A ​lázadó herceg (Északi dinasztiák 1.) 265 csillagozás

Karina Halle: A lázadó herceg

A ​Római vakáció című film által ihletett romantikus regény.
Nem hittem a tündérmesékben. Soha nem gondoltam, hogy találkozom a szőke herceggel.
Szegény családból származom. Egy kaliforniai kisvárosban nőttem fel öt testvéremmel együtt. Legidősebb gyermekként pontosan tudtam, hogy számomra nem a napfényt és a boldogságot tartogatja az élet. Ez akkor vált teljesen világossá, amikor a szüleim tragikus hirtelenséggel meghaltak. Huszonhárom évesen én lettem a családfenntartó. De a sors meglepő játékaként a szőke herceg mégiscsak kopogtatott az ajtón.
Először azt hittem, Viktor csak egy átlagos üzletember. Attól eltekintve, hogy rendkívül vonzó, százkilencven centi magas, kék szemű és hihetetlenül gazdag.
Ám hamarosan kiderült az igazság. A csendes, jóképű, igéző tekintetű férfi menekül a saját világa elől. Nem akarja betölteni a rá osztott szerepet.
Viktor a Nordin uralkodóház tagja. Őméltósága a svéd trónörökös. Viktor titkát felfedni csak az első lépés… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Álomgyár, Budapest, 2021
448 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155763014 · Fordította: Goitein Zsófia
Álomgyár, Budapest, 2020
446 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155763014 · Fordította: Goitein Zsófia
Álomgyár, Budapest, 2020
446 oldal · ISBN: 9786155763076 · Fordította: Goitein Zsófia

Karina Halle: A lázadó herceg

”Talán nincs is logika a szerelemben.
Csak engednünk kell neki, amikor érezzük a jelenlétét. Talán hinni kell benne.”

Tipikus habos-babos történet, benne a szomorúság, a fájdalom és a veszteség egyvelege.
Maggie és Viktor egy cuki páros, akiknek a találkozása is igen viccesre sikeredett. :D
Megismerkedésük során rájönnek, hogy a társadalmi különbségek ellenére, mégsem élnek annyira más életet, mint azt gondolnák. Mindkettejüknek el kell fogadniuk a sorsukat, melyet nem saját akaratukból választottak.
Pár bonyodalom és néhány akadály az útjukat keresztezi, de ezek ténye még inkább egymáshoz kovácsolja őket.

Viszont bármennyire is szeretni akartam ezt a történetet, olyannyira bosszantott fel a végére. Amennyire izgalmasan és érdekesen indul a könyv eleje, olyannyira laposodik be a közepe tájékán, és kicsit el is vesztettem az érdeklődésem.
Húzták, vonták a problémákat, melyeknél sokkal hatékonyabbak is lehettek volna.
Sok mindenre szinte nem is kaptam választ, így furcsa is volt számomra a befejezés is. Nem teljesen ilyet képzeltem el.

„Nincs tehén a jégen.”

Régóta halogattam ezt a sorozatot, de végre belekezdtem, a legnagyobb örömömre.

A könyveket a szórakozás miatt olvasom, illetve azért, hogy adjon is nekem valamit.
Egy könyv lehet együtt szórakoztató, és mély gondolatokat megfogalmazó.
Számomra ez pont ilyen.
Adott egy gyásszal küzdő, önértékelési problémás, álruhás herceg és egy fiatal lány, aki maga neveli kistestvéreit.

Fontos üzenete a család jelentősége és a mentális problémák kezelésének fontossága.

Kimondottan tetszett, hogy viszonylag hamar történnek az események, fordulatos a cselekménye és eszméletlen szórakoztató párbeszédek vannak benne.

Emellett imádom a skandinávokat, így ebben is sokat adott a könyv.

Szép lezárása lett, egy intenzív szerelmi történetnek. Újraolvasós! ♥

zuna19>!
Karina Halle: A lázadó herceg

Érdekes mert mag a a történet tetszett. Az alapsztori is nagyon jó. Viszont a szereplőket annyira távolinak éreztem magamtól. Sajnos nem tudtam megszeretni őket, pedig próbáltam végig. Túlontúl sok szomorúság volt benne. Sok rész irritált, a kidolgozás nem volt nyerő. De ettől függetlenül folyt köv.

