Karinthy ​megmondja 9 csillagozás

Karinthy Frigyes: Karinthy megmondja

Karinthy Frigyes a magyar irodalom állócsillaga, fenegyereke és Charlie Chapline egyben – és nagy szerencsénkre írásai máig frissek maradtak, nem vesztettek semmit aktualitásukból. Az abszurd helyzetekbe keveredő kisembert olyan bensőséges szeretettel figurázza ki, a hatalmaskodókat olyan szenvedéllyel csipkedi, a nyelvvel olyan zseniálisan játszik, hogy minden bizonnyal halhatatlan klasszikusunk marad. Írásainak legjavából állított össze egy csokorra valót a szerkesztő, szokás szerint tematikusan elrendezve. És akik már korábban „megmondták”: Ady, Hofi, Bibó és Ferenc pápa.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Megmondja Corvina

Corvina, Budapest, 2020
Corvina, Budapest, 2020

KrenczNóra I>!
Karinthy Frigyes: Karinthy megmondja

Nem olvastam el túl hamar. Hónapokon át a kezem ügyében volt, s közben több regényt is elolvastam. De ez csupán amiatt történt, mert ez maximum egy-két oldalas humoros történetek gyűjteménye, amelyekből egyet-egyet olvastam el, ha éppen kedvem szottyant.
Annyira jókat mosolyogtam rajta. Némelyiken kacagtam. Karinthy óriási…. Számtalan témáról (társadalmi, családi, politikai, irodalmi, és más művészeti) sztorizgat kedélyesen, kifigurázva személyeket, helyzetkomikumokat teremt, és a legtöbbet abszurditás jellemzi, de éppen ettől elképesztően szórakoztató és vicces.
Persze a humor alatt ott a vérkomoly vélemény és a rideg valóság, amit csak akkor visel az ember kellő méltósággal, ha tud nevetni is magán.

Karinthy Frigyes: Karinthy megmondja

Némelyik írás szellemes volt, némelyiken hangosan felnevettem, némelyikben jó érzéssel fedeztem fel Bödőcsöt, némelyik viszont sajnos nem ragadott meg. Összességében azért tetszett, szeretem Karinthy intelligens humorát, és ez a kiadás is igényes lett. :)

Exbölcsész_Könyvmoly>!

Imádtam minden szavát.

Álltalános iskolában olvastattak velünk Karinthyt, sőt egy iskolai gálán még elő is adtunk tőle pár novellát. Emlékszem, mikor a színpadon felelt a rossz tanuló, én pedig egy késő diákot játszottam. Viszont a színpadon a nagy izgalomban nem tudtam olyan felszabadultam kacagni Karinthy írásain.

Király Levente találóan válogatta össze azokat a novellákat, melyek jókedvre derítik a mai olvasót. Utólag is elnézést kérek a vonaton velem utazóktól a gyakori kuncogásom miatt.

Csak azoknak ajánlom, akik nem riadnak vissza egy kis humortól.

KrenczNóra I>!

Az emberek, ha idősebbek lesznek, és rájönnek, hogy senki se hallgat rájuk, bosszúból gyereket szülnek, hogy legyen valaki, aki előtt játszhatják a felnőttet és mindentudót.

Ehlena>!

Egy órától másnap déli tizenkettőig nőmet csak nyakig láttam néha: nyaktól fölfelé nőm fejét állandóan eltakarta a könyv, amit maga elé tartott. Lassanként hozzászoktam, hogy nekem ilyen furcsa feleségem van, akinek a nyakán nem fej van, hanem egy kinyitott könyv, fedéllel kifelé.

59. oldal - Dickens, mély kedély (Corvina, 2020)

Szerény nézetem szerint a férfiak és nők egészen bizonyosan egyformán sokat csókolóznak, miután minden csókolózáshoz egy férfi kell, meg egy nő.

Exbölcsész_Könyvmoly>!

Lassanként hozzászoktam, hogy nekem ilyen furcsa feleségem van, akinek a nyakán nem fej van, hanem egy nyitott könyv…

Szelén>!

Minden reggel új fegyverzet és új haditerv. Furfangos és végtelenül komplikált megfontolás, amiben százféle ok és okozat kombinálódik.

Nagyon helyes. Már úgyis nagyon elbízta magát a pesti közlekedés. Túl sok volt a fölösleg és fényűzés. Megesett, hogy a villamosban volt üres hely. Jobb is leépíteni az ilyet. Majd megtanuljuk becsülni azt a kis közlekedést.

Szelén>!

Az ördög vigye az egész tornaünnepélyt, a benevezést, az első díjat – majom lesz, aki megnyeri.

Szelén>!

– Mit csinálsz? Nem hagyod azt a cserebogarat! Azt hiszed, annak nem fáj épp úgy, mint neked, ha kitéped a lábát?

Ehlena>!

Grafológia. Megkaptam a világhírű grafológus véleményét az írásomról, melyben maradék nélkül jellemez, és megállapítja, hogy cinikus fráter vagyok, és nem hiszek a grafológiában. Igaza van. Tényleg nem hiszek, tehát helyes a jellemzés, tehát hiszek.

256. oldal - Notesz (Corvina, 2020)