Nemes ​kísértés (Északi dinasztiák 4.) 140 csillagozás

Karina Halle: Nemes kísértés

Minden ​családnak megvan a maga fekete báránya. Még a kékvérűeknek is.
A dán királyi család fekete báránya én vagyok. Stella hercegnő, a botrányos életű, elvált nő, a család egyetlen olyan tagja, aki egyedül neveli a gyermekét. Nem érdekel, mit mondanak az emberek. Ha kell, szembemegyek a világgal.
Csak hogy az én világom fenekestül felfordul.
Ellátogat hozzánk Orlando monacói herceg, akit a média is hírhedt szoknyabolondként ismer. Ez a férfi vállalhatatlanul trágár. Úgy tűnik, élvezi, hogy az idegeimre mehet, és lassan, de biztosan az ágyamba is beférkőzik.
Rövid, de buja kapcsolat a miénk. Semmi másról nem szól, csak a szexről. De egy idő után – legnagyobb meglepetésemre – valami megváltozik.
Azt hittem, sikerült kizárnom ezt a féktelen pasast az életemből, de van köztünk egy olyan kötelék, amelyet egyikünk sem tud figyelmen kívül hagyni: egy kisbaba.

Karina Halle New York Times bestsellerszerző legújabb, tüzes és romantikus története, a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Álomgyár, Budapest, 2021
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155763977 · Fordította: Goitein Zsófia
Álomgyár, Budapest, 2021
300 oldal · ISBN: 9786155875113 · Fordította: Goitein Zsófia

Niki_néni_olvas P>!
Karina Halle: Nemes kísértés

Sajnos nem nyert meg ez a könyv igazán magának. Sőt.
Gondolkoztam, hogy 3,5 vagy 4 csillagot is adhatnék. Végül a jobbat adtam, mert voltak benne szép részek, a babavárás megható volt, és a végkifejlet elnyerte a tetszésem.

Több volt benne a negatívum, ami miatt nem szerettem annyira, mint az előző részeket:
– Zavaró volt Anya neve
– Zoya annyira unszimpatikus karakter az önzésével, hogy kevés könyvbeli szereplő tudott ennyire felidegesíteni
– Fel nem foghatom, hogy Orlando miért hozta azt a döntést, amit
– Erőltetett volt számomra az LMBTQ szál. Úgy éreztem, hogy mivel most ez a trend, és az előző részekben nem volt jelen, na majd most bepótolja az író. De igazából szerintem ezt túltolta a Zoyával.

Örültem, hogy kaptunk még Akselből, Aurorából és a lányokból. ♥

zuna19>!
Karina Halle: Nemes kísértés

Stella is kapott saját könyvet. Ennek nagyon örülök, annyira rendes volt az előző kötetben.
Orlando nem vett meg, nagyon sokáig nem volt kedvelhető karakter (szinte az egész könyvön csak a fejemet fogtam miatta). A 21. században ez a Zoya-s história már kicsit értelmét vesztette. De akkor nem jobb lett volna neki álcának egy tök átlagos férfi, minek épp egy ennyire a nyilvánosság előtt életet élő herceg? Komolyan nonszensz az egész. De hogy Orlando, hogy lehetett ennyire nyúl?!
Mindegy A lázadó herceg-nél még akkor is jobb volt.

Karina Halle: Nemes kísértés

Az, ahogyan indult a történet nagyon tetszett, a folytatás is jó volt. A vége felé viszont nekem, valahogy kezdett ellaposodni a sztori. Annyival jobb lehetett volna!
Stella-t már az előző részben is megkedveltem. Tetszett, hogy így megállja a helyét egyedülálló anyaként, és mellette régensi feladatait is ellátja.
Orlando először nem volt szimpatikus, aztán ez gyorsan megváltozott! ;)
Szerettem őket együtt, ezért sem értettem ezt a Zoya-s dolgot. Túlzásnak éreztem a ragaszkodását is. Orlando családja kész kabaré, de így volt ez jó.
Anya nem csak szuper cuki, nagyon okos is és agyafúrt!
A végére nagyobb hangsúlyt kellett volna helyezni, mivel mind együtt voltak a szereplők az előző részekből.
Sajnálom, hogy nem maradtak az eredeti borítók! :(

