Sikoly (Grant County 3.) 158 csillagozás

Karin Slaughter: Sikoly

Öngyilkosság ​történt a Heatsdale-i egyetemen, de a helyszínelő Sara Linton és Jeffrey Tolliver nyomozó erőszakra utaló nyomokat is talál a holttesten. Kis idő múlva újabb áldozatok kerülnek elő, és most már bizonyos: a terror felütötte fejét Heartsdale-ben. A rögeszmés, szadista gyilkos indítékára talán csak az egykori zsaru, Lena Adams tudna fényt deríteni, de a meggyötört nő maga is sötét vágyakkal teli érzéki játékokba kezd, nem is akárkivel… Sara kénytelen összefogni volt férjével, és megbízni az egyre furcsábban viselkedő Lenában, miközben a város egyre nyomasztóbb titkokat tár eléjük…

Karin Slaughter mesterien ért a gyilkos elmék működéséhez. Az emberi lélek legsötétebb zugaiba is belelát, és elemi erővel tárja elénk a legszörnyűbb titkokat.

Aki odavan a vérfagyasztó thrillerekért, az okos nyomozókért és a meglepő fordulatokért, az nem csalódik Karin Slaughterben: aki számos bestsellerével világszerte kivívta a nagyközönség szeretetét.

„Dühös, okos és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2003

Ulpius-ház, Budapest, 2009
574 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632542706 · Fordította: Berta Ádám

Jeffrey Tolliver · Sara Linton · Lena Adams

PRicsmond>!
Karin Slaughter: Sikoly

Újabb vérfagyasztó rész a Grant County sorozatból, az események fő színtere a Heatsdale-i egyetem. A történet elején Sarát egy öngyilkosság helyszínére hívják ahova terhes húga is elkíséri. Bár az eset első látásra egyértelműnek tűnik, hogy fiatal férfi önszántából vetette le magát a hídról, a helyszínelés közben Sara húgát váratlan támadás éri, a támadónak pedig nyoma vész. Jeffrey és csapata, valamint az egyetemi rendfenntartó szervek Jeffrey volt kollégájával Lena-val mindent megtesznek, hogy előkerítsék a rejtélyes támadót, de az egyetemi kampuszon újabb haláleset történik. Miközben Sara húga az életéért küzd, Lena feje fölött sötét fellegek gyülekeznek, miközben egyre közelebb kerül az elkövető felderítésében. Karin Slaugther most sem finomkodik hőseivel. Igazi érzelmi hullámvasút ez a történet, amelynek az utolsó oldalai szolgáltatnak meglepetést.

brena>!
Karin Slaughter: Sikoly

Bár majd 3 hónapot állt kb felénél abba hagyva,simán tudtam folytatni,és emlékeztem mindenre,így vissza gondolva nem is tudom miért tettem le anno…:)Tetszett,egy szusszra fejeztem ma be a maradék 250 oldalt.
Nem tudok különbséget tenni a részek között…talán az első azért lenne 6 csillag mert az első volt és mellbe vágott…itt már kb tudtam mit várok az írónőtől,és most újra itt az érzés, hogy még több Karin Salughtert ide nekem!

buzavirág>!
Karin Slaughter: Sikoly

Tetszett ez a rész, de valahogy nem lett egész, nagyon hiányzik a folytatás, úgy is lett befejezve, kétségek között hagyott az írónő. Ebben a részben egyértelműen Lena áll a reflektorfényben, még mindig nem állt fel, sőt egyre jobban csúszik lefelé a lejtőn. Nagyon remélem hamarosan újra a régi lesz, nem mintha nem lenne érdekfeszítő az, amit csinál. Az ő ámokfutása érdekelt a legjobban. Most is több áldozat halálát kell kiderítenie Jeffreynek, ezúttal egy rokon is érintett, emiatt mélyebb, érzelmesebb történet. Ethan-ről és Nan-ról is olvasnék még a továbbikban, jöhet is a folytatás, hátha.

Lanore P>!
Karin Slaughter: Sikoly

Imádom, hogy ennyi pszichopata él Grant megyében… Slaughter pedig egyenesen zseniális, nagyon szeretem a stílusát, mindig tartogat valami meglepetést és csavart, egy pillanatra sem enged unatkozni, szerencsére :) Ebben a részben a már megszokott brutalitásadag mellett több volt a „lelkizés”, amit egyáltalán nem bántam, mert jobban megismerhettem a szereplőket, a gondolataikat. Az utolsó sorok azonban… tényleg azt jelentik, amit gondolok? Lena… Lena, mi lesz így Veled??

Blissenobiarella>!

