastam a Medve horkolnál, de az első rész ismerete nélkül is élvezhető volt. Tüneményes ez a maci, és persze a többi kis barátja is! Az egészből árad a szeretet. ♥

Medve sorozat · Összehasonlítás