Házszentelő 2 csillagozás

Válogatott novellák és kisregények
Karinthy Ferenc: Házszentelő

Kisregényeiben, novelláiban, elbeszéléseiben a kortárs magyarországi értelmiség egy nemzedékének önvizsgálatát végezte el. Végigkíséri útját a második világháborútól a jelenig, és arról ad képet, hogy hősei miként tudták megőrizni szellemi és erkölcsi integritásukat, emberi méltóságukat a történelem nyomása alatt.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Lektúra könyvek Kriterion

Európa / Kriterion, Bukarest, Budapest, 1986

Karinthy Ferenc: Házszentelő

Remek!
4 novella a II. Világháborúból szörnyűségeket, és egyebet ír le, olvasmányos, jó.
Viszont a Házszentelő és az Udvari bolodok: kitünő, remek, alig tudtam letenni.
Olvasásra ajánlom.

pelika_Bp>!

New York-ban elvittek Sardihoz a Broadway-n, ez ott most a legfölkapottabb, legdivatosabb vendéglő, az össz művészi nevezetesség odajár, a falakon bekeretezve dedikált fényképek, csupa világsztár meg uralkodó, milliomos, maharadzsa, bokszbajnok, és persze híres a konyhájuk. Na, mit vacsorázzunk? Olyan hosszú az étlap, bőrbe kötve, mint egy Tolsztoj regény. Silabizálom, s ezen akad meg a szemem: Hungarian goulash. Kiváncsi lettem rá, úgyis rég eljöttem hazulról, próbáljuk meg. Hát kérlek alássan, azt nem lehet leírni. Valami piszkosbarna, sűrű, vastag, lisztes-habarcsos, ragacsos szaftban néhány gyanús húskocka. Paprikának, borsnak nyoma se, de hozzá parmezános makaróni, ahogy nálunk is a pásztorok fogyasztják kinn a pusztán, ugyebár? Hát ez nekik a goulash.

Házszentelő - 295 old.

Kapcsolódó szócikkek: maharadzsa
pelika_Bp>!

Velem történt ez a muris eset – mesélte ismét Rozsos –, a szófiai buszon németül szóba elegyedtem egy diákforma fiúval. Kérdi az új raglánomról, hogy honnét van. Otthon készíttettem, felelem. Hol otthon? Hát nálunk, in Ungarn. Nézi, meg is tapogatja, tetszett neki nagyon, azt mondja: aber in West-Ungarn?

Házszentelő - 304. old.