Minden ​sötét szeglet (Romantic Suspense 18.) (Faith Corcoran 3.) (Cincinnati 3.) 68 csillagozás

Karen Rose: Minden sötét szeglet

Mindenki ​csak egy bizonyos pontig képes tűrni…

Miután Griffin „Decker” Davenport, az FBI különleges ügynöke felébred a kómából, kétségbeesetten igyekszik megmenteni az emberkereskedők áldozatául esett gyerekeket. Legutóbbi nyomozása végén, amikor már azt hitte, véget ér a küldetése, és az igazság
győzedelmeskedik, megtudta, hogy nem mindenkit sikerült megmenteni. Csakhogy meglőtték, mielőtt bárkinek is szólhatott volna.

Kate Coppola különleges ügynök nemrég költözött Cincinnatibe. Azt állítja, hogy az előléptetése miatt, ám valójában a fájdalom elől menekül. Megtalálta a felvételeket, amelyeket Decker titkos ügynökként készített, és míg a férfi kórházi ágya mellett virraszt, megpróbálja összeilleszteni a bűntény részleteit – és rájönni, mi az összefüggés a nyomozás és a férfi rejtélyes múltja között.

Amikor a kórházban valaki megpróbálja megölni Deckert, ő és Kate rádöbbennek, hogy nem csak a gyerekek élete a tét, ezért minden tőlük telhetőt meg kell… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Fekete macska regénytár Könyvmolyképző

696 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635973149 · Fordította: Weisz Böbe
696 oldal · ISBN: 9789635973156 · Fordította: Weisz Böbe
696 oldal · ISBN: 9789635973163 · Fordította: Weisz Böbe

Stone O'Bannion

Karen Rose: Minden sötét szeglet

Nagyon szeretem K. R. könyveit, lassan olyanok, mint egy családregény. Attól, hogy most Kate Coppola a főszereplő, az előző részekből megismert szereplők, Deacon, Diesel, Marcus és a többiek is a történet részei maradtak. Az előző rész vége nyitott maradt, hiszen nem füleltek le minden gazfickót, és bár Alice és társai sem voltak matyóhímzések, ez a mostani bűnöző egy igazi szadista pszichopata. A romantikus szál most sem hiányzott, de Faith és Deacon kettősét nem tudta űberelni. Kate kemény hősnő, az „origami és a kötés királynője”, és még sütit is süt, a szerző a romantikus vonalat nem engedte úgy elszaladni. Ettől függetlenül megérdemli az ötcsillagot, mert nagyon izgalmas, akciódús krimi volt. Minden Karen Rose újraolvasós kategória nálam.

kratas P>!
Karen Rose: Minden sötét szeglet

Évekkel ezelőtt rengeteg könyvet olvastam a szerzőtől, akkor elbűvölt a kemény és hősies fickó spoiler és a legújabb tökéletes – de azért védelmezésre szoruló – hölgy kibontakozó szerelme. Hát, öregszem.
Mondjuk kicsit jobban kellett volna figyelnem, hogy ez egy második része a több sorozatot tartalmazó romkrimi sagának, mert így csak az jött le, hogy itt mindenki ismeri a másikat, mindenkinek van valami sérülése a múltjában, de azon dolgozik, hogy túltegye magát rajta, közben mindenki gerjed mindenkire, még az a fószer is, aki most jött ki az egy hetes kómából :DD
Az azért bejött, amire korábbi élményeim alapján számítottam, hogy úgy a könyv felén túl lesz majd szex, szerelem és gyengédség is, ez annyira megjósolható, mint hogy a Leslie L. Lawrence könyvekben kinek és mikor varrja be a lompost a főhős…
Szóval a romantikus szál unalmas volt, a krimi pedig gyenge. Mallorynak tudtam egyedül szurkolni. Jó, meg még Dani is megérdemli a szimpátiát.

Judit_Megyeri IP>!
Karen Rose: Minden sötét szeglet

Nagy Karen Rose rajongó vagyok, szerintem a romantikus krimi zsánerben nincs nála jobb író, és hiába épülnek hasonló sémára a könyvei, mégis teljesen elvarázsolnak mindig.
Ugyan a Cincinnati sorozat első része az örök kedvencem, de ezt a részt is szerettem, hozta, amit elvárok a zsánertől és az írónőtől. Kate és Decker párosa már az előző rész végén rokonszenves volt, most még jobban megkedveltem őket. A nyomozás izgalmas és sokszor szívszorító. Azt is szerettem, hogy a szereplők magánélete, a személyes küzdelmeik legalább annyira a középpontban vannak, mint maga a bűnügy, ami után nyomoznak, ettől az egész regény borzasztó emberi lesz.
Ugyan angolul már olvastam, de magyarul újraolvasva is tökéletes szórakozást nyújtott.

