Így ​írsz te 1 csillagozás

Karinthy Frigyes: Így írsz te

Miről is írhatna Karinthy korának poéta philosophusa? Bizonyára ugyanarról, amiről a Tragédia íródott: az erkölcsi kozmoszról, az ember értelemkereső próbálkozásait kutatná a XX. században is, s úgy tűnik, mintha Karinthy szerint is mintha valami nagyon hasonlót mondana/mondhatna, mint amit a Tragédia sugall az értelemkereső embernek: „az emberen csak Isten segíthetne, ha akarna”.

tragédia-átfordítások Karinthy Frigyes írásaiban
szerk. és az előszót írta Nagy Edit
Madách Irod. Társ., 2010

Virágszépe
Karinthy Frigyes: Így írsz te

A könyv alcíme: Tragédia-átfordítások.
Csak az vállalkozhat arra, hogy a Tragédiát „átfordítsa”, aki igazán ismeri azt. Karinthy Frigyes megteheti, hogy irodalmi karikatúrát készítsen Madách művéből, hiszen érezhetően szereti és ismeri.
Nagyon jó, ötletes. karinthys írás, igazán jól szórakoztam és folyamatosan részleteket olvastam fel családtagjaimnak. Nagyon tetszettek a különböző elképzelések: mit szólna Molnár Ferenc 1923-ban, ha hozzá vinné el megmutatni Madách a művét, vagy hogyan mutatnák be a különböző színházak, kabarék a Tragédiát.

Virágszépe

Házaspárt lopás gyanúja miatt kilakoltatnak,rossz körülmények között álmodoznak a jövőjükről, míg végre az asszony anyának érzi magát, elhatározzák, hogy nem törődve semmivel, dolgozni fognak.

65. oldal (Madách Irodalmi Társaság, 2010)