Nadragulya (Grant County 1.) 305 csillagozás

Karin Slaughter: Nadragulya

A georgiai Heartsdale békés kisváros, mindenki ismer mindenkit, még sosem történt erőszakos bűncselekmény. Egy nap a főutcai étterem mosdójában egy brutálisan megerőszakolt fiatal főiskolai tanárnő holttestét találják – a gyilkos egy keresztet vágott a mellére. Nem sokkal később találnak még egy lányt… és még egyet…
A sorozatgyilkos levadászására furcsa csapatot küldenek; Sara Linton halottkém, Jeffrey Tolliver rendőrfőnök, Sara exférje, valamint a hirtelen haragú fiatal nyomozó, Lena Adams, aki az áldozat ikertestvére, olyan bűnténybe kavarodik, amelyben nyomozóból áldozattá, vagy akár bűnössé is válhatnak…
Aki szereti Patricia Cornwell stílusát, és odavan a vérfagyasztó thrillerekért, az okos nyomozókért és a meglepő fordulatokért, az Karin Slaughterben sem fog csalódni. A számos sikerkönyvével nemzetközi hírnévre törő írónő kivívta mind a kritikusok, mind a nagyközönség szeretetét.

Eredeti megjelenés éve: 2001

Ulpius-ház, Budapest, 2008
446 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632542140 · Fordította: Berta Ádám

Jeffrey Tolliver · Sara Linton · Hank Norton · Lena Adams

tmezo P>!
Karin Slaughter: Nadragulya

Elég erős kezdése a sorozatnak. Durva és nyers. Tele van szörnyűséggel, amiktől néha még a gyomrom is forgott. Az írónő sejteti, ki a gyilkos, de úgy szövi a szálakat, hogy azért ne legyél benne teljesen biztos. Folyamatosan csöpögteti az információt, és amikor már azt hiszed, hogy mindent tudsz, rá kell jönnöd, hogy dehogy.
Nagyon jó karaktereket sorakoztatott fel és tetszett, hogy részletesen be is mutatta őket. Talán emiatt volt néhol kicsit lassúbb a történet, de egyébként nagyon izgalmas és lendületes.

buzavirág>!
Karin Slaughter: Nadragulya

Durva volt, szinte borzongtam, hisz az elkövető nem kíméli a női nemet, sőt olyan beteges dolgokat művel, ami párját ritkító. Mindemellett, ott vannak még a patológiai részek, amik szintén kemények, érdekesek, ahogy az orvosi esetek is.
Egy látszatra békés kisvárosban sorozatgyilkos tevékenykedik, akinek személyére hamar rájöttem, de ettől nem lett kevesebb a történet. A karakterek részletesen kidolgozottak, szerethetők. Újabb és újabb titkok derülnek ki szereplőinkről, akiknek múltja szorosan befolyásolja a jelent. Faltam a lapokat, és alig várom, hogy folytathassam, nagyon érdekel három főszereplőnk sorsának további alakulása.

Harmathy>!
Karin Slaughter: Nadragulya

„– Ki illik hozzám? – nevetett Sara. – Aki fel tud nőni a feladathoz, amit jelentesz.”

Hűha! Ez igazán egyedi volt! Nagyon tetszett, csak úgy faltam a sorokat!

Az írónő stílusa nagyon tetszett, nagyon jól vezette le a történetet. Tetszik ez a könnyed és hétköznapi stílus.

A történet viszont nagyon morbid volt! Még sosem olvastam vagy néztem ehhez hasonlót! Ilyen gyilkosságokkal most találkoztam először. El sem tudom képzelni, hogy ilyesmit csináljon az ember. Ez egyenesen pokoli betegség. Sajnos, sok beteg ember létezik a mi kis bolygónkon, nem is vagyunk tisztában vele, hogy mennyi. Engem néznek hülyének az ismerőseim, amikor azt mondom, hogy nem szeretek magam járkálni az utcán. Hát, jobb nekem így…
Ami nagyon tetszett a történetben, az az volt, hogy az írónő megsúgta hogy ki a gyilkos még mielőtt a szereplők rájöttek volna. Ezért, izgultam hogy most mi lesz!?

