Karig Sára (szerk.)

Mesefolyamok ​óceánja 6 csillagozás

Szanszkrit mesék
Karig Sára (szerk.): Mesefolyamok óceánja

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Népek meséi Európa

Európa, Budapest, 1974
234 oldal · ISBN: 9630702908 · Fordította: Vekerdy József

anesz P>!
Karig Sára (szerk.): Mesefolyamok óceánja

Különleges élmény volt ez a szanszkrit mesegyűjtemény. Mint az utószóból megtudtam, egy mesegyűjteményből való válogatás eme kötet. Legjobban a kiszólások tetszettek, meg az, hogy minden mesét összefoglaltak egy-egy bölcs megállapításban. Természetesen nagyon érződött a meséken a hinduizmus és a sorsszerűség. Ez a belenyugvás a megváltoztathatatlanba nagyon indiai. Tetszett, hogy a nők és férfiak nagyjából egyenrangúak. Kissé idegen tőlem, éppen ezért volt üdítő.

misevy>!
Karig Sára (szerk.): Mesefolyamok óceánja

Különleges élmény volt ez az indiai mesegyűjtemény. Itt a legkisebb királyfi és a szegény parasztlegény helyett játékszenvedélye miatt legatyásodott kereskedő, bráhman, vagy reinkarnálódott királyfi indul kalandos utazásokra, hogy végül meggazdagodjon és nőül vegyen három-négy királylányt. Tündérkék is vannak, akiknek legjellemzőbb tulajdonsága, hogy első látásra férjül kívánják ellenállhatatlan mesehősünket. Plusz boszik, hulladémonok és emberevő ráksasza szellemek gondoskodnak az izgalmakról.

Zigó_Attila>!

– Hová mentek naplemente után? Nincs előttetek falu, csak egy üres Siva-templom van a rengetegben, de aki akár a templomban, akár a templom mellett tölti az éjszakát, annak egy Sringótpádini, azaz Szarvnövesztő nevű boszorkány szarvat növeszt a homlokán, őrületbe kergeti, állattá változtatja és felfalja.

Tündérfeleség