Az ​elérhetetlen uralkodó (Északi dinasztiák 3.) 192 csillagozás

Tiltott ​szerelem…
Amikor jelentkeztem az álláshirdetésre, azt hittem, ez is olyan munka lesz, mint a többi: egy arisztokrata családnál leszek nevelőnő. Aztán rájöttem, mekkorát tévedtem. A két kislány, akire vigyázok, történetesen két hercegkisasszony.
Édesapjuk a megözvegyült dán király. Az új otthonom? Koppenhága királyi palotája.
Nehéz megszokni az új életemet, de nem az a legfőbb gond, hogy a lányok még mindig az édesanyjukat gyászolják.
A probléma az édesapjukkal van.
Hűvös, kiszámíthatatlan, és olyan fürkésző tekintettel néz, hogy a hideg futkos a hátamon.
Aksel király azért vett fel, hogy a lányaira vigyázzak, miközben kerül, ahogy csak tud.
Minél tovább maradok a palotában, annál inkább vonzódni fogok hozzá. Nemcsak jóképű, de olyan kisugárzása van, aminek nehéz ellenállni. Az asztalnál folyamatosan engem néz, finoman mindig egymáshoz érünk a folyosón, és futó pillantásokat váltunk. Mindegy, mit érzek iránta, úgysem lehetünk… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Álomgyár, Budapest, 2021
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155763564 · Fordította: Goitein Zsófia
Álomgyár, Budapest, 2021
368 oldal · ISBN: 9786155763588 · Fordította: Goitein Zsófia

Karina Halle: Az elérhetetlen uralkodó

Igazán megszerettem ezt a történetet is. ♥
Az előző kötet hemzsegett a Jane Eyre utalásoktól, ez viszont maga volt a modern Jane Eyre.

A könnyed nyelvezet miatt könnyen olvasható a regény, a sok humoros párbeszéd pedig még szórakoztatóbbá teszi.
Megismerjük Aksel király valódi énjét.

Aurora karaktere szerethető. A személye annak állít példát, hogy attól, ha valakinek nincs megfelelő családi háttere, és követett is el hibákat, mégis élhet példás és boldog életet, ha tesz érte.

A kedvenceim a történetben a kislányok. ♥
A gyerekek annyira szerethetők, mindig emelik a könyvnek az értékét, amiben jelentősebb szerepet kapnak. A szemükön keresztül a világot még ártatlannak, de igazán valóságosnak láthatjuk.

Horkhork ♥ ♥ ♥ ♥

A hibákat jóvá lehet tenni, a szerelemért küzdeni kell, és sosem késő változtatni és jobbá tenni az életünket! ♥

zuna19>!
Karina Halle: Az elérhetetlen uralkodó

Ezért a részért futottam neki a sorozatnak. A fülszövege annyira magával ragadott, hogy rögtön neki szeretettem volna kezdeni a könyvnek, de egy kis önuralom és elkezdtem az egész sorozatot. Milyen jól tettem. Nekem A féktelen trónörökös még mindig a kedvenc, de jó kis meglepetés azért történetileg, kidolgozásilag és karakterileg is szerencsére Az elérhetetlen uralkodó. Lassan kezdem megszokni ezeket a furcsa neveket.

L_B_Mariann >!
Karina Halle: Az elérhetetlen uralkodó

Nagy reményekkel telve kezdtem el ezt a részt. Nem csak azért, mert Aksel-ben volt valami ami megfogott hanem a fülszöveg is csupa ígéret arra, hogy egy magával ragadó történetet kapunk. Csalódott vagyok…
Magnus részéhez képest gyengébb, viszont Viktor történetétől, erősebb…valahol a kettő között van.
Két főszereplőnk kapcsolata hónapok alatt építkezik fel, habár Aksel teljes tagadásban van még önmaga felé is. Vonzódásuk egyértelmű, mégis sok idő eltelik mire lépnek. İgaz ami igaz itt is vannak akadályok, és csontvázak bőven.
A két kislányt nagyon szerettem benne, cukik voltak.

pinkprincessreads>!
Karina Halle: Az elérhetetlen uralkodó

Herceg fehér lovon felnőtt kiadásban.
Amikor tavaly a kiadó bejelentette, hogy megjelenteti Karina Halle Északi uralkódók sorozatát, már akkor teljesen beleszerettem Askel történetébe, csupán csak a fülszövege alapján. Na de amit ténylegesen adott, arra egyáltalán nem voltam felkészülve.

