Bűnbe ​született (Átkozottak 1.) 136 csillagozás

Karina Halle: Bűnbe született

„A Bűnben született szépen lassan magába szippantott, lebilincselt és halálosat szúrt a szívemben” – starcrossedbookblog.com

A visszautasíthatatlan ajánlat…
Ellie Watt megelégeli, hogy lopással, csalással szerezzen pénzt, ezért több év távollét után hazatér Californiába, hogy új életet kezdjen. Reméli, hogy volt gimnáziumi osztálytársa, a tehetséges tetoválóművész, Camden McQueen, még mindig gondol rá, azzal azonban nem számol, hogy a fiún mély sebeket ejtett a régi, viszonzatlan szerelem.
Ellie meglepetten tapasztalja, hogy McQueen megváltozott: erősebb lett, igazi rosszfiúvá vált. Amikor a fiú rájön, hogy egykori szerelme át akarja verni, váratlanul visszautasíthatatlan ajánlatot tesz neki. A szabadság azonban áldozatokkal jár, és komoly veszélybe sodorhatja mindkettőjüket.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Javier Bernal · Camden McQueen · Ellie Watt · Jim bácsi · unokahúg

járda · Palm Valley, Kalifornia · autópálya · Mojave-sivatag · zebra

Cs_N_Kinga P>!
Karina Halle: Bűnbe született

Hááááát….. ez a könyv se piskóta…. mármint az első fele kb dögunalom és hatalmas csalódás, aztán egy kicsit beindul a sztori. De valahogy nem tudott megfogni magának. Kicsit el is kezdtem aggódni, hogy egy ifi könyv legyen az bármilyen jobban le tud kötni, de látva a többi véleményt azért megnyugodtam… A főszereplőnk nagyon tudja sajnáltatni magát, aminek megvan az alapja, de azért már felnőhetett volna. Mindenkit érnek veszteségek és kisebb – nagyobb gondok, de ő valahogy mindig a rossz irányba fordul. Egy szerencséje van, hogy valahogy a férfiak mégis felfigyelnek rá. Ami nekem fura, hisz Camden is sokat kap, sőt még Ellie-től is mégis kitart mellette. A végén volt egy kis jó rész spoiler, a nagybácsit nem is igazán értettem…. Hát tovább fogom még olvasni, mert mindhárom rész még megvan…. de valahogy nem rohanok a következőért, pedig lehet jobb lenne mint ez… majd meglátom.

Bitten>!
Karina Halle: Bűnbe született

Pedig már annyiszor megfogadtam, hogy sorozatot csak egyben darálok le :D
Durvábbra számoltam, de mint lentebb említem is kellett egy alap melyre építhessünk.
Tetszett lényegében és már olvasnám tovább. :D Sebaj ismétlés a tudás mamája ;-)

turanett P>!
Karina Halle: Bűnbe született

Hát nem is tudom. Nem volt ez rossz,de jó se. Az eleje unalmas volt. Itt nem szerettem, hogy az írónő ugrál az időben. Főleg, hogy a jelent Ellie szemszögéből írja, a múltat pedig „a” lányról mesél. Nekem ez fura volt. Elliet nem tudtam teljesen megkedvelni. Én nem tudom elfogadni, ha valaki abból él, hogy másokat tesz tönkre. De elhatározza, hogy megjavul. Ezért adtam egy esélyt neki.
Tehát, a tékozló rossz kislány haza tér és egyből bele botlik a régi „jó” barátjába. Na el is határozza, hogy mégsem tér jó útra, hanem inkább kirabolja a srácot!??????? Kezdi megkedvelni, megismerni. Még le is fekszik vele, de hát akkor is, csak kirabolja. Vagy legalább is próbálja. Mert csapdába sétál. De végül egyezség köttetett. Közben Ellie múltja is közbe szól, nem menekülhet előle. Persze függő véges. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz Vele, de nem most. Ezt a történetet jegelem egy időre.

perpetua P>!
Karina Halle: Bűnbe született

Kezdem én is úgy, mint ahogy láttam, többen is: nem volt ez rossz, csak annyira jó se. :D
A cím és a borító alapján keményebb történetre számítottam, lehet még a következő két részben bedurvulunk, de a vártakhoz képest kicsit lagymatagabb volt a cselekmény. Ellie-t nem sikerült megszeretnem, életének eseményei esetleg megmagyarázhatják jelenbeli döntéseit, én mégse értem. Attól, hogy a szülei ennyire elhanyagolták és sz*rtak a fejére, összeszedhette volna magát, és tisztességes módon is eltarthatná magát. Camden mellett azért néha érzékeny oldala is felbukkan, olyankor kicsit jobban tudtam szeretni. A tetoválóművész se vált kedvenccé, de azért őt jobban kedveltem. Aranyos volt az az oldala, amelyik még mindig rajongott a gimiben megismert lányért, de neki se volt könnyű élete, megedzették az évek. Ő tartogatta a könyv legnagyobb meglepetését, és a lelepleződés után már nem tudtam ugyanannyira szeretni.
Nem lenne ez rossz, érdekes a téma, és úgy gondolom tartogat még olyan fordulatokat, ami miatt érdemes tovább olvasni, de ennél többet kell nyújtania, hogy igazán jó könyv legyen.

