Értékelések 11

Szujó_Edit>!
Karen Wynn Fonstad: Középfölde Atlasza

Karen Wynn Fonstad: Középfölde Atlasza Hiteles földrajzi útmutató J. R. R. Tolkien mitológiájához, A Gyűrűk Ura, A babó és A szilmarilok című művek világához

Tothti>!

MKam>!

zdorka P>!

Ancalimë P>!
Karen Wynn Fonstad: Középfölde Atlasza

Ez a könyv ékes bizonyítéka Tolkien zsenialitásának. Egy könyv, amely teljesen úgy kezeli Tolkien világát, mintha tényleg létezne. Olyan földrajzi fogalmakkal dobálózik mintha a mi világunkat vizsgálná. Nem nagyon szeretem a földrajzot, de akkor is jó volt Tolkien világával ilyen megközelítésből is megismerkedni. Bár a hiányos földrajzi ismereteim miatt számomra kicsit nehéz olvasmány. A csataleírások és az esemény összefoglalók viszont nagyon élvezetesek. Gyorstalpalónak is megfelelnek, ha már elég sokat felejtettünk a könyvekből. A térképek pedig nagyon részletesek, nagyon szerettem elmerülni bennük, követni rajtuk a leírtakat. Biztos sokszor elő fogom még venni.

Lázár_András>!

gauntka>!

Soja>!

korneliak>!
Karen Wynn Fonstad: Középfölde Atlasza

Tudtátok, hogy Keselyüstök 32 km/h sebességgel vágtázik? Vagy, hogy a Ködhegységet Tolkien az Alpok mintájára alkotta meg? És, hogy Mória bányái 3800 m mélyen lehettek? Ilyen adatokkal találkozhatunk ebben a kincset érő, olvasmányos atlaszban.
A szerző példátlan tehetséggel mutatja be a Tolkien univerzumot kezdve az Óidőkkel és zárva Frodó és Samu nagy kalandjával.
Olvasás közben végig az járt a fejemben, hogy mennyi idő, energia kellett az írónőnek, hogy földrajzi szemszögből, ilyen aprólékosan feldolgozza Tolkien világát. A fogalmaknak, leírásoknak köszönhetően újra eszembe jutottak a gimis földrajz órák, amik ugyan nem voltak a kedvenceim, de mindig is azt gondoltam, hogy egy nagy és szerteágazó tudomány.
Jó volt újra “találkozni” Berennel és Lúthiennel, Túrinnal és Nienorral. A két kedvenc könyvem, A hobbit és A Gyűrűk Ura történetén is “végigfutottunk”, csak most földrajzi értelemben.
Középfölde Atlaszát elsősorban az ízig-vérig Tolkien rajongóknak ajánlom, de azoknak is, akik már olvasták a főbb műveit és szeretnék azokat tudományos aspektusból is megismerni.

Otto132>!