Az ​ismeretlen Kimi Räikkönen 17 csillagozás

Kari Hotakainen: Az ismeretlen Kimi Räikkönen

„Csodálatos ​lenne inkognitóban vezetni a Forma-1-ben” – mondja Kimi. De persze ő is tudja, hogy ilyen világ nem létezik, és nem létezhet. Lehet fűnyírót vezetni inkognitóban, de nem egy hétmillió eurós versenyautót.
Kimi Räikkönen, a Jégember a Forma-1 világának egyik legismertebb és legnépszerűbb alakja, és mégis jórészt ismeretlen: szűkszavú megnyilatkozásait imádják a rajongói, akik nyilván szeretnének többet is megtudni erről a fantasztikus sportolóról.
Az egyik legnagyszerűbb – és legnépszerűbb – mai finn prózaíró, Kari Hotakainen erre vállalkozott: hogy megismerje az embert a csillogó, lélegzetelállító díszletek mögött. Könyve nem hagyományos sportolóéletrajz, hanem stílusával is magával ragadó irodalmi mű egy szerény származású – és a sztárallűröket máig is szerényen kerülő – emberről, aki világbajnok lett, dúsgazdag ember, a finnek bálványa, ikonja és valóságos brand. Egy világhírű, és mégis ismeretlen sportoló fantasztikus, humoros és megható portréja.
(tovább)

Helikon, Budapest, 2018
264 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634791515 · Fordította: Bába Laura
Helikon, Budapest, 2018
264 oldal · ISBN: 9789634792475 · Fordította: Bába Laura

Kimi Räikkönen · Minttu Räikkönen

Kev
Kari Hotakainen: Az ismeretlen Kimi Räikkönen

Kissé vegyesek az érzéseim a könyv befejeztével. Úgy tűnt mintha se eleje se vége nem lenne, a megfogalmazás tipikus újságíró stílus. Egyszerű mondatszerkesztés, és szavak használata a jellemző.
Nekem zavaró volt, hogy sokat ugrált az időben a szerző.
Egyébként a könyv a könyvespolcom dísze lett, de újraolvasni aligha fogom.

Lacika83
Kari Hotakainen: Az ismeretlen Kimi Räikkönen

Bár feltűnése óta kedvelem a Jégembert, alig adott valamit hozzá a róla kialakult képhez ez a könyv. Megtudtam miért rekedtes a hangja, valamint, hogy szeret autókat bütykölni. A fogalmazás, mint fentebb is írták, borzalmas, a hasonlatokkal való játék pedig inkább szánalmas, mint érdekes/vicces. Az ismeretlen Kimiből nem lett ismerős, még csak az a „valahol már láttalak” érzés sem fogott el a végén. Ennél csak jobban lehetett volna ezt a könyvet megírni. Unalmas 215 oldal, egy (szerintem) igazán érdekes emberről.

Bartalos_Nikoletta
Kari Hotakainen: Az ismeretlen Kimi Räikkönen

A könyv borzalmas stílusban van megírva, nem sok hiányzott hozzá, hogy egy óra olvasás után ne vágjam a sarokba. Szerencsére vagy az író vagy a szerkesztője észbe kapott, és kb. a könyv 1/3 után eltűntek a Kalevala eposzi jelzői és valamivel konzisztensebb lett a szöveg is. (Mondom konzisztensebb, nem pedig jó.)
Van benne néhány érdekesség, de ennél sokkal-sokkal többet ki kellett / lehetett volna hozni a történetből, főleg ha a magyar címet is figyelembe vesszük. Apropó magyar cím: a finn vagy angol verziót nem olvastam a könyvből, de a magyar kiadásban így is simán ki lehet bökni jó pár magyartalan vagy értelmetlen fordítást és elütést, ami fájón rontja a színvonalat. Kár érte.

VRRRT
Kari Hotakainen: Az ismeretlen Kimi Räikkönen

Nem rossz, nagyjából bemutatja KR-t, mint embert, de megvárhatták volna a szezon végét a kiadásával(a nem szomjas KR a FIA díjátadón jó zárás lett volna). Egy hétvége alatt ki lehet végezni.

A hiányosságok:
-az alsóbb kategóriás eredményekről nem beszélnek
-KR első feleségéről és válásáról nem sok szó esik
-a szerző sokakkal beszél, de keveset ír le
-és igazán feleleveníthette volna Kimivel annak legemlékezetesebb (pályán kívüli) jeleneteit

Ez a könyv jó forrásmű lesz egy későbbi, rendesen megírt életrajzhoz.

BlueDeath IP

A Ferrari hangja olyan, mintha egy 700 kilós disznót ölnének úgy, hogy mindkét oldalról száz-száz kést vágnak bele.

_Emy_ P

A fekete napszemüveget azért találták fel, hogy a tekintetektől védje az embert, nem a napfénytől.

BlueDeath IP

Kimi színű szemüvegen át látja a futamot.

Kapcsolódó szócikkek: Minttu Räikkönen
BlueDeath IP

A győzelem mindig magában foglalja a másik vereségét, akár az avokádó húsa a kemény magot.