Ne ​lődd le a kutyát! 7 csillagozás

A tanítás és tréning új fajta művészete
Karen Pryor: Ne lődd le a kutyát!

„Karen ​Pryor egy úttörő… Bárki, aki eredményesebb szeretne lenni a gyermeknevelésben, tanításban, vagy a saját viselkedésének irányításában hasznosnak fogja találni ezt a könyvet.” – B. F. Skinner
Miért kellene parancsolni, ha meg is lehet kérni? Ez a könyv az együttműködés alapiskolája! Minden befektetés, amit a figyelemre fordítok, sokszorosan megtérül. Íme egy zseniális mű, arról hogyan legyünk hatékonyak a környezetünkben élő emberekkel és más barátainkkal! Szülőknek, tanároknak, menedzsereknek, beosztottaknak, főnököknek és politikusoknak kötelező!” – Korom Gábor, a Neked Ugatok! c. könyv szerzője, a Tükör Módszer alapítója
„Karen Pryor elmagyarázza, miért mond oly gyakran csődöt a büntetés, amikor megpróbálunk megváltoztatni egy embert, és szemlélteti, hogy az adott esetben mi az, ami valóban működik. Ez a könyv többet fog tenni az emberi kapcsolatokért, mint a legtöbb jóhiszemű, ámde megbízhatatlan buzdító beszéd arról, hogy szeressük felebarátainkat, vagy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1984

Kutyasuli, Budapest, 2015
Kutyasuli, 2015

Lorien_Crow>!

Karen Pryor: Ne lődd le a kutyát! A tanítás és tréning új fajta művészete

Egy delfinidomár értekezése, hogyan értsük meg egymást szavak nélkül, (pl a kutyánkkal). Mit kezdjünk a gyerekhisztivel, hogy kerül a zokni a szennyes tartóba, és hogy szakajthatunk véget nagyi panaszáradatának a telefonban, úgy hogy még örüljön is neki?

Lír>!

Olvassátok!

Istris>!

Karen Pryor: Ne lődd le a kutyát! A tanítás és tréning új fajta művészete

Egy könyv a tanításról, ami gyorsabb, könnyebb és eredményesebb, mint a megszokott. Bárkinek aki többet akar! Sok érdekes történettel állatokról, emberekről. Kutyásoknak, gyerekeseknek, felnőtteseknek :-)

Karen Pryor: Ne lődd le a kutyát! A tanítás és tréning új fajta művészete

Karen Pryor ebben a könyvben egy nem túl rövid bevezető után, a nyolc tanítási módszert mutatja be. Szórakoztató történetekkel tereli el az olvasó figyelmét, és tanítja a tanításra.
Ha tanár vagy, ha gyereket nevelsz, ha sportolsz, ha tanulsz, ha kutyád van, ha macskád van, ha bármilyen állatod van, ha állatokkal foglalkozol, akkor megéri elolvasni.

Ree>!

A tréner érdekesség, izgalom, jutalom és életminőség-javító esemény az alany számára, az alany válaszai pedig érdekesek és jutalomként hatnak a trénerre, így tényleg összekapcsolódnak. Nem függnek egymástól, csak kötődnek. Bajtársak az élet csatamezején.

188. oldal, 5. fejezet - Megerősítés a való világban

Ree>!

Bárki lehet tréner, és van, aki már az elejétől fogva nagyon tehetséges benne. Nincs hozzá szükség végtelen türelemre, erőteljes személyiségre, sok tapasztalatra gyerekekkel vagy állatokkal, vagy arra, amit Frank Buck cirkuszi idomár az emberi tekintet erejének hívott. Csak arra van szükség, hogy tudjuk, mit csinálunk.

8. oldal, előszó

Ree>!

Néhány szerencsés esettől eltekintve úgy tűnik, iskolai rendszerünk felépítése megakadályozza a gyerekeket abban, hogy a saját tempójukban fejlődjenek. Nemcsak azokat a lassú haladásra képes tanulókat bünteti, akiknek nem elég a kiszabott idő a tananyag elsajátítására, hanem azokat a gyorsabban haladókat is, akik nem kapnak pozitív visszajelzést. Ha egy okosabb diák egy pillanat alatt megérti, miről beszél a matematikatanár, többnyire órákon, napokon vagy heteken át tartó unalom lehet a jutalma, mialatt a többiek lépésenként haladnak. Nem csoda hát, ha az iskolakerülés mind a lassú, mind a gyors felfogású diákok számára egyaránt sokkal érdekesebbnek tűnik.

65. oldal, Formálás: kimagasló teljesítmény erőlködés és fájdalom nélkül

Ree>!

Megnéztem egyszer egy kutyaengedelmességi versenyt, és megijedtem a kedvtelen arcoktól, a mozdulatlan farkaktól, és a sok élen álló kutya óvatos, gátlásos mozgásától. Látogassunk el egyszer egy lovagló iskolába és nézzük meg, hogy a lovak jókedvűnek látszanak-e. A legtöbb ember, ideértve a profi lovasokat, illetve azokat, akik magukat modern és humánus trénernek tartják, nem tudja, hogy is néz ki egy boldog ábrázatú ló. Sose láttak olyat.

138. oldal, 4. fejezet - Ellentréningezés