Először is ismerjétek meg Askel királyt, aki páréve tragikus körülmények között vesztette el szeretett feleségét. Már ez önmagában is igen szívfacsaró, viszont ebben a targédiában nem csak egy királynő, hanem egy anya is elveszett, így Askelnek a királyi teendői mellett a két kis hervegnőjére is időt kell fordítania. Épp ezért keres őfelsége egy megbízható, kifinomult, tanult dadát a lányai mellé, viszont mégis csak Aurórát veszi fel.

Hogy mit kell tudni erről a lányról? Először is, hogy alapvetően ausztrál, mégis évek óta Európában tevékenykedik, mint dadus. Képes lesz ez a messziről jött, nem éppen a képbe illő lány ellátni egy ilyen komoly és felelőségteljes feladatot? De mi van, ha a legnagyobb problémát nem is a hercegkisasszonyok, hanem maga a király okozza? A kettejük között kibontakozó érzelmeknek gátat tudnak szabni? Van értelme keverni a munkát a magánélettel? Tényleg erre van szükségük?

Ezt a könyvet elsőrorban azoknak ajánlom, akik anno szerették a herceges-hercegnős tündérmeséket. Igaz, ez át van ültetve egy felnőtt környezetbe, viszont ettől függetlenül garantáltan belopja magát a szívetekbe.

Kitti_Kinczer>!
Karina Halle: Az elérhetetlen uralkodó

Na végre! Igeeen! Nem tudom, hogy azért, mert az első kettő annyira nem lett a kedvencem és ezért éreztem ezt most ennyire jónak, de nekem ez lett a kedvencem az eddigiek közül. Persze, azért nem a kedvencem könyvem, de a sorozatból, eddig ez a legjobb számomra legalábbis.
Szerettem a szereplőket, a történet persze picit itt is klisé, de végre éreztem benne egy kis egyediséget, a karaktereket illetően.
Aksel már szimpatikus volt az első két részben, mikor három mondat erejéig, vagy egy szúrós tekintettre feltűnt, titokzatosnak tűnt, ezért érdekelt, a második részben, pedig kifejezetten tetszett ennek a résznek az elő szele, ahogy már szóba jött a dada.
Aurora is kedvelhető volt, eddig talán a legjobb női karakter a sorozat során.
A lányok pedig a könyv első felét elvitték a hátukon, mindkettőjüket kedveltem, ezért a könyv második felében kicsit hiányoltam is őket, de persze ott már kevésbé kellettek közre működőnek.
Igazából kétfelé tudnám szedni a könyvet, mert kicsit több, mint az első fele az nagyon olvastatta magát, alig vártam már, hogy eljusson a történet a csúcspontra spoiler.
Szóval nagyon izgalmas volt és engem tejesen lekötött, aztán a könyv második fele, már másabb volt. spoiler, izgalmas volt ez is spoiler, de a végére már kicsit túl lett húzva a történet, mert sok volt a belső siránkozás, mind a két szereplő részéről.
Vártam, hogy ezúttal ki fog repkedni és hova, vagy ki szalad el és hova fut, spoiler és ez nekem nagyon tetszett.
Picit viszont a vége összecsapott lett, de azt hiszem jobb is így, mert már nem nagyon kötött volna le, ha sokkal tovább húzzák a történetet, annak ellenére, hogy kedveltem a szereplőket.
Megkockáztatom, hogy ez a rész, még lehet újra olvasós is lesz, mert engem tényleg lekötött és tetszett. Horkhork mellett nem lehet elmenni szó nélkül, zseniális karakter :D
Stella pedig… nem hittem, hogy érdekel, majd az ő története, de most, hogy kicsit megismertem, abszolút kíváncsivá tett. : )

Titina>!
Karina Halle: Az elérhetetlen uralkodó

Nagyon kedvelem ezt a történetet szinte az összes szereplőjével együtt. Tetszett, ahogy Aksel és Aurora kapcsolata alakult, de a kedvenceim Freja és Clara volt, imádtam a két kis csajt, a férfisellővel együtt :D
„ A lányok szobája előtt kéne elmennünk, és tudom, hogy nem alszanak túl jól ilyenkor, mert folyton rémálmaik vannak az állítólagos férfisellők miatt.”
Önmagában lehet, hogy nem egy nagy történet, de szeretem azokat a könyveket, amin nem kell gondolkodnom és ki tud kapcsolni teljes mértékben. Itt is ez történt és nagyon várom a következő részét a sorozatnak.