Hddorka>!
Karina Halle: A lázadó herceg

Kíváncsi voltam, mert megtetszett a fülszöveg. Reméltem, hogy kapok egy jó kis történetet a mi svéd hercegünkről. Aztán sajnos jött a csalódás. A történet tetszene, annyi jó lehetőség volt benne, de sajnos nem tudott újat mutatni ez a könyv. Egyszóval unalmas volt. Nem is tudom, hogy mire számítottam, de az biztos hogy nem erre. Igazából a szereplőket sem tudtam teljesen megkedvelni. Annyira jól indult a történet, aztán ahogy telt az idő egyre jobban bonyolították a szereplők a saját életüket.
Összességében egy kiszámítható, tipikus romantikus történet. Egyszeri olvasásnak vagy csak időtöltésnek tökéletes.
Magnusnak azért adok egy esélyt, őt nagyon bírtam.

kratas P>!
Karina Halle: A lázadó herceg

Tudtam, hogy mi fog érkezni, szóval mivel semmi nagy elvárásom nem volt a könyvvel szemben, így annyira nem fájt. Elég rosszul indított ugyan az első „romantikus” találkozással meg Maggie khmm.. hogy is fogalmazzam ezt meg, kívánóssága miatt?
De hát a szereplők fejlődnek, mint ahogy a történetek is és ha valami a nulláról indul, akkor csak javul előbb-utóbb. Persze a romantikus része egyébként egész jó volt, az izélős részeket meg át lehet lapozni :D És a gyerekek is sokat emeltek a történet értékén.

Deziréé>!
Karina Halle: A lázadó herceg

Mindig nagyon tetszenek a herceges könyvek, így nem volt kérdés, hogy ezt is el fogom olvasni.
Mostanában elég nehezen tudom magam rávenni, hogy olvassak, ezzel a könyvvel is lassabban haladtam, mint szerettem volna, de kb. a 150. oldal után nagyon megpörgettem és pár nap alatt befejeztem a könyv olvasását. Nagyon örülök, hogy magyarul is kiadták ezt a könyvet ráadásul az egyik kedvenc kiadóm. Imádtam ezt a könyvet, olyan szép és romantikus, bár sejtettem, hogy mi lesz a könyv vége, mégis nagyon jól szórakoztam rajta.
Viktor valóban egy igazi herceg, nagyon jól bánt Maggie-vel és a testvéreivel is, ízig-vérig igazi herceg.Szívesen olvasnék még Maggie testvéreiről is,látom bennük fantáziát, na és persze a herceg alkalmazottai között is vannak olyanok, akikről még szívesen olvasnék.
Sejtem, hogy kiről fog szólni a folytatása, szóval nagyon várom, hogy a következő részt is elolvassam.

Unicooorn P>!
Karina Halle: A lázadó herceg

Rég olvastam már az írónőtől.
Vannak könyvei amit szerettem,amit kevésbé szerettem,és van amit félbehagytam.
Hosszúnak tartom a könyveit,elég sok töltelék oldallal.
Innen is le tudtam volna csípni vagy 100 oldalt.
Inkább legyen rövidebb a történet de az tömör és velős.
Az erotikus részek nem igazán nyújtják azt a BUUUMM élményt.
Jó jó de mégsem az igazi.
Nem igazán az én műfajom az uralkodói családokról szóló történetek.

Maggie
Sokszor az agyamra ment,de leginkább semleges volt számomra.
Viszont ahogy gondoskodott a testvéreiről az példaértékű volt.

Viktor
A könyv elején sokkal szimpstikusabb volt mint a továbbiakban.
Valahogy nekem ez a királyi szerep nem igazán jött át.
A laza,titokzatos idegen pasi sokkal jobban passzoló karakternek tűnt.
Nem mondthatnám hogy fenséges egy könyv volt,de csak nem hagytam félbe.
Igazából már csak azért olvastam hogy a végére érjek….
Vártam a nagy csattanót de max valami pukknásra futotta.

MagnusMagnusMagnus♥
Nem sok mindent kaptunk belőle de pont eleget ahhoz hogy folytatni akarjam a sorozatot.☺️☀️♥
Felkeltette az érdeklődésem a lesz@rom stílusával,kíváncsi leszek hogy mi is az ő története.

pinkprincessreads>!

Álmaim tündérmeséje

Alapvetően is IMÁDOM a herceges romantikus filmeket, így amikor megtudtam, hogy magyarul is megérkezik egy hasonló történet könyv formátumba, egy percre se bizonytalanodtam el abban a tekintetben, hogy ez nekem kell. Most viszont, hogy már olvastam is, az a célom, hogy titeket is meggyőzzek, hogy miért is olyan jó ez.

Először is ismerjétek meg Maggiet, aki egy átlag amerikai lány, viszont sajnos igen nehéz terheket visel a vállán a szülei halála óta. Őszintén az ő élete nem egyszer csalt könnyeket a szemembe. De eme szomorú, már-már kilátástalan helyzet egyik pillanatról a másikra megváltozik, amikor munka közben véletlenül felcsapódik Viktor mesztelen felsőtestére.

