AutóRevü 1 csillagozás

Karlovitz Kristóf – Lovász Károly – Tamás György: AutóRevü

Könyvünkben ​nemcsak az autó születésének lehetünk részesei, hanem megismerkedhetünk az autótechnika nagyszerű eredményeivel, a különböző motorkonstrukciókkal, a kocsik ruhájával, a karosszériával és lábaival, a futóművel. A kötetben többek között szó van a négykerék-meghajtásról, s mindarról, amivel a négykerekű barátunk biztonságát, kényelmét és gazdaságos üzemét biztosíthatjuk. Természetesen a mű szerzői nem feledkeztek meg a környezetvédelemről sem. Egy korszerű kocsiban több száz félvezető, chipek tömege, a kábelek százméterei találhatók, hogy a kor technikai követelményeinek eleget tegyenek. Az elektronikus gyújtástól a komputer vezérelte befecskendezőszivattyúig sok mindenről szó esik. Megismerkedhetünk 100 legismertebb típus, mint pl. a Lancia Thema vagy az Opel Kadett műszaki adataival. A könyv 32 oldalán színes képek kavalkádja ad számot napjaink legszebb autótípusairól. De hírt adnak a szerzők a legújabbakról is, amelyek csak az elkövetkezendő években gördülnek majd le a… (tovább)

Műszaki, Budapest, 1986
260 oldal · ISBN: 9631067114 · Illusztrálta: Varga István

schummyka>!
Karlovitz Kristóf – Lovász Károly – Tamás György: AutóRevü

A4 méretű könyv. A végén szereplő 31 oldalnyi színes mellékletet leszámítva fekete-fehér képekkel (nagyon-nagyon-nagyon-nagyon) gazdagon illusztrált kiadvány!
Az autó „születésétől” kezdve mutatja be annak fejlődését – tényleg mindenre kiterjedően megy az ismertetés --> még egy „Az autóipar újdonságai” c. fejezet is szerepel benne. A nagyon alapos technikai leírás után a 97. oldaltól „A típusok részletes ismertetése” rész következik, ahol abc sorrendben az Alfa Romeo Alfasud modelltől a Yugo 45-ig minden aktuális (~a piacon elérhető) típust bemutatnak: Méretek / Erőátvitel / Motor / Alváz – és kerékfelfüggesztés / Menetteljesítmények kategóriák szerint. Ezt követi 5. fejezetként „Az év autói” c. rész. Itt nem csak az évenkénti típusok felsorolása található, hanem folyamatos szövegként leírják, hogy mi a története az egyes típusoknak (~miért az az autó nyert?) – és természetesen minden év autója szerepel fotón is egészen 1984-ig. A könyv végén található a következő infó: "A kézirat lezárva 1985 május), szóval addig öleli fel az autózás történetét.
Karlovitz Kristóf neve már szerintem fogalom az autózás témakörben én még gyerekként emlékszem rá, hogy láttam tévében, majd 1-2 újságban is a tesztjeit, autóbemutatóit.
(érdekesség, hogy idén jelent meg egy cikk róla – önként lemond a jogosítvány hosszabbításáról – 80 évesen belátja, hogy nem örökké tart a vezetés és tudni kell lemondani róla. A cikk:
Illetve a totalcar.hu oldal is közölt tőle egy 10 részes cikksorozatot (amit én most fedeztem fel és biztos végig fogom olvasni a következő 10 napban:) – a link hozzá:
és még1 (VIDEÓ!) ajánló:
…éééés az ő „könyve” a SEBESSÉG Lutra-album is!

A könyv szerintem nagyon jó..! Fura volt így mai szemmel olvasni, hogy akkor még (1985-ös könyv) meg kellett különböztetni „keletnémet” és nyugati autókat. Illetve pár kifejezés talán túl terminus technicus volt a könyvben, gondolok itt az autós adatalapokon szereplő „A tüzelőanyag-tartály befogadóképessége” kifejezésre vagy ugyanitt a „Tüzelőanyag-fogyasztás”-ra, ill. az akkor használt(?) csomagtartó térfogat megadásnál a dm3 mértékegységre. Szóval a könyvben párszor visszaköszön ilyesmi mérnöki kifejezés, de ettől függetlenül nagyon könnyen olvasható. Erősen ajánlott benzinvérűeknek'

Neve: Autó
Született: 1886. január 29-én
Születési hely: Mannheim
Foglalkozása: Gépkocsi
Szülő: Karl Benz
Szabadalmi szám: DP. 37 435

Kapcsolódó szócikkek: Karl Benz · Mannheim
Szelén>!

A Detroit-Electric 1907-től 1938-ig készített villamos hajtású autókat. Az 1920-as típus egy töltéssel 60 km-t tett meg.

Kapcsolódó szócikkek: 1907
Szelén>!

A Fiat 1907-ben már 130 LE-s versenyautót gyártott.

Kapcsolódó szócikkek: 1907 · Fiat
Szelén>!

A Porsche 928 S rugalmas műanyag „lökhárítója” maradó alakváltozás nélkül viseli el a parkolóhelyi lökdösődés következményeit, és nagy sebességű ütközéskor is részt vesz az energia fokozatos leépítésében.

Kapcsolódó szócikkek: Porsche
Szelén>!

Kimondottan rallye célokra készült a középmotoros Ford RS 200-as. Az 1,8 l-es motor teljesítménye 170 kw (230 le) és mind a négy kereket hajtja.

Kapcsolódó szócikkek: Ford