Paulina_Sándorné P>!
Karina Halle: Nemes kísértés

Élveztem az olvasást. Nagyon bírtam Orlando herceget. Van szöveg és stílus. Vicces volt, mikor a malaccal birkózott. :-) Stella jó fej, nem egyszerű egyedülálló anyának lenni, pláne ha még a rangját is rátesszük. Imádtam köztük a kémiát. Orlando családját is bírtam, rangjukhoz képest elég furák. Imádtam azt a részt, ahol Aksel fogadta Orlandót. :-)

Delora>!
Karina Halle: Nemes kísértés

Nekem ez tetszett. Igaz néha földhöz b*sztam volna, de aztán lenyugodtam. :D volt benne erotika, konfliktus és szerelem. Egy délutános kikapcsolódásnak tökéletes. spoiler

pinkprincessreads>!
Karina Halle: Nemes kísértés

Könnyed, forró olvasmány, ami garantáltan megperzsel.

Az írónő ezen sorozata már az első résznél beszippantott, elvarázsolt és picit úgy éreztem, mintha gyermekkorom kedvenc herceg-hercegnős történeteit kapnám meg felnőtt kiadásban. Ebből kiindulva ne számítsatok semmi világmegváltóra, viszont garantáltan jót fogtok általuk szórakozni. Felkészültetek, hogy belevessük magunkat az utolsó rész kivesézésébe?

Stella hercegnő neve ismerősen csenghet számotokra, ugyanis ő a húga Askel királynak, akiről Az elérhetetlen uralkodóban már olvashattunk. Igaz, hogy nem Stella a hivatalos uralkodó Dániában, viszont mikor testvérének valamilyen elfoglaltsága támad, ő helyettesíti. Egy ilyen alkalomkor toppan be a koppenhágai királyi palotába a monacói hercegi család. Őket nem szeretném jellemezni, mert első kézből kell őket igazán kiismerni, viszont azért Orlandó hercegről ejtsünk néhány szót. Meglehet ugyanis, hogy ő lesz Monacó következő uralkodója, mégis a médiában csak egy szoknyapecér playboyként ismerik, aki minden nőt megfektet, aki csak szembejön vele.

Ebből a nem túl pozitív felhangból ítélve nem is csoda, hogy Stella a háta közepére se kívánja ezt a családot. Ettől függetlenül viszont az érzéseinek képtelen lesz gátat szabni, aminek hatására igen gyorsan egymás karjai közt kötnek ki Orlandóval. Igaz, ez a kaland mindösszesen csak pár napra redukálódik, de mi van ha kézzel fogható nyomot hagy maga után? Mit fog kezdeni Stella a terhességével, ha már eleve azért is elítélik őt, mert egyedül neveli a lányát? Illetve milyen hatással lesz ez a piciny lény Orlandó herceg életére, akinek még barátnője is van mindemellett?

A könyv rendkívül humorosra, csavarosra és nem utolsó sorban érdekesre lett megírva, viszont mindezek által nagyon olvastatta is magát. Ez nem feltétlenül baj, de az a 350 oldal pikk-pakk elfogyott, konkrétan egy este alatt. Ezeken kívül pedig tartalmaz a könyv egy piciny érzékenyítést is, szóval duplán ajánlom nektek, hogy elolvassátok.

Titina>!
Karina Halle: Nemes kísértés

A sorozat eddig részei tetszettek, de valahogy úgy éreztem itt picit befáradt a dolog. Nem volt egy nagy cselekménye a történetnek és összecsapottnak is éreztem. Annak egyébként örültem, hogy Stelláról szólt, de valami teljesen más sztorira gondoltam. A szereplőket sem igazán tudtam megkedvelni, mert mindenkiből kapunk kicsit, de annyi. A végén persze megjelennek az előző kötetek szereplői is, de nem éreztem túl kreatívnak a megoldást.
Sajnos ez most nem jött be annyira.

