Egy ​lépéssel közelebb (McGregor testvérek történetei 2.) 170 csillagozás

„Mosolyt ​csal az arcodra.” – Shh Moms Reading

A lány azt hiszi, a fickó csak egy öntelt szépfiú.
A fickó úgy gondolja, a lány maga a megtestesült prüdéria.
De most olyan ajánlatot készül tenni neki, amire biztosan nem fog nemet mondani.
Nicola Price-nak mindene megvolt: remek karrier, tökéletes barát, elképesztő cipőgyűjtemény és egy szuper lakás San Francisco legjobb környékén. De amikor váratlanul teherbe esik, és az a mocsok fiúja otthagyja őt a slamasztikában egyedül, Nicola tökéletes élete egyszeriben felfordul, és úgy is marad.
Néhány évvel később Nicola már egy ötéves kislány büszke, egyedülálló anyukájaként és egy hatalmas hazugságban él. Alig tudja fenntartani rossz környékbeli lakását, és minden hapsi menekülőre fogja, amint meghallja, hogy egyedül neveli a gyerekét. Küszködik és fél – és sehol sincs az életében, amiről korábban azt hitte, hogy 31 éves korában tartani fog.
A mentőangyala egy magas, jóképű és gazdag skót férfi… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

398 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155875182 · Fordította: Varga Csaba
398 oldal · ISBN: 9786155875199 · Fordította: Varga Csaba

Bram McGregor · Nicola Price

Karina Halle: Egy lépéssel közelebb

Sokkal jobb történetileg és karakterileg is ez a rész. Jó volt olvasni ezt a könyvet. Az alaptörténet is izgalmas a kidolgozással sincsenek nagy bajok.
Az nem tetszett, ahogy Nicola reagált Bram titkára. Kicsit érdekes, hogy meg sem hallgatta. Rögtön előjött nála a menekülő ösztön.
Na a másik dolog ami nem tetszett az az, hogy Bram sose mondta Ava nevét, mindig kölyök vagy gyerek volt. Annyira idegesítő így olvasni.

Zso89 P>!
Karina Halle: Egy lépéssel közelebb

Olvastam már az írónőtől és az nem tetszett.
A sorozat első része tetszett,meghozta a kedvem a többi részhez is.
Viszont egy valami feltűnt ebben a részben és kíváncsi lettem.
Nem szoktam megnézni hogy ki fordítja az adott könyvet vagy sorozatot de most így tettem,mert feltűnt a különbség a két kötet között.
És igen férfi fordította,és igen szókimondó,és igen ami nekem tökéletesen megfelel.☺️☺️☺️

Nicola
Nagyon szimpatikus volt.
A szókimondása,a kitartása.
Plusz pont volt hogy mindíg maga elé helyezte a gyerkőcöt,és mindíg próbált a legjobban gondoskodni róla bármi is történt.
Néha voltak olyan gondolatai amiken hangosan felröhögtem,és még ki is mondta őket.☺️☺️☺️
Viszont úgy éreztem néha túl tolta a dolgokat,leginkább mikor Bram-ről volt szó.
Már olyan szikrák pattogtak hogy azt mondtam kigyullad a könyvem,és ha hamarosan nem történik valami akkor majd én teszek róla.☺️☺️☺️

BramBramBram ❤❤❤
Levett a lábamról a szókimondásával,a mocskos szájával ja és ki ne hagyjam az önteltségét,na nem mintha nem lett volna mire.☺️
A szemem előtt alakultál át bunkó s@ggfejből egy érzelmes,gondoskodó s@ggfejjé,nincs mit szépíteni.
Tudtam hogy van valami vaj a füle mögött.
Bár félig-meddig valami ilyesmire gondoltam.
Tetszett ahogy Ava-val bánt.
Hmmmm a Disneyland feltette nálam is a pontot az „i”-re.☺️
Viszont nem tetszett hogy mindenki csak egy playboyt lát benne még a saját testvére is,bár nem tett ellene hogy ezt másként gondolják amit sajnáltam is.
Aztan minden a helyére került.

