Karácsonyi ​készülődés / Kedves Mikulás! 3 csillagozás

Karen Rose Smith: Karácsonyi készülődés
Három gyerek, két állás és egy ház – az elvált, egyedülálló Angelának karácsony előtt minden perce be van táblázva, egy férfinak már végképp nincs benne hely. Így aztán a futballedző Davidben nem lát mást, mint a fia pártfogóját. Kisvártatva azonban rá kell jönnie, hogy ő is vágyik a szenvedélyre, gyengédségre, csak nem tudja, hogyan egyeztesse ezt össze a tökéletes anya szerepével…

Karen Templeton: Kedves Mikulás!
Esténként, amikor Grant hazatér ünnepi díszbe öltözött, fényűző házába, újabban csacsogó hangok és gyertyafény várja. A férfi hálás Miának, volt felesége barátnőjének, amiért átsegíti a kislányát, Haleyt az édesanyja elvesztése okozta bánatán. A hála mellett azonban másfajta érzések is ébredeznek benne: szeretné a karjába zárni és megcsókolni Miát. Egy fájdalmas titok azonban sokáig közéjük áll…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bianca

Harlequin Magyarország, Budapest, 2016

Karen Rose Smith – Karen Templeton: Karácsonyi készülődés / Kedves Mikulás!

Azzal kezdem, hogy eszméletlenül édes családi történetek voltak.
Mind a két sztori nagyon színvonalas volt.
Hibátlannak nem nevezném, de egyszerűen nem tudok nem 5 csillagot adni rá.
A fülszöveg jól lett eltalálva. Ezért is indultam neki a füzetnek. Kellemes csalódás volt. Olvasnám még ha lehetne.
Remek hangulatom lett tőle.

agi_90 P>!

Karácsonyi készülődés
Ezt a történetet iszonyúan untam, ilyen sokáig még nem tartott alig 100 oldalt elolvasnom. Nem éreztem a szereplők közt semmi kémiát, már csak azért sem mert annyira hirtelen volt minden. Ezért nagyon valószerűtlen volt, megkínlódtam vele, de csak befejeztem.
Kedves Mikulás
Az első történet után ez nagyon tetszett. A történetet és a szereplőket is szerettem. Örültem, hogy lassan alakultak a dolgok, attól függetlenül, hogy mindig vonzódtak egymáshoz. Grant karakterfejlődése tetszett, az elejéhez képest a végére nagyon aranyosan bánt a lányával, kialakult az igazi apa- lánya kapcsolat. Grant anyjában a végén pozitívan csalódtam. Tetszett az utószó Haley szemszögéből.

zuna19>!

– Alig négy órát aludtam – dünnyögte. – Most még Brad Pittnek sem örülnék.

zuna19>!

– Ülj le, és nézegesd velem a csillagokat!
– Nem is látszanak, mert felhős az ég.
– Akkor képzeld oda őket!

zuna19>!

– Milyen volt David bácsival szánkózni? – kérdezte a kislány.
– Olyan gyorsan leértünk, hogy alig emlékszem rá.
Hazudsz! – mondta egy belső hang.
– Jó pasi, nem?
Angela döbbenten bámult a lányára. Még csak hétéves!
– Hogy beszélsz?
– Szoktam tévét nézni – válaszolta talpraesetten a kicsi. – A buszon különben is így beszélnek a nagylányok, mami.
Hová lettek azok a hétéves kislányok, akik babáznak, kirakósat játszanak, vagy a barátnőikkel ugróköteleznek?
– Szerintem bírod őt – jegyezte meg Olivia.
Nagyszerű! Már a kislánya is észrevette az egészet.

1. történet

zuna19>!

– Sajnálom. Ha netán még nem tűnt volna fel neked, az érzéseim nem ejtik útba az eszemet, mielőtt a szívemtől eljutnának a számig.

zuna19>!

– Te szoktál egyáltalán nevetni? – kérdezte a férfitól. – Mármint úgy igazán, hogy kicsordulnak a könnyeid?
– Nem.
– Miért nem?
Grant hátradőlt a székén.
– Sejtelmem sincs. Talán nem találom olyan viccesnek a dolgokat, mint mások.
– Vagyis nincs humorod.
– Te mindig ilyen idegesítő vagy, vagy ezt csak én váltom ki belőled?
– Nem tudom. Másokkal talán még gonoszabb vagyok.

zuna19>!

– Nem akarok zavarni. Szombat délután ott leszek maguknál.
– Szombat délután – ismételte Angela, és emlékeztette magát, hogy Anthonynak van szüksége segítségre, nem pedig neki egy szenvedélyes kalandra.
Aztán jót nevetett magában. Melyik háromgyerekes anyukának lehet szenvedélyes kalandja?

1. történet

zuna19>!

– Örülhetsz, hogy nem az autópályán tört rád a sírás – mondta.
A lány mélyeket lélegzett, és megtörölte az arcát.
– Szörnyen festhetek – suttogta.
Jól gondolta. Justine mindig úgy sírt, hogy ne kenődjön el a szemfestéke, és a műszempillája is a helyén maradjon. Az ő arcán soha nem jelentek meg vörös foltok, és a szeme sem dagadt be.
– Egy ideig inkább ne nézz tükörbe! – javasolta Grant.
– Roppant kedves vagy. De miért is számítottam másra? – Mia elutasítóan legyintett. – Költői kérdés volt, nem kell válaszolnod rá.
Grant visszasétált az íróasztalához.
– Nem lepett meg a válásunk, igaz?
– Nem, miután jobban megismertelek.

– Beszéltél Miával?
A férfi nagyot sóhajtott.
– Nem, de épp most ment el, úgyhogy biztosan jól van. És te? Mentek ajándékokat venni a nagyival?
– Igen, de Elizabethnek kell szólítanom. Azt mondta, a „nagyi” öregíti. Pedig tényleg öreg, nem?
Grant feszültsége oldódott egy kicsit.
– Az, de neki ne áruld el!
– Jó.
A férfi ölbe vette a lányát.