Lore ​and Lust (Lore and Lust 1.) 14 csillagozás

Karla Nikole: Lore and Lust

The slow burn vampire romance you didn't know you needed…

Haruka Hirano is alive, but not quite living. Surviving but not thriving. As an elite purebred vampire in the twenty-first century, he is broken. Content in his subpar existence.

He is done with life. But life is not finished with him.

When he receives a formal request to oversee an antiquated vampire ritual at Hertsmonceux Castle, Haruka grudgingly leaves his home to meet another purebred. The vampire is not what he expects. Truly, he is unlike any vampire Haruka has ever encountered: cautious, innocent and with the warmth and gravitational pull of the sun.

Lore and Lust is an exploration of cultures, contemporary society and romance. It puts a whimsical spin on traditional vampire lore, while also creating a vivid new world where love is love. No questions asked.

284 oldal · ASIN: B08GK77CD6

Giovanni Bianchi · Haruka Hirano · Nino Bianchi

Karla Nikole: Lore and Lust

Amikor ezeket a sorokat írom, már befejeztem a trilógiát, így kicsit érdekes részenként értékelni a könyveket, de azért megpróbálom.

Teljesen másra számítottam – Drakula modern változatát képzeltem magam elé, így Haru óriási meglepetést okozott, amikor nem egy borongós kastélyból kiszabadult morgós vámpírként viselkedett. Szegénykém „csak” magányos, menekül a múltja elől, miközben szinte mindenki azzal nyaggatja, hogy miért nincs még párja. Majd megismerkedik Ninoval, aminek egyértelmű vége lesz. :)
Az írónő érdekes vámpírvilágot alkotott meg. Léteznek tisztavérű vámpírok, első-, másod- és harmadrangúak, és nem nehéz kitalálni, kik állnak a társadalmi ranglétra tetején. Óriási szerepet játszanak az erők, az aurák, a tisztavérű vezető hatásai az alattvalóira. A szereplők utazásai során különböző kultúrákat, az ott élő vámpírok megítélését ismerhettem meg – Anglia, Japán és Olaszország voltak a leggyakoribb helyszínek, egytől egyig élveztem mindegyiket.
Ami nem tetszett, az a Gael jelentette felesleges dráma, illetve a vége, mert ott annyira kiengedték a feszültséget Ninoék, hogy erotika-parádé lett belőle. Egyébként gyorsan olvasható, több nyelven is társalognak párszor, amit nagyon szerettem, mert a japánon kívül az összeset értettem. Főleg Ninot emelném ki, mint kedvenc szereplőt, de a páros végül visszavonhatatlanul elnyerte az „aranyos”-címet.

Serenity87 P>!
Karla Nikole: Lore and Lust

Vámpíros meleg romantikus történet, tényleg igazán lassú, slow-burn típusú. A romantikus része nagyon tetszett, amihez nagy segítség volt, hogy Haruka és Nino is nagyon szerethető karakterek voltak számomra. A történet során betekintést nyerhetünk a vámpírok hierarchiájába, társadalmába, illetve némi akciójelenet is van a könyvben, bár eléggé elenyésző. Egyértelműen a mélypont, amikor arról a könyvről beszélgetnek, ami az igazi könyv címét is adja, azok a részek sajnos nagyon unalmasak és kiszámíthatóvá teszik a cselekményt (off).Biztosan fogom olvasni a következő részt.

Karla Nikole: Lore and Lust

Nagyon kedves meglepetés volt ez a könyv. Jó volt olvasni a karakterek fejlődését és a köztük lévő kapcsolódást, imádtam, hogy az egész kapcsolatuk off egyszerűen annyira egészséges volt és szerethető.
Egy hátrány, amit off kiemelnék, hogy ez a harmadik személyű, váltott szemszöges írásmód zavaró és nálam sokat rontott az olvasási élményen, többször akasztotta meg a flowt egy-egy pillanatnyi összezavarodás off.
De összességében még így is nagyon szerettem ezt a csodás kis történetet, és szívesen ajánlom másoknak is!