Kedves Ms Slaughter!
Ezúton kell Önnel közölnöm néhány sajnálatos tényt, melyek fényében az Olvasóközönség nevében követelem, hogy változtasson írói magatartásán.
Az első két kötet még elment, de amit a Sikoly olvasása közben tapasztaltam, az tarthatatlan.
Munkahelyem kamerafelvételei bizonyítják, hogy munkaidőm mintegy 80%-át az Ön könyvének olvasásával töltöttem. Elhanyagoltam mind a háztartási teendőimet, mind pedig családom tagjait. Halomban áll a mosatlan. Roppant kellemetlen helyzetbe kerültem. Továbbá rendkívüli kimerültséget érzek, ugyanis vérfagyasztó történetének olvasása miatt a megszokottnál később hajtottam álomra a fejem, de akkor is lidércnyomások gyötörtek. Mindezért egyedül az Ön művét okolom!
Elismerem, talán némileg igazságtalanul, de azt is szeretném felróni a tisztelt szerzőnek, hogy könyve túlontúl rövid, és nem tartalmazott figyelmeztetést arra vonatkozólag, hogy az olvasót elvonási tünetek fogják kínozni, míg a következő kötetet beszerzi.
Ms Slaughter. Ideje volna fontolóra vennie karrierje jövőjét, mert ez így nem mehet tovább. Ön túl jól ír. Veszélyesen jól.
Üdvözlettel: egy kétségbeesett olvasója

Lisie87>!
Karin Slaughter: Sikoly

Ritkán olvasok krimit/thrillert. Ez a könyv nekem olyan közepes jóra sikeredett, még régi Ulpiusos korszak maradványa, a többi rész nincs is meg, úgyhogy nem hiszem, hogy a teljes egésszel képbe fogok kerülni. Ennek ellenére nem akadtam el nagyon az elején, mert sok utalás van a régi történésekre, így nem kell atomfizika, hogy ki kivel van, stb.
Valószínűleg a terhesség is kihat a lelki állapotomra, mert amúgy bírom a vért és az ocsmány dolgokat, de sokszor valahogy sok volt nekem. Főleg az elején spoiler . Ami rettenetesen idegesített az Lena lelki válsága és viselkedése. Folyamatosan maga alatt vágta a fát, és ahogy Ethannel beszélt néha…hát nem tudom, hogy mit akart tőle a csávó, vagy csak ennyire mazochista?? :D
No mindegy, lehetett vele haladni, szóval több rossz szavam nem lehet! :)

tündérrózsa>!
Karin Slaughter: Sikoly

Nem titok, hogy már az első résszel megvett magának a sorozat, de az eddig olvasottak közül szerintem ez volt a legjobb rész. Kisebb csoda történt, mert – bár nem igazán adott rá okot, hogy kedveljem – Lenát sem utálom már, még ha nem is értek egyet vele. Sőt, odáig jutottam, hogy az ő történetére vagyok a legkíváncsibb. Slaughter most sem kímél senkit, akinek vesznie kell, az vesszen. a többi meg szenvedjen. Rögtön az elején sokkol spoiler, de mostanra azért már megszoktam, hogy durván indít egy váratlan dologgal, ezért szinte már vártam, most mit talált ki. Persze megint sikerült meglepnie. A gyilkosságok most egy kicsit mintha háttérbe szorultak volna (igaz, ezt így fura leírni, mert mégiscsak spoiler gyilkosságról van szó, meg hát miről is szólna egy krimi, de mégis ezt éreztem), és inkább Lena került jobban előtérbe. Vagy talán úgy kéne fogalmaznom, hogy az emberi kapcsolatok. spoiler Ethant még nem igazán tudom hova tenni, de nekem – egyelőre – nem szimpatikus. Tartogat még ő meglepetéseket. spoiler Na, majd meglátjuk. Már alig várom, hogy kiderüljön.
A vége meg… hát mi ez már? Mondom én, hogy Karin Slaughter kegyetlen.

Ó, igen, azért a női ádámcsutka mellett én sem tudok szó nélkül elmenni. Mekkorát kellett annak a nőnek nyelnie, hogy látszódjon az ádámcsutkája?