A szereplők szimpatikusak voltak, de nem túlságosan. Ezért, valódi embereknek tűntek. Tetszett, ahogy a történetbe lett szőve a szereplők múltja, de csak annyira, hogy megismerkedjünk velük. Nem lett túlzásba víve és nem lettünk túl sok felesleges információval bombázva.

Ez egy nagyon jó krimi, ajánlom a krimikedvelőknek akik nem hőkölnek vissza a legundorítóbb gyilkosságoktól sem!

Ulpius-ház, Budapest, 2008
446 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632542140 · Fordította: Berta Ádám
tündérrózsa>!

Jézusom! :O
Egy biztos: jó, hogy a műtétem előtt végül egy habkönnyű sztorit választottam, és nem ezt a könyvet.
Látszik, mennyire rég olvastam ehhez hasonló könyveket, elszoktam én már ezektől a véres jelenetektől. Többször le kellett tennem percekre, mert sokszor émelyegtem, és muszáj volt megvárnom, míg elmúlik.
Nekem kicsit lassan indult be a történet spoiler, még gondoltam is, hogy mindenki mennyire dicsérte, és ez lenne olyan fantasztikus? Aztán ahogy haladtam előre, egyre jobban kezdett érdekelni. Azt nem mondhatom, hogy rögtön leesett, ki a gyilkos, pedig így utólag visszagondolva már csodálkozom, miért nem jöttem rá már az elején, hiszen annyira evidens. Talán akkor kezdett derengeni, mikor.. ting, ting, ting…
Hamar be kell szereznem a folytatást, mert egy -két dolog szöget ütött a fejembe még jó, hogy csak képletesen szólva, ugye :P Most már azt sem értem, hogy miért nem olvastam én ettől a nőtől hamarabb?

cicus61 P>!
Karin Slaughter: Nadragulya

Imádom az írónőt. Már nagyon sok könyvét olvastam.Van, amelyik könyvét szeretem és van amelyiket nem. Ez a sorozat nagyon jó. Izgalmas volt, borzasztó, hátborzongató, pont ahogy szeretem :) Sara és Jeffrey párosa nagyon bejött, megkedveltem Őket. Jó volt, hogy sok szó volt a szereplőkről is, az életükről, a múltjukról. Én is néhol meg voltam győződve róla, ki a tettes, aztán egyszer csak paff, egy újabb csavar és már változott a véleményem.

Lanore P>!
Karin Slaughter: Nadragulya

Imádom, amikor igazam van egy gyilkos kilétét illetően… de azt még jobban, amikor nem vagyok benne biztos, csak sejtéseim vannak, és végül beigazolódnak… :)
Ez az első olyan krimi női írótól, ami igazán tetszett, végre bizonyítást nyert számomra, hogy bizony a nők tollából is kikerülhet egy jól megírt, vérbeli nyomozós történet. Brutálisan jó volt, részletes, kegyetlen, kiszámíthatatlan, mindenféle felesleges sallang nélkül. A szereplőket megkedveltem, örülök, hogy sorozatot csinált belőle az alkotó… remélem a többi rész is legalább ennyire magával ragad majd :)

brena>!
Karin Slaughter: Nadragulya

OMG!Nekem ez most nagyon csúszott! Hűűűű pedig azért utóbbi időben olvastam pár jó krimit,de ez még jobb volt! Kellenek azért ehhez az erős idegek nagyon! Mivel imádom az ilyent nekem nem okozott problémát. Én kis naiv nem vágtam, hogy ki a gyilkos..csak úgy kb a vége előtt…:))
Újabb kedvenc!

gyuszi64>!

2021/67, könyvtár, 112/257 eddigi értékelés

Szórakoztató és jól olvasható krimi, de a „női szerző, női főszereplő” kategóriából bizony olvastam már jobbakat is. Sikeres a szerkesztés (pl. váltott szemszög), de a kevés szereplő miatt nem szól nagyot a csattanó. A jó krimiknél kötelező többletet pedig a thriller motívumoktól és a (néhol túlzottan) véres jelenetektől kaptuk, de hát én jobb szeretem, ha ezek mások a regényben.
Hát igen, kis csalódás volt.

