Az ​egyháztörténet kézikönyve 5 csillagozás

Karl Heussi: Az egyháztörténet kézikönyve Karl Heussi: Az egyháztörténet kézikönyve

Az ​egyháztörténet Heussi felfogása szerint „az egyház”, és nem „az egyházak” története. Ez az egyház pedig nem azonos valamely dogmatikus (vallásos) formula szerinti egyházzal, sem a dogmatikai értelemben vett egyház filozófiai vetületével. Történeti értelemben az egyház sokkal inkább a kereszténységet vagy a keresztény vallást, vagyis azt a több mint tizenkilenc évszázadot felölelő történelmi kapcsolatrendszert jelenti, amelynek origójában Jézus és tanítványainak színre lépése áll.
Az óriási anyagot felhalmozó és feldolgozó munka a kereszténységet történelmi eredetű, a történelem folyamatába illeszkedő valóságként kezeli és elemzi, s ezt a kimeríthetetlen, történetileg „objektív” kapcsolatrendszert úgy teszi kézzelfoghatóvá, hogy bizonyos összefüggéseket kiemel belőle, s ezekből a kiválogatott kapcsolatokból „szubjektív” egyháztörténetet formál.
Az egyháztörténet kézikönyve hiánypótló mű magyar nyelven, nemcsak a felsőfokú oktatásban mellőzhetetlen, hanem a… (tovább)

ISBN: 9633796865