Karin Slaughter: Sikoly

Eddig nekem ez a rész tetszett a legjobban. Lena továbbra is pengeélen táncol; szerintem vagy nagyot fog bukni és végleg lezüllik, vagy pedig jön az isteni szikra nála spoiler és irányt vált, szerintem szép pár lennének.. :) Meg ilyen sajnálatos tapasztalatokkal remek rendőr válna belőle, ha meglenne benne a hajlandóság is.. Bárhogy is lesz, én drukkolok neki, hogy a helyes döntéseket hozza.
Az utóbbi időben igyekszem leszokni arról, hogy a könyvekben fellelhető hibákat, bakikat elemezzem, de ennél a sorozatnál sajnos annyira szembeszökő mind a mennyiség, mind a hibák jellege, hogy ha igazságos akarok lenni, akkor nem megyek el mellettük szó nélkül. Ez esetben külön @Bélabá kedvéért íme néhány példa a teljesség igénye nélkül, amik számomra rontják az olvasási élményt:
spoiler – utánanéztem, valóban van a nőknek is, de az kívülről nem látszik, akármekkorát is nyelünk..
spoiler – nos, mint tudjuk, Jeffrey egy jó kiállású férfiember, de Sara magasabb nála. Sara nyakában ül Ned. A többit mindenki rakja össze… :)
spoiler – ehhez komment se kell, úgy gondolom… :)
spoiler
Amilyen remek a sztori továbbra is, a bakik úgy ellensúlyozzák ezt legalább olyan mértékben… Kár.. De mindenképp végigmegyek mostmár a sorozaton..

gesztenye11>!
Karin Slaughter: Sikoly

Hát nem! Nem lett jobb, mint az előző, hiába van benne több brutális, eleinte öngyilkosságnak látszó gyilkosság! És egy kísérlet, ami meg teljesen felesleges volt a cselekmény szempontjából, és nagyon sajnáltam Tessát, ahogy belekeveredett ebbe a dologba (illetve az írónő belekeverte). A stílus nem változott, továbbra is nagyon kemény, gyomorforgató kifejezéseket használ a szerző. A gyilkosságok oka sokáig rejtve marad, eleinte a rasszizmusra gyanakodnak, csak a végén derül ki, hogy egy eddig elnyomott, családi jellegű tragédia hozza felszínre ezt az őrültséget. És hogy miért nem jobb? Ez – is – befejezetlen, mert miután az ember hátradőlne, hogy minden kiderült, rájön, hogy mégse! De más a nyitott kérdés, mint az előző kötetben, tehát a továbbiakban nagyon kell a szerzőnek igyekeznie, hogy mindenre legyen megoldás. Aztán a szereplők: Sara még mindig nem tudja eldönteni, kell-e neki Jeffrey, vagy nem, és Lena…. Nem az a baj, hogy otthagyta a rendőrséget, de ahogy viselkedik! És nem tudom elképzelni, hogy ennyire szerencsétlen legyen (vagy a szerző ilyenre írja) – spoiler. Majd persze elolvasom a többi részt is, de most kell egy kis szünet!

VERDI>!

(VICC)

Bemegy a szivar a patikába és lecsap a pultra egy feszületet.
– Mire a patikus elképedten: Mit akar itt ezzel a feszülettel, jóember?
– Nézze már meg jobban – vágja rá a fazon,
A kereszt rejt VÉNY-t.

525. oldal (Ulpius, 2009) Csütörtök, 17.

tündérrózsa>!

Mindenki számára tartogat az élet ilyen-olyan szörnyűségeket ekkor vagy akkor; ilyen az élet. Az, hogy valakinek milyen a jelleme, pont abból derül ki, miképp viseli el ezeket a megpróbáltatásokat.

FreeAngel P>!

Nehéz mindenkit támogatni és erőt sugározni, miközben az ember legszívesebben maga is csak összegömbölyödne és vigasztalásra várna.

_Katie_ P>!

Az emberek lassan már vécére sem mennek telefon nélkül, nehogy elunják magukat.

_Katie_ P>!

Bármilyen borzalom, sokkal nagyobb szörnyülködést vált ki, ha gyermeket is érint.

_Katie_ P>!

[…] az emberek, ha feldühítik őket, kifejezetten őszinték tudnak lenni

_Katie_ P>!

Rendszerint a szülő tudja meg utoljára, ha drogozik a gyerek.

_Katie_ P>!

[…] sosem árt, ha az ember hallgat az első benyomására

gesztenye11>!

– A zsaru olyan, mint a kutya; vigyázni kell vele. Sosem lehet tudni, melyik veszett.

194. oldal - Hétfő - 6.

Kapcsolódó szócikkek: kutya · rendőr
FreeAngel P>!

…Az ujjlenyomatai ott vannak a gyilkos fegyveren. Úgy néz ki, mintha valaki a szart is kiverte volna belőle. A pasijának hosszabb az előélete, mint a farkam. Ezek után mégis mi a halált gondoljak?

Grant County sorozat · Összehasonlítás