Ava a szívembe lopta magát,főleg a kis dalocskájával.☺️
Igazi kis hiperaktív gyerkőc.
Biztos újraolvasós lesz.
McGregor fiúk folytatás folyamatban.❤

Ács_Milán>!
Karina Halle: Egy lépéssel közelebb

A sorozat első része nagyon tetszett (a borítót leszámítva), így egy percig sem volt kérdés, hogy el fogom olvasni a következő részeket is.
Bevallom őszintén, hogy a regény több, mint a feléig nem igazán voltam kibékülve sem a szereplőkkel, sem a stílusukkal. Többször kicsapta a biztosítékot nálam Nicola beszédstílusa. Hogy miről beszélek? Úgy gondolom, hogy jól bírom én a káromkodást is és a vulgáris szavak/kifejezések láttán vagy hallatán sem csukom be sem a szememet, sem a fülemet, de itt ezeket egy nő szájából hallani egy kicsit soknak bizonyult, pláne akkor, amikor ezek a szavak/kifejezések nélkül is teljesen érthető lett volna az adott szituáció. Ha ezek az eredeti nyelven íródott műben is így vannak, akkor ez elég nagy probléma, mert a túl sok ilyen kifejezés által közönségessé válik egy szereplő. Hát Nicola megnyilvánulásai elég közönségesek voltak jó párszor.
Aztán történt valami… elmaradtak a fent említett dolgok és máris szórakoztatóbbá és élvezhetőbbé vált az olvasás számomra. A szereplőket, Nicolát is és Bramet is sokkal szimpatikusabbnak éreztem. A kis Ava személye pedig külön jót tett a történetnek.
A befejezés nem okozott meglepetéseket. Persze volt egy kis dráma, amire megoldást kellett találni, de minden úgy alakult, ahogyan azt vártam.
Kíváncsian várom Lachlan és Kayla történetét.

Bitten>!

Egy kicsit mást vártam.
Néhol közönséges másutt romantikus és pajkos.
Ava karaktere igazi kis színfoltja a történetnek.
Eseményekben szegény, de könnyed kikapcsolódásnak tökéletes.
Nem adom fel, még visszatérek ;-)

Hópárduc P>!
Karina Halle: Egy lépéssel közelebb

Az első rész után, nekem ez egy kicsit kevés volt.
Bár, nagyjából tudtam, hogy mire számíthatok, stílusban, de mégis…
A káromkodás egy kicsit sok volt, bár elég jól bírom, de azért kevesebbel is beértem volna.
Ezáltal nem is lett annyira szimpatikus, főleg Nicola. Sokszor nem értettem a hisztijét sem, feleslegesen sokat agyalt dolgokon. Segítséget meg aztán végképp nem akar elfogadni senkitől. Később aztán csökkentek ezek a kitörések, de mégsem lett szerethető a számomra. Talán inkább csak a Disneyland-es kirándulás után. Bram sokkal szimpatikusabb volt nekem. Kettős szemszög tetszett és haladós is volt az olvasás.
Kíváncsi vagyok a sorozat többi részére is. :)

turanett P>!
Karina Halle: Egy lépéssel közelebb

Na ez most meglepett, mert igen is tetszett. Bevallom az első részre nem is emlékszem. De erre biztos ,hogy fogok.
Ennél a könyvnél rájöttem, hogy a skót pasik a gyengéim. Ide velük. :D
Bram.. Ki gondolta volna, hogy az a se..fej pasi álarc mögött, egy ilyen alak lakozik, mert én nem. Persze az ő szekrényében is lapulnak csontvázak, nem is kis horderejű. Megdöbbentő volt. Én arra számítottam, hogy Phil tér vissza és ő okozza a konfliktust, de kellemesen csalódtam. Ava pedig iszonyatosan cuki, főleg mikor énekel. Hát azon behaltam :D

Silverlight>!
Karina Halle: Egy lépéssel közelebb

Sokkal tűrhetőbb, mint az első rész. Emészthetőbb is a történet. Különösen tetszett, hogy egy egyedülálló anyuka és egy macsó, nőfaló pasiról szólt az egész. Akad benne titok is, de persze mindenre csak a végén derül fény, hogy izgalmasabb legyen. Ami zavart, hogy most is sokszor olyan részekbe botlottam vagy olyan mondatokba, ami nem oda illő volt, vagy túlságosan idegesítő. Minden esetre ezt a történetet jobban be tudtam fogadni, s olvashatónak is tartottam. Azért a nagyon jótól messze van, de egy szimpla romantikus történet, persze a szenvedélyesebb módon.