Aoimomo P>!
Karen Rose: Minden sötét szeglet

Rengeteg sérült lelkű ember próbálja helyrehozni a dolgokat.

A sztori még mindig pokoli, ha az ember belegondol, de én igyekszem nem tenni és az az igazság, hogy ebben azért Karen partner, nem megy bele a részletekbe off.
Fontos tudni, hogy a részek szorosan összefüggenek, egy kis megoldás mindegyik végén van, de a hálózat kiterjedt, a korábbi részek szereplői ki-be járnak a sztoriba később is, viszont a részek évente jönnek ki, szóval, aki még nem kezdte el csak tervezi, annak melegen ajánlom, hogy őrizgesse még egy kicsit őket a polcon és ne évente egyet olvasson, mert az úgy elég meredek, mire mindenkit a helyére tesz.
A jelenlegi részről még annyit mondanék el, hogy a romantikus szálat itt meglehetősen vérszegénynek és erőltetettnek éreztem, avagy másképp mondva nem volt meg a kémia. De ezért engem simán kárpótolt a nyomozás és az érdekes szereplők off.

Zsuzsanna_Makai>!

Kate Coppola – Griffin/Decker Davenport
„Még akkor is, ha mindketten tanárok, nem valószínű, hogy az egyik nap csak úgy odalép a kollégájához azzal, hogy: Szeretsz baseballozni? Én igen. spoiler Nahát, én is! Akkor társuljunk! Ez kizárt.”
Nagyon tetszett, elképesztően borzalmas volt, és nagyon sajnáltam, h nem olvastam újra az előző két részt, h minden apró részlet meglegyen hogy jutottunk el onnan ide. Nagyjából megvannak a részletek is, minden jól is el van magyarázva, de nekem valahogy így mégsem volt az igazi, nem éreztem magam bennfentesnek.
El is határoztam, h januárban elolvasom őket együtt.
Ok. Újraolvastam őket együtt, így volt az igazi!
Szegény Mallory, leginkább arra leszek majd kíváncsi, h neki milyen jövőt szán KR. Gyorsan utánaolvastam, következő részben kapok választ…
(Daniel Vartanian, Alex unokatestvérem férje. – Meredith – https://moly.hu/sorozatok/daniel-vartanian)
„Ha a bácsinak nincs családja, mert mind meghaltak, akkor velünk töltheti a hálaadást és a karácsonyt.”

Lanore P>!
Karen Rose: Minden sötét szeglet

Nagyon jó volt az első két kötet után újra találkozni a szereplőkkel, főleg úgy, hogy az összes kedvencem benne volt, bár kellett egy kis idő, mire rendbetettem magamban, hogy ki kicsoda, sok emléket kellett visszahozni. Maga a történet pedig… Rose-hoz hűen legyetlen, és brutális, ráadásul spoiler, amitől még borzalmasabb volt az egész. Mallory fejezeteit szerettem a legjobban, bár néha legszívesebben felpofoztam volna, hogy spoiler, de nagyon szorítottam, hogy spoiler. Rose zseniális író, továbbra is az egyik nagy kedvencem, és remélem, ezt a sorozatot is folytathatom vele.

zsanna525>!
Karen Rose: Minden sötét szeglet

Karen Rose tökéletesen ír,akkor is jól lehet követni,ha kimarad 1-1 könyv a sorozatból.Bár ezt majd bepótolom :)
Ez a sok összefonódás kicsit néha bezavar,hogy ki kinek a kije /menyasszony,unokaöcsi,testvér… /,ettől függetlenül mindig olyan a nyomozás,mintha egy filmet néznék.Jól megválasztott témák és szimpatikus szereplők vannak benne.

Bagneso>!
Karen Rose: Minden sötét szeglet

Nincs mit szépítenem: eddig ez a Karen Rose könyv tetszett a legkevésbé. Alapból a téma is kizsigerelt érzelmileg, de hogy még 700 oldalban el is lett nyújtva, az már egy kicsit sok volt. Ettől függetlenül körmömet rágva izgultam a legvégsőkig egyes szereplőkért, na meg a nyomozás sikerességéért is, de főként azért drukkoltam, hogy a Professzor finoman szólva is a pokolra jusson. A romantikus szál különösebben nem hatott meg, gyorsan és magától értetődően alakult ki a főszereplők között a kémia és a viszony. A cselekmény ezúttal is mindössze pár nap alatt zajlott le, de szinte órákra lebontva, mialatt egyszerre követte figyelemmel a jók és a rosszak tevékenykedésit is. Kicsit nehéz volt egyébként ennyi idő távlatából megtalálni az összefüggéseket az előző résszel, mert ez a történet szinte ugyanott kezdődik, ahol az előző véget ért, és rögtön bele is csap a közepébe. Amúgy nem unatkoztam olvasás közben, mert az sosem fordulhat elő egyik kedvenc írónőmnél, aki ezúttal is tartalmas és érdekfeszítő krimit írt, mégha közben totálisan viszolyogtatót is. Hiába, egyszerűen gyűlölök gyermekbántalmazásról még csak olvasni is. Örülök azonban, hogy ismét Rose-tól olvashattam, mert ritkán van rá alkalmam, továbbá szeretném a folyatásokat is, mert mind Dani és Diesel, mind Meredith és Adam párosára kíváncsi lennék.

