A ​titkos part 54 csillagozás

Karen Swan: A titkos part

Ketten: love story. Hárman: már tömeg.
Elhallgatások, árulás és sokkoló felfedezések várnak Svédország lélegzetelállító üdülőszigetein…
Bell Everhurst imádja a munkáját: Stockholm régi városnegyedében dolgozik, egy gazdag és elbűvölő házaspár, Hanna and Max Mogert három gyermekére vigyáz.
De egy nap minden megváltozik. Egy nő telefonál valami klinikáról, amelyről Bell még sosem hallott, és megkéri, adja át az üzenetet: Hanna férje magához tért. De nem Maxról beszél.
Fény derül Hanna múltjára, és ez katasztrofális következményekkel jár. A család elutazik, hogy egy idilli svéd szigeten töltsék a nyarat – vajon Bellnek kell állnia a sarat helyettük?

Eredeti megjelenés éve: 2020

XXI. Század, Budapest, 2022
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635682485 · Fordította: Szabó Olimpia
XXI. Század, Budapest, 2022
384 oldal · ISBN: 9789635682492 · Fordította: Szabó Olimpia

Karen Swan: A titkos part

”Az nem megy, hogy egész nap másokkal foglalkozol, magadat meg elhanyagolod.”

Karen Swan ezúttal egy svéd nyaralóhelyre és egy családi dráma kellős közepébe kalauzol el minket. Az üdülősziget páratlan szépsége, a kapcsolatok feszültsége és nagy szerelemek gondoskodnak róla, hogy az új regény tökéletes nyári kikapcsolódást nyújtson.

Bell bébisitterként dolgozik egy családnál, Hanna és Max három gyerekére vigyáz. Munkáját szívvel-lélekkel végzi, imádja a számára is biztonságot sugárzó családi légkört, míg egy nap derült égből villámcsapásként érkezik egy hívás, mely szerint Hanna férje hét év után magához tért a kómából. A férfi értelemszerűen nem Max, a családi idill mögött súlyos titkok, tragédiák húzódnak. A férj, Emil második esélyt kap az élettől, ám úgy tűnik, szerettei már továbbléptek. A kényes mikéntekre lassan derül fény, a végén pedig egy lányregénybe illő, mesés egymásra találást is kapunk. A karakterek szépen ki vannak dolgozva, a mellékszereplők közül pedig kiemelendő Emil testvére, Nina, akinek csipkelődése, éleslátása a könyv egyik színfoltja. Könnyed, mégis fenntartja az érdeklődést, A titkos part egy lebilincselő romantikus regény.

Kabódi_Ella P>!
Karen Swan: A titkos part

„Riadalommal töltötte le, hogy egyik pillanatról a másikra ki tud siklani az élet, amikor hirtelen éles kanyart vesz az elképzelt jövő egyenes sínpárja, és szanaszét repül róla minden.”

Azért vágtam bele, mert tetszett a címe, és a fülszöveg is sokat ígért. Tulajdonképpen valóban megvan benne minden, ami kell egy romantikus regényhez. Festői környezet, izgalmas alapkonfliktus, szerelem. Sőt, azt kell, mondjam, hogy az elején Swan jól építkezik, szépen kerekít, jól adagol. Lekötött és felvillanyozott a történetben rejlő lehetőség.

Ám nagyjából félúton valahogy az egész végérvényesen kisiklott. A fő szerelmi szál, és a hatásvadász, telenovellás jelenetek tökéletesen elvették a maradék kedvemet is. Kár, hogy így alakult. A stílus, a történetmesélési technika szintén sok helyen bicegett. Ahelyett, hogy éreztette, következetesen ábrázolta volna a lezajló érzelmi folyamatokat, mindent túlmagyarázott. Megmondta, mikor mit kell éreznem és gondolnom, mert ha idáig véletlen félrevezetett volna, akkor bocsi, nem úgy gondolta, hanem így. Ez nagyon gyakorlatlan húzás, és engem nagyon zavart.