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
Karina Halle: Nemes kísértés

Az előző rész után ez egy kicsikét felüdülés volt, pedig teljesen más volt és eddig nem igazán volt képben az előző részekben Orlando herceg. Stellával viszont már találkozhattunk és nagyon örültem, hogy jobban megismerkedhetünk vele. Igazán erotikusra sikerült ez a rész és ez is lett a dráma fő középpontja.
Elsőre a monacói királyi család olyan érzést keltettek bennem, mintha egy kommédiába lennék, de utána nagyon megszerettem őket és szórakoztatóak voltak.
Összességében egy jó kis sorozat volt és egy pár nap kikapcsolódást kínál, örülök, hogy a polcomon van és pár év múlva egy esős napon nagyon jól fog jönni , mikor valami modern tündérmesére vágyik az ember.

abbywinter I>!
Karina Halle: Nemes kísértés

Aranyos történet, nem sok meglepetéssel.
Néha kicsit túlzásnak éreztem az indokokat, de végül is ez egy könyv, bármi megtörténhet :)
Örülök, hogy mindenki így viszonyult a dologhoz.
Alapvetően kikapcsolt, így ajánlom mindenkinek, aki olvasta a többit.

pufivipi>!
Karina Halle: Nemes kísértés

Vegyesek az érzéseim, hol szerettem, hol kevésbé. A királyi háttér borzasztó kidolgozatlan még mindig, szerintem kár volt a nemesi rangokat belekeverni a sorozatba. Időnként olyan alpári a szövegezés, hogy hihetetlennek hangzott egy nemes szájából. Orlando herceget is időnként lecsaptam volna ha a közelemben van, máskor pedig elolvadtam tőle. A végére azért kikupálódott :) Stella abszolút szimpi csaj a maga nemes egyszerűségében, kicsit meg is könnyeztem, sajnáltam. De minden jó ha a vége jó…

Niki_néni_olvas P>!

Hihetetlen, hogy a szomorúság egy pillanat alatt képes haraggá válni. Mint egy búvópatak, ami a felszínre tör.

L_B_Mariann >!

– Szereted szívni a vérem, ugye?
Vállat von.
– Kell valami hobbi.

L_B_Mariann >!

Mi tagadás, megvan közöttünk a kémia, főképp, ha szexről van szó. De ez nem elég ahhoz, hogy összetartson egy kapcsolatot, netán egy házasságot.

L_B_Mariann >!

– Tudtam, hogy sok közös van bennünk.
– Mi?
A számra néz.
– Hogy mindketten szeretjük magunkat bepiszkolni. Minél mocskosabb, durvább és keményebb a játék, annál jobb.

L_B_Mariann >!

Akármilyen kevéssé úrinős, legszívesebben lekapnám a cipőmet, és alaposan fejbe kólintanám vele.

KMReni P>!

„Mindkettőnknek megvan a szerepe, amit ránk osztottak. De ez még nem kell, hogy meghatározzon minket. És nem kell, hogy maga alá temessen”

Vizigizi>!

– Ha van gitár, zenélhetek.

– Tud gitározni?
– Fiatalkorom nagy részét utcazenéléssel töltöttem.
Ez nekem újdonság. Henrik a negyvenes évei közepén jár, és
nekem úgy tűnik, mintha mindig is a palotában élt volna.
Először sofőr volt, mostanra főkomornyikká lépett elő.
– Tud valami dán vagy egyéb skandináv dalt, amit én nem
ismerek? Népdalt esetleg?
– Ismerem a Wonderwallt.

Bookaholic77 >!

Ami a desszertet illeti, nagyon válogatós vagyok. Csak a nagyon édes dolgokat veszem a számba.

Bookaholic77 >!

Talán csak a sajtó és a családi kapcsolatok miatt, de tudtam, hogy pontosan érti, milyen az, amikor valakit annyira köt a ráaggatott szerep, hogy már nem is emlékszik a régi énjére.

KMReni P>!

„Nekem jó volt úgy. Ahogy most is az. Tudtam, mibe keveredem.

Csakhogy a szex megváltoztathatja az ember érzelmeit is. Olyasmit is belelátok, ami nem volt jelen. Olyan érzések kerítettek hatalmukba, melyeket jobb a hálószobában tartani. Olyasmit kezdtem érezni Orlando iránt, amit képtelen voltam megmagyarázni.”