Karen Rose: Minden sötét szeglet

Ez nagyon brutálisra sikerült – a gyerekek bántalmazása borzasztó, KR pedig épp a legmocskosabb módokat vonultattta fel.
Kis idő kellett, hogy összeálljon ki kicsoda – ebben a részben minden korábbi karakter szerepelt :).
Kate és Decker szuper páros és a borzasztó események ellenére, amik velük történtek nagyon is épeszűek maradtak. Erőt merítettek a sok kegyetlenségből és mindent beleadtak, hogy elkapják azt a beteg állatot, akitől mindenkinek felfordult a gyomra.
Mallory – sajgott érted a szívem! Remélem, hogy megkapod azt az életet, amire vágysz!
Nekem pont a megfelelő arányban volt benne a borzalom, a kegyetlenség, a romantika és az érzelmek. Jöhet a következő! :)

Kathreen>!
Karen Rose: Minden sötét szeglet

A szörnyetegek köztünk élnek. Ezt a könyvet nagyon fájt olvasni, hogy milyen emberi gonoszság létezik. Az előző kötetek se voltak egy könnyed szappanoperák, de ez…
A vége nekem kicsit gyors volt, itt-ott maradt egy kis hiányérzetem, de ettől függetlenül mindig megállapítom, hogy Karen Rose aztán tud írni és majd 700 oldalon is fenn tudja tartani az érdeklődést.

Könyvmolyképző KU>!

Ott sorakoztak egymás mellett a kemény műanyagból készült fekete bőröndök. Egy nagy, egy kicsi és egy közepes. Eddig még sosem látta őket, de ösztönösen ráérzett, mit rejtenek. Összeszorította a fogát, megpróbálta elfelejteni a zajt, amely felhangzott, miután JJ végleg elhallgatott.

Könyvmolyképző KU>!

Kate kettesével szedte a lépcsőfokokat, a szíve vadul vert. De nem a futástól. Hanem a rettegéstől. Az szinte tapintható volt. Érezte a szagát. Az ízét. Belepte a bőrét, ahogy rohant fel a lépcsőn, amely mintha soha, de soha nem akart volna véget érni.

Aoimomo P>!

Olyan fánkot még nem sütöttek, ami nekem ne ízlett volna.

Kapcsolódó szócikkek: Stone O'Bannion
Mrs_Curran_Lennart P>!

-Ha elesek, kicsim, palacsintává lapítalak.
Hope felpislogott rá.
-Akkor ne tessék elesni!
Decker felnevetett.

Mrs_Curran_Lennart P>!

– Ugye tudod, hogy Deacon a húgaként szereti Kate-et?
– Ezt örömmel hallom. – Decker kivett két palack vizet a hűtőből az egyiket odaadta Dieselnek, leginkább azért, hogy titokban rendbe szedhesse magát, mielőtt becsukja a hűtőajtót. – Mert én nem úgy nézek rá, mintha a húgom lenne.

_Katie_ P>!

Különben is, hányszor kapunk az életben esélyt arra, hogy helyrehozzunk valamit?

Mrs_Curran_Lennart P>!

Kate Deacon vállára tette a kezét, de oda sem nézett, úgy tolta vissza a székre, amikor a férfi fel akart állni.
– Jesszus, mindig is ilyen kiszámítható voltál? Azt mondtam, itt maradsz, Novak. Komolyan mondom. Bízol bennem, ugye?
Deacon mérgesen nézett rá.
– Igen. De most nagyon nem kedvellek.
– Kibírom. Itt. Maradsz. – Kate a szemét forgatta. -Makacs pasik. Mind mellé pesztra kellene.
– Így, így. – helyeselt Faith.
– Ezzel nem vitatkozom – tette hozzá Meredith.
– Hé – szólalt meg Adam védekezőn. – Én nem csináltam semmit.

Marra>!

„-Akkor sem kaphat sem újságot, sem tabletet, sem mobilt, de még zsinórral összekötött konzervdobozt sem. Az intenzív osztályon van.”

_Katie_ P>!

Csak azért, mert megtehetjük, még nem kell megtenni