398 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155875182 · Fordította: Varga Csaba
Trice29 P>!
Karina Halle: Egy lépéssel közelebb

Karina és én egyre közelebb kerülünk egymáshoz. Ennek legfőbb oka, hogy egyre jobban tetszik az írónő finom humora. Itt is megérintett Bram öniróniája, finom csipkelődése. Tetszett a szereplők egyenessége, nem volt fölösleges dráma, cirkuszolás. Igaz nagy izgalom sem. Nagyon tetszett Ava és a végén Matthew is. A gyerekek emelték a színvonalat. Nekem hiányzott némi izgalom, egyébként jól szórakoztam. A kémia is a helyén volt. Érdemes elolvasni.

Alexandra0924>!
Karina Halle: Egy lépéssel közelebb

Ez sokkal jobban tetszett, mint az első rész, bár még mindig nem volt az igazi.
Azt hiszem ez az írónő stílusa…, hogy mindig hoz valami „negatívot” a férfi főszereplőről, hogy éreztesse, nem tökéletes, és a pasik is esendők, vagy valami hasonló mélyenszántó gondolat. Csak, ez engem kicsit kizökkent, vagy fura… még nem döntöttem el.
Minden esetre ez a rész számomra mérföldekkel jobb volt mint az első.

Nicola tetteivel nem mindig értettem egyet, pláne mikor a spoiler Aztán amikor Bram ajánlotta, hogy adja alább, akkor az már okés, így már elvállalja…
Bram nagyon kedvemre való volt. Még a folyamatos nőügyeivel is, megkedveltem. Aztán a végén az írónő bedobta a nehéz bombát és azt sem tudtam, hogy mit gondoljak. Tudom, hogy az emberek változnak, és változhatnak, de ez azért így derült égből villámcsapás, nagyon gyors volt. A probléma is gyorsan megoldódott, és a felbukkanást sem értettem igazán. Ennyi évig elzárkózik aztán meg, hello, itt vagyunk az ajtód előtt…..

Szóval jobb volt mint az első, de még mindig nem az igazi!
A kövi résszel is bajban leszek, mert Kayla továbbra sem szimpatikus…. na, majd meglátjuk! :)))

Zsuzsanna_Makai>!
Karina Halle: Egy lépéssel közelebb

Magasabb százalékon van, mint az elôzô rész, pedig szerintem gyengébb volt.
A fordítással is voltak gondjaim, számomra életszerûtlen, h egy pasi a fejében a csajom helyett hölgyemnek hívja a nôjét, vagy keblének a mellét.
Azt értem, h lecserélték a fordítót, de nem biztos h jobb választás volt ez így.
Miért nem kapta a pasi részeket egy pasi, a csaj részeket meg egy nô?
Most csak azért fogom tovább olvasni a sorozatot, mert a következô rész még ennél is magasabb százalékon van…

Ács_Milán>!

Egyetlen ember szerelme nem elég erős ahhoz, hogy ketten együtt maradjanak.

zuna19>!

– Ez a létező legegyszerűbb kérdés. Vagy szereted, vagy nem. A szerelemben nincs olyan, hogy talán.

Nickie P>!

– Azért, mert az emberek ragaszkodnak ahhoz, amit rólad gondolnak. Arról, hogy ki vagy, és mi vagy. Beskatulyáznak, és nem számít milyen erőfeszítést teszel azért, hogy megmutasd a valódi arcodat.
Az emberek nagy része képtelen elfogadni az igazságot. Nem is fogják.
Ragaszkodnak ahhoz, hogy te pont olyan legyél, amilyennek tartanak.

zuna19>!

– Időnként még a legokosabb lányok is szoktak bután viselkedni.

Anna_Tóth_5>!

Azt hiszem, néha, ha túlságosan szeretsz valakit, akkor nyomasztóan tisztában vagy azzal, milyen sok a veszítenivalód.

zuna19>!

Néha iszonyatosan nehéz anyának lenni, de aztán felfedezed, hogy olyan mértékben képes vagy szeretni valakit, amilyenről nem is álmodtál, és megérted, hogy ez a szeretet sohasem halványul el, függetlenül attól, hány évesek a gyerekeid, és az sem érdekes, hogy egy idő múlva már nem tudod megvédeni őket.

McGregor testvérek történetei sorozat · Összehasonlítás