9. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján
23. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
35. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Új ​nap virrad (Tündérkrónikák 5.) 664 csillagozás

Karen Marie Moning: Új nap virrad

„Most ​vesztettem el mindent!” (Rossz hold kelt fel)
MacKayla Lane sokszor érezte már, hogy mindent elveszített, de ahogy ott áll a sziklaszirten, lábai előtt egy halott férfival, akit ő segített megölni, már tudja: minden átélt borzalom csak rózsaszín közjáték volt addigi életében.
A nővére miatti bosszú már túl kevés, a szülei utáni aggódás eltörpül, a világ megmentése csupán másodlagos. A bűntudat, amit az emberélet kioltása okozott, és a remény, hogy van kiút az ismeretlen, tündérátokkal sújtott világból, szinte jelentéktelenné válik az egyre több kérdés, és a sürgető vágy mellett, hogy visszaszerezze azt, amit saját önö hibájából elvesztett.
Az Új nap virrad nem csak az alternatív tündérbirodalmakat, de az Olvasók világát is kiforgatja a négy sarkából, mielőtt választ adna bármelyik kérdésre is!
Titkok és izgalmak rejtőznek minden oldalon, ahogy egyre inkább haladunk a történet vége felé. Az Új nap virrad is elemi erővel ejti rabul az embert a… (tovább)

Eredeti mű: Karen Marie Moning: Shadowfever

Dublin

Vivi_

Vége
Sírni akarok…
Sírni akarok, mert vége. (Tudom, hogy nem teljesen, de akkor is.)
Sírni akarok, mert azt akarok, de nem tudok.
Igazából most csak mosolygok, mint valami hülye.
Ez a sorozat eszméletlen!!!!! (Sok kerek és nagy felkiáltójellel)
Karen Marie Moning az eszméletlen, meg persze Barrons.

Naiva P
Karen Marie Moning: Új nap virrad

De imádtam! Még mindig az egyik legjobb könyvnek tartom, amit valaha olvastam. Szerintem soha nem fogom megunni. Annyira magával ragad a történet, hogy utána nehéz visszatérni a valóságba. Mennyi csavar, mennyi újabb rejtély, és bár lehetne sokkal több is, de végre sokkal több Barrons. Annak továbbra is örülök, hogy nem lett belőle nyáladzó öleb. Teljesen önazonos maradt. Mac pedig egyre jobb és jobb. spoiler
Karen Marie Moning világfelépítése bámulatos. Itt még minden olyan más volt. Gondolok itt például Dani-re és Ryodan-re. Vagy úgy nagy vonalakban mindenre. Hiányzik ez a Dani.
Alig várom, hogy végre elkezdjem a High Voltage-t.

Nymeria96
Karen Marie Moning: Új nap virrad

Ezt a sorozatot soha nem fogom megunni. ❤ Már eddig is számtalanszor elővettem a részeit, csak hogy egy-egy jelenetet újraolvassak, de most jó volt megszakítás nélkül elolvasni az első öt részét.
Moning fantasztikus írónő, aki képes minden részletet olyan aprólékossággal kidolgozni, legyen szó egy szereplő háttértörténetéről vagy a tündérek világáról.
Nagyon szeretem Mac történetét olvasni, könnyen tudok a gondolkodásmódjával azonosulni, mindegy, hogy a rózsaszín vagy a sötétebb énje kerül előtérbe.
Barrons még mindig az egyik kedvenc férfi szereplőm, nélküle tutira nem lenne ilyen jó a Tündérkrónikák. ❤
A többi szereplő is mind egyedi és különleges, csak jobb lett volna, ha a Kilencekről egy kicsit többet tudhatok meg.
Számomra még mindig ez az egyik legklasszabb urban fantasy sorozat, amit eddig olvastam. ❤❤❤

Wee IP
Karen Marie Moning: Új nap virrad

Én megpróbáltam lassan olvasni… esküszöm, hogy megpróbáltam. De lehetetlen vállalkozás volt.
Istenem, miért van vége? MIÉRT?
Jó, tudom, teljesen még nincs vége, de én most romjaimba heverek. Olvasni akarom. Tovább, és tovább, és tovább. Ebből soha nem elég.
Moning könyvei olyanok, mint a Sinsar Dubh … Magukba szippantanak, és akkor már nincs menekvés. Csak egyetlen lapjára nézel rá, egyetlen „varázsigét” olvasol el, és véged.
Tökéletes könyv, tökéletes sorozat, tökéletes karakterek, és egy fenomenális írónő.

Ez a spoiler mentes változat.
A blogomra csak az nézzen fel, aki már elolvasta mind azt öt részt :)

U.i.: Majd elfelejtettem: plusz pont jár a Skilletes idézetekért ;))

Gorkie
Karen Marie Moning: Új nap virrad

Vegyes érzéseim vannak. (Most is.)
Tetszett a történet, izgalmas volt, több érdekes fordulat volt benne és választ kaptam néhány dologra, mégis hiányérzetem van.
Barronssal kapcsolatban is kiderült pár dolog végre, de itt sem érzem, hogy elégedett lennék.
Olyan érzésem van, mintha nem befejező rész lenne. Várnék még valamit, több információt. Talán Barronssal kapcsolatban vagy a világgal, nem is tudom pontosan.
A vége viszont nagyon tetszett, egyedi és izgalmas volt.
Mac az utolsó kb 100 oldalon nem idegesített, amúgy ebben a kötetben is sokszor. Túl sokat kaptunk a gondolataiból. Túlagyalt mindent. (Bár ez az egész sorozatban jellemző rá.)
Én igazán szeretem, ha nem jönnek azonnal össze a szereplők, de spoiler
Tartom magam ahhoz, hogy nagyon jó lenne ez a sorozat…. miért kellett Mac karakterével elrontani? Miért? Miért? :'(
Nagyon tartok az Iced-től…

Röfipingvin MP

Dühös vagyok.
Dühös vagyok, mert vége van.
Dühös vagyok, mert rövid volt.
Dühös vagyok, mert még olvasni akarom.
Dühös vagyok, mert …

Szerintem értitek.