A románc alakulása először meglepett, azután zsigeri ellenállást váltott ki belőlem. Végig az járt a fejemben, hogy jaj, ne, ugye nem hozza össze őket? Egy ilyen típusú férfiben én nem látok semmi vonzót, és sajnos ez csak az egyik problémám a sok közül ezzel az egész helyzettel.

Van egy olyan érzésem, hogy Swannál ez az alapvető modus operandi, szóval, akinek bejöttek a korábbi regényei, annak ezt sem érdemes kihagynia. A zsáner rajongóinak is jó szívvel tudom ajánlani. Van benne luxus, gyönyörű tengerpart, rejtélyes férfikarakter, könnyek és titkok. Remek kikapcsolódást nyújthat annak, aki rá tud erre hangolódni. Csak sajnos az nem én vagyok…

Az eredeti bejegyzés az alábbi linken érhető el:

Kovaxka P>!
Karen Swan: A titkos part

Alapvetően nem kedvelem a romantikus könyveket, de az idei nyári kánikulában valahogy mindig ilyesmi került a kezembe. Nem ismertem a szerzőt, de reméltem, hogy Sandhamn és a környékbeli kis szigetek világa elég lesz az érdeklődésem fenntartásához. Nem is csalódtam! Volt benne dráma, feszültség, családi titok, és nem csöpögött a romantikától. Nekem ez ebben a zsánerben elég, gyorsan ki is olvastam.

ibelieveinmyshelf P>!
Karen Swan: A titkos part

Karen Swan munkássága a kezdetektől fogva lenyűgöz – legalábbis mióta először jelent meg magyarul könyve. Ez a regénye picit talán kilóg a sorból, mert nincs a megszokott múltbéli szál, ami több generáció életére kihat, ennek ellenére mégis az egyik kedvencemmé vált az eddig, itthon megjelentek közül. Így, hogy már én is szülő vagyok, egészen más gondolatokkal olvastam, mintha korábban vettem volna a kezembe, úgy éreztem, kevébé vagyok ítélkező a történtek kapcsán. Mert igen, ez a könyv rendkívül nehéz sorsokat és élethelyzeteket ír le, könnyű egyikkel vagy másikkal azonosulni, és csak a másiknak adni igazat, de azt hiszem, igaza senkinek sincs, mindenkinek csak egy szelet jut belőle.
Zseniális a történetvezetés, életszagú, elgondolkodtató regény, úgyhogy nagyon örülök, hogy olvashattam. A végére minden szereplőt sikerült megkedvelni, még az elején kevésbé szimpatikusakat is, mert megértettem a tetteik miértjét. Az könyv egy érzelmi hullámvasút volt számomra, egyszer mosolyogtam, máskor megolvadt a szívem, néha haragudtam, megint máskor sírtam. Csodálatos regény.♥

Lutza21>!
Karen Swan: A titkos part

A borítója gyönyörű, legszívesebben én is ott sétálgatnèk. Sőt, teljesen megkívántam egy svédországi szigeteken való nyaralást.
Bell bébiszitter Hanna és Max gyerekei mellett, de aztán kiderül, hogy Hanna férje nem is Max, hanem Emil, aki 7 évig kómában volt. Innen kezdődnek a bonyodalmak, félreértések, veszekedések, majd szép lassan mindenre fény derül és minden a helyére kerül.
A mamám nyomta a kezembe a könyvet off, de nagyon nehezen álltam neki, pedig aztán nagyon tetszett. Most pont egy ilyen könyvre volt szükségem.

konyvkritika>!
Karen Swan: A titkos part

Karen Swan legújabb regényének helyszíne a svéd tájakra kalauzol el, ami izgalmas helyszíneket mutat be, valamint egy olyan történetet, amiben a szerelem, egy drámai helyzet és egy család története kapcsol ki.

A regény helyszíne egy svéd nyaralóhely, egy titkos part és egy rejtélyekkel teli nyaralóház, ahol egy család titkaiba és életük fordulatos mindennapjaiba kapunk betekintést.

A családi történet, ami ebben a regényben kibontakozik számos meglepetést és titkot tartogat. Árulások, becsapások, veszteségek és elhallgatások sorozata vezet el egy olyan drámai helyzethez ebben a regényben, aminek számos következménye lesz a könyv szereplőinek életében.