De hogy is került Amerikába egy svéd herceg? Na igen, ez is egy igen könny facsaró részlet, amit ha nem bánjátok nem osztok meg most veletek, viszont azt szeretném itt elmondani, hogy az amerikai kiruccanása alatt nem hírdeti Viktor, hogy ő a Svéd trón várományosa.

Az igen mély első találkozásukat követően viszont elég gyakran egymás útjába sodorja őket az élet, ami nem kevés érzelmet is felszabadít közöttük. De vajon lehet építeni egy hazugságra alapozott barátságra? Vajon a folytonosan felmerülő problémák képesek őket tönkretenni vagy létezik számukra tiszta lap egy új jövőhöz?

Eme történet által eljuthatunk a napfényes Los Angelesbe és a kicsit hideg, ámbár nagyon rejtélyes Svédországba. E kaland persze meg van tűzdelve a mindennapok problémáival, megannyi érzelemmel és persze rengeteg fájdalmas, szívet tépő jelenettel.

Ezt a történetet elsősorban a könnyed kikpacsolódást keresőknek ajánlom, ha szereted a herceges romi filmeket, akkor ez a könyv is el fogja nyerni a tetszésed.

Paulina_Sándorné P>!
Karina Halle: A lázadó herceg

Imádtam. Valahol szerintem minden lány ilyenről álmodik, hogy belebotlik a szőke hercegbe és egymásba szeretnek. :-) Tetszett a történet stílusa, ahogy haladt előre Viktor és Maggie története. Viktor szimpatikus volt, nagyon bírtam, ahogy Maggie testvéreivel szemben viselkedett. Nem semmi volt az első találkozása Maggie-vel. Mosolyogtam sokat olvasás közben. Maggie aranyos lány, nagyon jól vette az akadályokat.

Trice29 P>!
Karina Halle: A lázadó herceg

Ez a könyv nagyon vegyes volt. Részben tetszett a mesébe illő történet. Ennél is jobban tetszettek a szereplők. Ugyanakkor a fogalmazás elég iskolai színvonalú, a párbeszédek is többször unalmasak. A kémia is igen langyos maradt. Az érdeklődésem viszont megmaradt, így folytatom.

Pati28>!

Miért ilyen kegyetlen az idő?
Miért nem lehet csak úgy megállítani, és megmaradni a pillanatban?

Pati28>!

– Szerintem életünk végéig úgy érezzük, hogy szükségünk van a szüleinkre – mondja szelíden, és simogatja a hajamat. – A szeretet és a szerelem ilyen. Szükséged van az illetőre.

Pati28>!

Hiába próbál felejteni és más lenni, a fájdalom mindenhová követi. A fájdalom emlékszik rá, kik vagyunk. A fájdalom mindig megtalálja az embert.

L_B_Mariann>!

Mindig többet, sose kevesebbet. Mindent beleadni, és mindent megtenni. Soha nem megalkudni, meghátrálni, és soha nem hazudni

Niki_néni_olvas P>!

– Mivel foglalkozol? – kérdezi a fekete hajú lány. – Mi a munkád?
Maggie épp kinyitja a kenőcsöt, aztán rám néz, és figyel.
– Van egy nagy cégem Svédországban.
– IKEA? – kérdezi a másik lány.
Mosolygok. Szinte biztos voltam benne, hogy ezt fogja rávágni.
– Nem. Nem az IKEA.
– Volvo? – kérdezi megint a fekete hajú.
– Nem.
– ABBA? – kérdezi a kissrác.
– Szerinted az ABBA együttes tagja vagyok? – kérdezem összevont szemöldökkel.

Niki_néni_olvas P>!

Messze-messze, egy távoli galaxisban…
Csak viccelek!

A szerző megjegyzése

Niki_néni_olvas P>!

Most inkább egy viking harcosra emlékeztet, mint svéd hercegre.

Niki_néni_olvas P>!

– Stockholmba? Akkor ezek szerint svéd vagy! Jól sejtettem.
– Meglepődtél, Miss America? – kérdezi, és próbál úgy helyezkedni, hogy jobban elférjen a lába. – Egész eddig Mr. Svédországnak hívtál.
– Tessék?
– Körkort Sverige – válaszolja.
– Az nem a neved?

Niki_néni_olvas P>!

– Én is a képzelet szüleménye vagyok?
Ránézek, aztán le, végül megadom a választ.
– Igen. Te az én álmom vagy.

Niki_néni_olvas P>!

Hidegebb van, mint New Yorkban télen.
Egy jegesmedvének is lefagyna a lábujja.
Kurva hideg van.

Északi dinasztiák sorozat · Összehasonlítás