Kollár_Betti I>!
Karina Halle: Az elérhetetlen uralkodó

Azt leszámítva, hogy alapfelállás konkrétan majdnem ugyanaz volt, mint a Wrecking Ball-nál, egy vicces, aranyos és romantikus történetet olvashattam. Az Északi dinasztiák sorozatból ez a kötet tetszett a legjobban és élveztem, hogy lassabban bontakozott ki a cselekmény. Ugyanakkor ez a lassúság olykor vontatottnak érződött. Az író humora is élvezetes volt, főleg a kislányok szórakoztattak a malacukkal meg a stílusukkal. Mindenesetre jó kikapcsolódás volt, ajánlom mindenkinek, aki szereti a könnyed, szerelmes történeteket!

_Enii_>!
Karina Halle: Az elérhetetlen uralkodó

Szerelembe esni sokféleképpen lehet.

Néha úgy kellenek ezek a könyvek mint egy falat kenyér,máskor túl habosnak találja az ember. Hirtelen ötletből elkövetett olvasás,ami jól bizonyítja hogy a belső könyvmoly tudja mikor mire van szüksége. :D
Ha néhány órás, abszolút valóságtól elszakadt, aranyos, vicces és erotikus jelenetekkel tűzdelt könyvet keresel akkor emeld le a polcról, keress egy nyugodt sarkot és hajrá. Kényelmesen helyezkedj el,mert ez az a sztori amit nem akarsz majd letenni. ;)

meteoritastar>!
Karina Halle: Az elérhetetlen uralkodó

Mondjon bárki bármit, én még mindig szeretem az ilyen tündérmeséket.
Nem olvastam még az írónőtől, de tetszett a stílusa. Biztos megfogom lesni a további könyveit is.
A szereplők nagyon szimpatikusak voltak. Tetszett, ahogy a hősnönk bosszantotta a királyt, ahogy áttörte a védvonalát. Említettem már, hogy imádom, mikor a pasi mogorva és a hölgy probálja meghodítani. Nem? Akkor most említem. Nem tudom az ilyet megunni. Jó volt olvasni, ahogy egymásra találtak.
Egy dolgot sajnálok nagyon. Ez a történet elbírt volna még több drámát. Jobban megkellett volna zavarni a párocskát a boldog befejezés előtt. Akár egy picurka krimi szállal, bármivel.
spoiler
De még ezek nélkül is egy szépen megírt történet volt.
De azt még most se értem, hogy miért egy ilyen befejezést kapott. Az világos, hogy mit szeretett voln az írónő ezzel, vagyis gondolom. De nem jól oldotta meg. Utolsó soroknak nem ezt vagy nem így kellett volna.

Ismét megkevertem a dolgokat. Nálam ezzel a résszel indult a sorozat. :D :D :D:D De így is teljesen élvezhető volt.

Niki_néni_olvas P>!

– Negyven évet vártam, hogy a szívem otthonra leljen. Rád vártam.

Enique>!

Mindenki emlékszik a pillanatra, amikor szerelmes lesz.

L_B_Mariann >!

A szerelem nyomot hagy az emberen, és mindenkire másképp hat.

Niki_néni_olvas P>!

– Te és a kávé – mondja Clara. – Néha az a gyanúm, hogy a te neved a kávébab istennőjétől származik.

Kollár_Betti I>!

– Szerintem nem tudja, hogyan lehet királyné a király nélkül.
– Talán ez a szerelem.

_B_Anna>!

Az ember fel sem fogja, hogy milyen értékes az élet, míg nem látja testközelből elmúlni. Nem tudja, hogy minden bagatell ahhoz képest, amikor valakit elveszítünk.

Niki_néni_olvas P>!

Jó eséllyel mindegyik dánul van, de mindegy. Az olvasás az egyik szenvedélyem.

Niki_néni_olvas P>!

Néha úgy érzem, hogy az apaság nem más, mint folyamatos aggódás és vigasznyújtás.

Északi dinasztiák sorozat · Összehasonlítás