Dius742>!
Karla Nikole: Lore and Lust

Hirtelen azt se tudom, hol kezdjem a véleményezést. Bár tegnap fejeztem be az olvasást, még most is a hatása alatt vagyok. Ez a történet annyira szívmelengető és üdítő!
Életemben először vágtam bele olyan (angol) könyvbe, aminek a leírása ennyire ködös lett volna, ráadásul nem nevezhető a legfigyelemfelkeltőbb összegzőnek sem. Így bármiféle elvárás nélkül csaptam a sorok közé.
A világunkat egyaránt lakják hétköznapi emberek és vámpírok. Vannak országok, melyek teljes mértékben elfogadták a halhatatlanok létezését és képesek a velük való együttélésre, ám a 21. századi Angliában sajnos még mindig nem teljes a fúzió a két faj között. Még ha a halandók nem is kergetik őket vasvillával, meg fáklyákkal, a vámpírokra továbbra is úgy tekintenek, mint szörnyetegekre. Főhősünk Hirano Haruka, egy tisztavérű, elit vámpír, aki fajtársai között nagy népszerűségnek örvend. Csakhogy ez nem a jó értelemben vett rajongást takarja. Haruka vére ugyanis megőrjíti a körülötte lévőket.
A legtöbb vámpír nem rendelkezik fajtiszta vérrel, mivel az évek során alacsonyabb rendűek, halandók házasodtak be a családokba, ezzel gyengítve az ősi, halhatatlan vért. Az ilyen famíliák sarjainak kevésbé van szükségük jó minőségű vámpírvérre, mint a tisztavérűeknek, akik csakis akkor a legegészségesebbek, ha másik tisztavérű a „forrásuk”, azaz az ő vérét isszák.
Főhősünk nem kelti egy egészséges vámpír látszatát hófehér bőrével, sápadt arcával és élettelen tekintetével. Mindennap dolgozik, rendszerezve édesapja által ráhagyott kutatásainak feljegyzéseit, de nem él igazán. Ráadásul a sok utána ácsingózó, merész vámpír, akik megpróbálják megfűzni a vére miatt, sem könnyítik meg a helyzetét.
Anglia egy hagyománytisztelő és követő ország, melynek révén még most is rendeznek „kapocs” ceremóniát. Ennek során két vámpír próbálja meg összekötni a lelkét, mely kapcsolat ha létrejön, egész életükön át tartó, mély láncot formál közöttük. A kapocs felbonthatatlan.
A történet éppen azzal kezdődik, hogy Harukát meghívják, mint a ceremónia egyik levezénylő személyét, aki kötelességtudóan el is fogadja a felkérést. Azonban szükségük van még egy tisztavérűre a ceremónia teljességéhez. Így jut el Haruka Camden Lock egyik bárjának tulajdonosához, Binachi Ninohoz. Aki egy tisztavérű. És nem egy perverz állat, mint a legtöbb vámpír, aki a vérére pályázik. Közvetlen és kedves személyisége beragyogja Haruka lényét. Ám a felkérést, hogy ő legyen a ceremónia másik „karmestere”, élből elutasítja. Haruka pedig nem erőlteti a dolgot. Különleges találkozásuk után pár nappal azonban levél érkezik Ninotól, aki mégiscsak élne a lehetőséggel.
Haruka meghívja magához, hogy segítsen neki felkészülni a nagy eseményre. A nagyapja és édesapja általi feljegyzéseket a kapocs ceremóniáról Haruka rendszerezte és egy Lore&Lust nevezetű könyvbe kötötte, amelyet át kell tanulmányoznia a bártulajdonosnak. Az együtt töltött idő alatt a két férfi egyre jobban megismeri egymást, és szép lassan egyre szorosabb kapcsolat alakul ki közöttük.
Sok bonyodalom, veszély és titok övezi közös útjukat. Ez a történet egy olyan kapcsolatot mutat be két magányos vámpír között, ami mély, lassan bimbódzó, szeretetteljes. A megfogalmazása szép, ugyanakkor könnyen olvasható, így visznek magukkal a sorok, mint egy lágy szellő. Az írónő bravúrosan érzékelteti a két férfi jellemfejlődését, kapcsolatuk és nézőpontjuk változását. Emellett olyan morzsákat hint el, mely már a második kötet eseményeit alapozzák meg.
Én szívből ajánlom mindenkinek, aki szereti a nem hétköznapi vámpírsztorikat, lassú szerelmi szállal, szenvedélyes együttlétekkel, titkokkal és mély érzésekkel.

Noctua P>!

You two are gorgeous together, like perfect bookends. Sunlight and moonlight. Jupiter and Mars… Mercutio and Romeo.”
“Cheesy.” Nino frowns. “They weren’t a couple.”
“Maybe they should have been?"

Chapter Twenty-Nine

Noctua P>!

Nino shakes his head, incredulous. “How is it that you know ancient languages and can recite Greek philosophy, but you have a ridiculous blind spot for pop culture?”
“This is untrue.” Haruka raises his chin. “I know music, particularly from the modal, bebop and free jazz movements.”
“Yeah?” Nino’s eyes narrow in challenge. “What about outside of that? Jimmy Hendrix, Freddy Mercury, Prince and David Bowie?”
“Yes.” Haruka turns his nose up, indignant.
“Bruno Mars? Gaga?”
“What… language are you speaking?”
“What about TV shows, anime and movies?” Nino presses. “Star Trek, Doctor Who… Cowboy Bebop—Amelie, Kill Bill, Spirited Away?”
Folding his arms, Haruka sits back. “You are making these things up.”
“Jesus, Haru,” Nino laughs. “I am not.”

Chapter Thirty-Eight

SzRéka P>!

“Alright…” he breathes. “Am I allowed to panic now?”

Chapter 38

Kapcsolódó szócikkek: Nino Bianchi

“What’s your decision?”
“I’ll stay,” Nino resolves. “I don’t want to be his house cat.”

32. fejezet (Magánkiadás, 2020)

Kapcsolódó szócikkek: Giovanni Bianchi · Nino Bianchi
bebc1 P>!

“If you will permit me, I would like to undress you when we return home.”

34. fejezet (Magánkiadás, 2020)

Kapcsolódó szócikkek: Haruka Hirano · Nino Bianchi
SzRéka P>!

When they walk side by side, Nino notices they’re the same height—but Haruka’s body is leaner, as if he prefers swimming to Nino’s running (Haruka doesn’t exercise at all though. He hates it. Especially running. He told Nino that running should be strictly reserved for emergencies.).

Chapter 7

Kapcsolódó szócikkek: Haruka Hirano · Nino Bianchi
Noctua P>!

Do you want me flogged and thrown in the dungeon?”
Haruka unexpectedly breathes a laugh as he shakes his head. “No. This offense would have you thrown in the stocks.”
Nino grins. “With raggedy peasants hurling tomatoes at my head?”
“Potatoes.”
“Ouch.”
[…] ”Shall we break for lunch?”
“Sure. As long as there are no potatoes involved.”

Six

Serenity87 P>!

England in winter – darkness, bitter cold and rain.

SzRéka P>!

“You’re not having second thoughts about this, are you?” Nino asks. “Because if you are, I’ll drive the getaway car.”

Chapter 9

Kapcsolódó szócikkek: Nino Bianchi
SzRéka P>!

Life handed him lemons. Instead of making lemonade, he packed his suitcase and left the fruit rotting on the counter.

Chapter 21

Kapcsolódó szócikkek: Haruka Hirano