ap358 P>!
Karina Halle: Bűnbe született

Kikapcsolódást nyújtó, könnyed olvasmány, olyan, akárcsak egy romantikával fűszerezett szombat esti akciófilm. Szerelem, szex, maffia, fegyverek, autósüldözés, casinok, minden benne van, amit a recept előír.
A történet elején megismerhetjük Elliet, a szélhámosnőt, aki visszatér abba a városkába, ahol felnőtt, és próbál új életet kezdeni. De mondhatnánk „kutyából nem lesz szalonna”, és ezt ő is tudja. Találkozik Camdennel, egy volt gyerekkori ismerősével és felizzik köztük a levegő. A történet kezd romantikus hangulatot ölteni, amikor végre mindenkiről lekerül az álca és kezdetét veszi a kalandokkal teli menekülés. A fülszöveg alapján egy dark-sztorira számítottam, de azt az ütős szintet nem éri el a könyv, inkább csak simán akció.
Camden nem került közel a szívemhez, az érzékeny oldalán volt a hangsúly, nem tűnt kemény karakternek, aki képes lenne tűzön-vízen átkellni a céljaiért. Ellie sem egy vagány csaló, inkább csak sodródik az árral, tőle hiányoltam egy kis humort.
Javier… na ő viszont nagyon felkeltette az érdeklődésemet, ezért is fogom folytatni a sorozatot.

Trice29 P>!
Karina Halle: Bűnbe született

Nehezen indult, nem tudtunk könnyen egymásra hangolódni. Azonban az utolsó harmadára nagyon ráerősített és már majdnem megvett magának. Annyira mindenképpen, hogy folytassam. Kíváncsi vagyok mi sül ki ekkora katyvaszból.

Paulina_Sándorné P>!
Karina Halle: Bűnbe született

Valahogy jobbat vártam. Az alaptörténet, a fülszöveg tetszett. De aztán valahol elsiklott a dolog. Ellie-t nem igazán tudtam megkedvelni. Nekem fura volt. Függetlenül attól, hogy sajnáltam őt a szülei miatt, és hogy mi történt vele. Nem volt egyszerű gyermekkora. Camden szimpatikus volt az elején, de itt meg eljött egy pont és vége volt. Mondjuk ő gyermekként volt furcsa nekem. :-) Mind a kettőnek megvolt a maga hátsó szándéka és ez nem tetszett. Mondjuk Ellie a végén javított a hozzáállásomon, mikor spoiler

Kriszti515>!
Karina Halle: Bűnbe született

Ez a könyv egy merő izgalom. Ezzel tudnám a leginkább jellemezni.
A leírás egy nagy hazugság, én nem tudom újabban mi van, csak nekem tűnik fel hogy tökre másról szólnak a könyvek mint ami a fülszövegen szerepel?! Ezáltal teljesen más történetre számítottam, de talán ezért is "esett' olyan izgalmasan.
Nehéz a karakterekről véleményt mondani, mivel szerintem elég keveset mutatnak meg az igazi önmagukból. A történet viszont ennek ellenére szenzációs és izgalmas. Ebben aztán minden megtalálható, vágy, szerelem, erotika, tetoválás, harag, bűnözés, stb.. Nagyon tetszett, értékelés nélkül neki is álltam a második résznek :D

BarbyMalik0112 P>!
Karina Halle: Bűnbe született

Karina Halle egy lenyűgöző, izgalmas és szenvedélyes regényt tett le az olvasói elé, amiből egyszerűen soha nem elég. Fordulatos, kiszámíthatatlan. A történet mellékszála igazából a románc, pont annyi szerepel benne, amennyi egy romantikus-lelkű olvasónak szükséges. De emellett televan akcióval, eseményekkel, történéssel. Minden oldalon érkezik valami új, ami feltüzeli az olvasót, és csak úgy falja a sorokat. Én is így tettem. Elkezdtem, és nem volt megállás.

Hihetetlen ez a regény. Imádtam.

Azoknak ajánlanám, akik egy váratlan, fordulatos történetre vágynak egy csipetnyi romantikával és szenvedéllyel, némi pszichológiai belelátással a karakterekbe.

Alig várom, hogy mihamarabb a kezembe vehessen a folytatást, egy ilyen függővég után, ki ne vágyna erre?

Bővebb értékelés a blogomon: https://barbyesakonyvek.blogspot.hu/2018/04/karina-hall…

PikiKiki>!

Borító : 5/5
Írónő :♥
Könyv : tetszett, nem lett kedvenc, de nem is rossz. Kicsit nehezen indult be nekem az elején, mert láttam az értékeléseket, igy féltem mi vár rám. Kicsit unalmas az eleje, majdnem be is fejeztem, de ha elkezdtem már befejezem elvem van.
Elliet és Camdenre is kedveltem.

Nem vagyok rossz. A világ rossz, én csak megpróbálok benne túlélni.

penzesliza>!

Mindenkinek, akit a sebei tettek azzá, aki —
ez a könyv a tiéd

_Katie_ P>!

Néha az embernek muszáj sokkolnia valamivel a környezetét, hogy komolyan vegyék

_Katie_ P>!

Vicces, hogy mi, nők mennyire alábecsüljük a férfiak hiúságát.

_Katie_ P>!

Azt tettetni, hogy az ember más, mint önmaga, pokoli fárasztó és időigényes dolog.

_Katie_ P>!

[…] az ember sose hagyjon ki egy hideg ingyensört.

Mint kiderült, a nők szeretik a szemüveges férfiakat.

evi1234>!

– Gyűlöllek, Ellie Watt – suttogta, és az ajka egyre közelebb ért az enyémhez –, azért, mert annyi év és mindezek ellenére még mindig szeretlek.

Átkozottak sorozat · Összehasonlítás