UPDATE 2013. 01. 17.
Még mindig dühös vagyok…

Lunèa_Charlotté
Karen Marie Moning: Új nap virrad

Azt a ficfa fütyülőjét még máma! *-* Ez eszméletlen volt!
Te jó ég! Ennyi csavar és meglepetés! O.o A végén csak azt veszem észre, hogy kell mééég!
Az elején nem akartam elhinni… És egy olyan fordulatot vett, hogy én is depressziós lettem. Még szerencse, hogy gyorsan haladtam vele! :) Mondanom sem kell, hogy amin kezdtek a dolgok helyre jönni egyre fantasztikusabb csavarokat és cselekményeket kaptunk!
És Barrons… Ennyi? O.o Én valami ősibb, misztikusabbra számítottam, de azért ez is több, mint a semmi. ;)
Most már úgy a szívembe zártam mindenkit! Olyan… OMG! Hihetetlenül jó lett ez a rész! *o*
Bővebben: Hamarosan. ;)

Szami81

Megkovetem magam.
En ezt bezony imadtam.
A sorozat elso reszet meg rendesen ruhelltem, irritalt mindket fohos, a tortenetvezetest meg szamomra kinyirta, hogy a konyv 90%-a Mac barbie belso monologjaibol allt.
Aztan – szerencsere – meggyoztetek, hogy olvassak tovabb es tenyleg, reszrol reszre egyre jobb lett, egyre inkabb berantott a vilag, a karakterek is jokora utat tettek meg, aprankent megertettuk mit miert csinaltak.
Ez a resz, hat kerem.. @Naiva szavaival elve totalis mindf*ck, annyi csavar es dobbenetes fordulat volt benne, hogy ugy ereztem, mintha bedobtak volna az agyamat egy turmixgepbe. Kis naivan azt hittem tudom mi lesz a csattano :D Na peersze!! :D

Aki foladta az elso resznel, annak innen uzenem, hogy kapjon a fejehez es fogjon bele a folytatasba, de surgosen!
Megeri. :)

Lanore P
Karen Marie Moning: Új nap virrad

A Tündérkrónikák immár hivatalosan is a kedvenc sorozatom, ez a rész pedig a valaha általam olvasott legizgalmasabb befejező kötet, minden sorát imádtam, faltam az oldalakat! Az előzőekben is volt titokzatosság, rejtélyek, elvarratlan szálak, de itt mindenre választ kaptam, miközben az írónő még tovább csavarta a dolgokat, újra és újra meglepett. Tele volt szenvedéllyel, valós harcokkal és belső vívódásokkal, fantasztikus karakterekkel… Mac-et mostanra már megkedveltem, Barrons pedig… nem lehet nem imádni, már szinte fogalom, engem is elkapott a Barronsinizmus :) Szeretnék még folytatást. És filmet. És Dublint. És saját, külön bejáratú Barrons-t.

Nita_Könyvgalaxis

Arról nem tehetek, hogy ki vagyok. Csak arról tehetek, mit kezdek vele.

Wee IP

– Teljesen kikelt magából, mert a gyerek nem fogta be a száját, és letépte a fejét.
– A gyereknek? – kérdeztem levegő után kapkodva.
Barrons úgy nézett rám, mintha megőrültem volna.
– A medvének. Kezdett lemerülni benne az elem, és újra meg újra ugyanazt a hangfájlt játszotta. Csak így lehetett elhallgattatni.
– Vagy ha új elemet tesznek bele.

Kapcsolódó szócikkek: Jericho Barrons · MacKayla Lane
_nalla_

A remény erőssé tesz. A félelem megöl.

Kapcsolódó szócikkek: félelem · remény
Nita_Könyvgalaxis

Te döntöd el, mivel tudsz együtt élni. És mi az, ami nélkül nem tudsz élni.

Nita_Könyvgalaxis

Néhányan a legrosszabbat hozzák ki belőlünk, mások a legjobbat, és vannak azok a figyelemre méltóan ritka, függőséget okozó emberek, akik egyszerűen a legtöbbet.

Clauchii

„Legyen világosság!”, szólt Isten, mire én azt feleltem: „Mondd,hogy kérlek”.

AgiVega IP

Barrons bepöccenne, ha megtudná, hogy V'lane megérintette az autóját. És hogy meztelenül elnyúlt rajta? Megütné a guta.

Kapcsolódó szócikkek: Jericho Barrons · V'Lane
ƨɔɴом

A sors szeszélyes ribanc.

Kapcsolódó szócikkek: sors
Nita_Könyvgalaxis

Az igazi személyiség fokmérője az, ahogyan továbbmegy az ember.

Tündérkrónikák sorozat · Összehasonlítás