Kire ​hasonlít Pistike? 6 csillagozás

Karinthy Frigyes: Kire hasonlít Pistike?

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Karinthy Frigyes művei Kossuth

Kossuth, Budapest, 2011

Karinthy Frigyes: Kire hasonlít Pistike?

Ki vagyok én, hogy Karinthyra négy és fél csillagot adjak?
Mégis, szerkesztő úr, kérem, az Új Magyar Illemtan epizód talán nem illet a kötetbe… Egyébként zseniális, ötletes, eredeti, megunhatatlan, korát megelőző – bár egy napot sem töltöttem a korában, de így képzelem – és elgondolkodtató, mint mindig.

Paulina_Sándorné P>!
Karinthy Frigyes: Kire hasonlít Pistike?

Élvezettel olvastam az író novelláit. Humoros, némelyik elgondolkodtató volt, de tetszettek. Cukorborsó úr neve sokáig visszhangzott bennem. :-) Volt egy-kettő, amely nem tetszett, de ez összességében nem volt le a kötetből.

Lady_Hope I>!
Karinthy Frigyes: Kire hasonlít Pistike?

Imádom továbbra is. Nem ez a legjobb gyűjtemény, de akkor is csuda jó. :)

Grapefruitossy>!

Az ember mindig tanul valamit, ha elolvassa, amit ír.

22. oldal - Öngyújtó

Grapefruitossy>!

Kedves tanár úr, vagy szerkesztő úr, vagy nem tudom, hogy nevezzem, aki 2016. november 16-án a Múzeum hírlapi halljában böngészi ezeket a lapokat, hogy nagy történelmi regényéhez, mely a forradalomban játszik, egykorú adalékokat szerezzen – hát hogy vannak maguk odaát, a másik században?

65. oldal - Levél

Grapefruitossy>!

Egy órától másnap déli tizenkettőig nőmet csak nyakig láttam néha: nyaktól fölfelé nőm fejét állandóan eltakarta a könyv, amit maga elé tartott. Lassanként hozzászoktam, hogy nekem ilyen furcsa feleségem van, akinek a nyakán nem fej van, hanem egy kinyitott könyv, fedéllel kifelé. […] Nőm egyre sírt. Jóska fiam, műszaki érzékkel megáldott gyermek, este egy találmány tervrajzával lepett meg. Kis vályút képzelt el, mely a könyvek alsó pereméhez illesztendő, oly módon, hogy az olvasás közben zokogott csapadék összegyűlhessen.

Dickens, mély kedély - 197. oldal

Grapefruitossy>!

Most hát így szólítlak meg téged, száz év múlva élő embertársam, én, a régen porladó és régen halott. Mily bölcs és milyen hatalmas vagy hozzám képest, milyen szegény és nyomorult és tanácstalan és vak vagyok én a te szemedben. Nincs az a császár és fejedelem és elnök, aki boldog ne volna, ha egy percnyi beszélgetésre méltatnád őt, s megkérdhetné tőled, nézd meg valamelyik tankönyvben, meddig élt ő – és közöld vele.

65-66. oldal - Levél

Grapefruitossy>!

Kérlek, írótárs, válaszolj. Könyörgök neked, írd meg sebtiben – mi lesz? Hová megyünk? Meddig élünk? Mi felé törekedjünk? Mitől tartózkodjunk?
Ó, kérlek, felelj! Beszélnék én is neked, elmondanám ezt a délelőttöt – de fáradt vagyok, látod, és érzem, hogy egyetlen nagy és igaz dolog volna csak: ha megszoríthatnám a kezed, és nem kellene nyomorultul elpusztulnom, mint mindennek, ami kedves és drága volt, s amiben hinni tudtam.

66-67. oldal - Levél