Ez a könnyed, izgalmas és szerethető nyári olvasmány egzotikus tájleírásokon és lebilincselő történetmesélésen keresztül éri el azt, hogy az olvasás egy kikapcsoló és szórakozató tevékenység legyen.

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/karen-swan-a-titkos-part/

Agnes_Hogye_Nagy>!
Karen Swan: A titkos part

Ismét egy izgalmas, szerethető történet az írónőtől. A szereplők viselkedése időnként idegesítő (pl Bellnél az állandó önfeláldozás, Hanna furcsa dolgai…) emiatt van a fél pont levonás. Nem mondom, hogy hatalmas meglepetések voltak benne, de egy kis csavar azért igen. A táj bemutatása nagyon tetszett, rá is kerestem a helyszínre. Érdemes elolvasni :)

Karen Swan: A titkos part

A Karácsony a Tiffanynál c. könyve után ez a másik, ami igazán megfogott.
Egy igazán érdekes és bonyolult szerelmi történet és családregény.
Virginie Grimaldi Csillagfényes utazás c. könyve után kezdtem érdeklődni Svédország után.
Szeretem Karen Swan cselekmény felépítéseit, mert biztos, hogy egyszer lesz egy csavar, amire biztos nem számítottunk.
Több olyan könyvet is olvastam, ahol kómából felébredő személyek a főszereplők. Itt most nem Emil volt a főszereplő – elsősorban – így most nem is ismerjük meg lépésről lépésre a kóma utáni napjait, pedig el tudtam volna képzelni, hogy ezt jobban beleépíti az írónő a történetbe.
Összességében nagyon olvasmányos, érdekes családregény.

Ikona>!
Karen Swan: A titkos part

Ekkora káosz még eddig nem volt a korábbi regényeiben. :-)
Hanna sehogy sem lett a kedvencem;-)

briggg>!
Karen Swan: A titkos part

Az eleje idegesítően és érthetetlenül kezdődött számomra. Néha úgy éreztem falhoz csapom és abbahagyom az egészet. Aztán voltak benne jobb részek és olvastam tovább. Sok érzelmi szál, rengeteg bonyodalom, néhány kisebb nagyobb hazugság és bizonyos dolgok elhallgatása.

Málnika P>!

Az nem megy, hogy egész nap másokkal foglalkozol, magadat meg elhanyagolod.

35. oldal (XXI. Század, 2022)

Málnika P>!

Az életet nem az határozza meg, hogy mi történik veled, hanem az, ahogyan reagálsz rá.

367. oldal (XXI. Század, 2022)

Málnika P>!

Sokkal érdekesebb az élet, ha nem panaszkodunk, nem magyarázkodunk. Bízzuk a fantáziájukra.

323. oldal (XXI. Század, 2022)

Málnika P>!

Mi az élet értelme? Miért vagyunk itt? Mi számít igazán?

350. oldal (XXI. Század, 2022)

Málnika P>!

35. oldal (XXI. Század, 2022)

– A feleségemet?
– Igen, a sötét hajú hölgyet, akivel a réten láttam…Azt mondta, hogy a családjával volt kint.
– Így is volt. – Halvány mosoly játszott aférfi ajkán. – A hölgy a nővérem.

horn_mici P>!

A balkonládákban merész színekben pompáztak a TULIPÁNOK meg a levendula, és mindenki a nyári szünet lendületes lépteivel járt.

Kapcsolódó szócikkek: levendula · tulipán
horn_mici P>!

– Ó, ne érjétek be ennyivel! – tiltakozott Tove. -Ez az esküvőtök. – Kezét az asztalra tette. – Arra nem gondoltatok még ,hogy a Vasában* tartjátok?

* Vasa – Különleges tengerészeti múzeum Stockholmban. – a fordító megjegyzése

horn_mici P>!

Lehet, hogy nem Sandhamnben lakik, de akkor valahol a közelben.

horn_mici P>!

Beletelt egy pillanatba, amíg felfogta, hogy Mans egy csésze teát tart elé.