Dors_Peabody>!
Karin Slaughter: Nadragulya

Ez a könyv kegyetlen. Karin Slaughter kegyetlen. Nem az első olvasásom (utolsó sem) az írónőtől, de mindig megdöbbent az a borzalom, ahogy a nőkkel bánik. Az áldozatokkal minden könyvében olyan gyomorforgatóan végez, hogy most már valóban azon gondolkodom, hogy gyűlöli a nőket, sőt tovább megyek, a Karin Slaughter egy írói álnév, aki egy olyan férfi írót takar, aki egy elnyomó és uralkodó anya mellett nőtt fel, három nővére gyerekkorában bántalmazta, a középsuliban minden csaj kikosarazta, a nagy nehezen „megszerzett ” felesége pedig már az esküvőn megcsalta a legjobb barátjával és azóta is leszbikus viszonyt folytat a házvezetőnővel.
Szóval nem szeretem Karin Slaughtert, kifejezetten nem szeretem Lenát, ellenben imádom a stílust, a nyomozást, Karin Slaughter krimijeit, de kibékülnék kevesebb borzalommal is.

k_beby P>!
Karin Slaughter: Nadragulya

Nagyon sajnálom, hogy a második résszel kezdtem a sorozat olvasását, mert voltak visszautalások az első részre. Mindegy, most már teljesen megértettem a második részt is így, még szerencse, hogy nem régen olvastam.
Ez a rész sokkal durvább volt, mint a második. Nem semmi fantáziája van az írónőnek, meg kell hagyni. Néha elég rendesen felfordult a gyomrom. Nagyon gyorsan lehet vele haladni, elég nehéz letenni. Mindig történik valami, szinte mindegyik oldalon. Egészen a végéig nem volt még csak sejtésem se, ki lehetett a gyilkos. Sara és Jeffrey kapcsolatát is most értettem meg teljesen és azt is, hogy Sara-nak is micsoda szörnyűségeken kellett keresztülmennie. Nagyon jó karakterek szerepelnek a könyvben és az írónő stílusa is nagyon tetszik.

Szédültnapraforgó>!

Ahhoz, hogy igazán értékelni tudjon az ember valamit, először el kell veszítenie.

Szédültnapraforgó>!

– Az idő mindent megold. Nem is kell más, csak idő és szeretet.

Kapcsolódó szócikkek: idő · szeretet
zakkant>!

A részegség a gyengéknek való, azoknak a mankója, akik nem elég erősek ahhoz, hogy a saját szájuk íze szerint éljék az életüket, és megálljanak a lábukon. A pia menekülés.

Anó P>!

Sara sosem bocsátotta meg a szüleinek, hogy az anyjától a cinizmusát örökölte, az öltözködés iránti érzék hiányát pedig az apjától.

Judit_56 P>!

Amióta Sara az eszét tudta, Nelly itt dolgozott a gyermekklinikán. Már akkor is ő volt itt, amikor Sarát még betegként fektették be.
– De vörös a doktornő! – jegyezte meg Nelly.

Kapcsolódó szócikkek: orvos
gesztenye11>!

– Ha azt mondom, hogy hangyákat fog kihallgatni a játszótéren, akkor minden egyes példánnyal külön aláíratott ívet hoz bizonyítékul, hogy megcsinálta.

138. oldal - Kedd - Tíz

Kapcsolódó szócikkek: hangya
buzavirág>!

– Hány beteg van benn? – kérdezte Sara. Semmi kedve sem volt egyből haza menni.
– Van egy törzsutasunk a kettesben, fényterápián.
Sara felnevetett. Ellen arról tájékoztatta kórházi zsargonban, hogy egy hipochonder fekszik a kettesben, akit otthagytak, hogy addig bámulja a neoncsöveket a mennyezeten, amíg jobban nem lesz tőle.

Kapcsolódó szócikkek: Sara Linton
_Katie_ P>!

…a korai szerelmek megmaradnak egy életen át.

_Katie_ P>!

A legtöbben látják az embert, mégis levegőnek nézik.

Grant County sorozat · Összehasonlítás