Iced ​– Megnyílik az ég (Tündérkrónikák 6.) 335 csillagozás

Karen Marie Moning: Iced – Megnyílik az ég

Egy ​évvel az FLU, vagyis A Fal Leomlása után a tündérek szabadon vadásznak, az egész világ háborús övezet, és nem telik el nap békességben.
Dani O'Malley ezekben a vészterhes időkben immár egyedül járja Dublin káosszal teli, sötét utcáit, és egyedül saját szabályát követi: Tedd, amit tenned kell a túlélésért!
Különleges képességek és a Fény Kardjának birtokában, Dani több mint felkészült a feladatra. Sőt, egyike azon ritka embereknek, akik meg tudják védeni magukat az Unseeliekkel szemben.
Mindez mégis kevésnek látszik, hiszen egykori barátja, MacKayla Lane holtan akarja látni, az Unseelie hercegek vérdíjat tűztek ki a fejére, és az emberek vezetője, Jayne felügyelő a fegyverére pályázik. Ráadásul Dublinban az emberek rejtélyes módon halálra fagynak, egy fagypont alatti jégtablót hagyva maguk után.
Amikor Dublin legcsábítóbb klubját is dér borítja el, Dani a klub kegyetlen és halhatatlan tulajdonosának, Ryodannak kiszolgáltatva találja magát, akinek… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Cor Leonis, Budapest, 2013
464 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638957269 · Fordította: Laskay Ildikó

Jericho Barrons · MacKayla Lane · Ryodan · Dani O'Malley · Christian MacKeltar · Lor · Dancer / Táncos · Jo

Dublin

D_Alexia
Karen Marie Moning: Iced – Megnyílik az ég

Haver! Miért nincs már 2014?

A következő részt akarom! MOST! :D

Kövezzetek meg, de nekem ez tetszett majdhogynem a legjobban! Baromi felüdülés volt, hogy nem kell minden egyes momentumot újra elolvasni, úgy, hogy magyarázva van, mint az eddigi részeknél!

Moning egy Zseni! Űberelhetetlen, ahogy befejezi a könyvet…Nyitott véget akarsz?! Hát akkor olvasd Öcsém..! :D

Körülbelül úgy faltam a történetet, mint Mega a csokit! (Öhm..ami azt illeti, ennyi csokit rég ettem, mint ezalatt a pár nap alatt! Kösz Dani a plusz kilókat! :) )

Hé Táncos! Haver! Te vagy a Király! Táncos egy zseni..bár ezt nem kell mondanom, mindenki tudja aki ismeri! :D Személy szerint engem zavart, hogy így fordították le a nevét..valahogy nálam nem illett a karakterhez :(

Ryodan mit látsz Jo-ban? De most komolyan…?! Nem lepődök meg hogy Ryo-ért is elolvadtunk, hisz Barrons se volt más…Mit vártunk?! Hisz ugyanolyan „állatok„ mindketten, a különbség csak annyi, hogy Ryo belemegy olyan szócsatákba amikbe Barrons sose menne! :D

Christian egész jó karakter lett volna, ha nem nyavajog ennyit! Hibáztatni azt tud rendesen….De és hatalmas DE! plusz pontot mindenképp megérdemel, hogy feláldozta magát a Banyának! Kíváncsian várom mi lesz vele azért!

Karen Marie Moning: Iced – Megnyílik az ég

Haver… Néha tényleg csak ennyit mondhatunk.

Utálom, hogy vége lett! Mégmégmég! Kedves Moning néni, tessék gyorsan, lehetőleg turbósebességgel írni a Burned-et, mert én egészen biztosan begolyózok, ha nem tetszik sietni!
Imádom Danit, Imádom Ryodant… Imádom LORt!
Bizonyos részeken, és párbeszédeken hangosan nevettem – még szerencse, hogy senki sem hallotta hajnali kettőkor.
Nagyon féltem tőle, hogy az egész Fever világ Mac narrálása nélkül már nem lesz az igazi, de nem kellett csalódnom. Sem Moningban, sem pedig Daniben. Igen, Dani tipikusan az a karakter, aki képes elvinni a hátán egy regényt, sőt egy három részes trilógiát is. Persze a dolog mit sem ért volna Ryodan, Lor, Táncos és a többiek nélkül (Christianról még nem igazán tudom, mit gondoljak…).
Minden egyes sorát imádtam, és azt hiszem megint újra fogom olvasni Tündérkrónikákat – az elejétől a végéig. Kell ez a világ, mégmégmég!

Részletesebben, de nem kevésbé összefüggéstelenül itt: http://vivianholloway.blogspot.hu/2013/06/karen-marie-m…

Gorkie P
Karen Marie Moning: Iced – Megnyílik az ég

Tartottam ettől a résztől. Már csak Dani miatt is, nem sikerült megkedvelnem a sorozatban.
Itt sem lett kedvenc, de nem dühített annyira, mint Mac viselkedése.
Nehéz volt azonosulni egy 14 évessel, pláne egy ilyen beképzelt karakterrel. Szerintem jobb lett volna, ha pár évvel idősebb, amikor a történet játszódik.
A váltott szemszög is zavart kicsit ebben a könyvben, pedig általában szeretem.
A sztori viszont nagyon tetszett, érdekes volt. A Vörös Banya nem volt semmi! :D
A vége igencsak függővéges lett és rengeteg kérdés maradt megválaszolatlan. :/

NightStar
Karen Marie Moning: Iced – Megnyílik az ég

Ha valaki azt kérné, mondjak egy okot, miért ajánlom ezt a könyvet, kapásból egy szó jutna eszembe: Ryodan ♥. Imádtam, imádom, hihetetlen egy fazon (részemről már csaknem Barronsi magasságokba emeltetett :D).

Aztán ott van Dani. Gyakorlatilag Mac ellentéte. Ha Mac a víz, Dani a tűz. Ha Mac rózsaszín, Dani fekete. A boldog és sanyarú gyerekkor két mintapéldája. Elvették a gyerekkorát, sosem lehetett igazi gyerek. Dani korához képest hihetetlenül intelligens, okos és olykor bölcs. Szegénynek volt min megedződnie és mégis optimistán és humorral képes a világhoz állni. Néha idegesítő, beképzelt, nagyképű, de igazság szerint nem alaptalanul.

Christian, te kis hülye, amikor már azt hittem, hogy fogalmam sincs mit is gondoljak rólad, csinálsz egy ilyet???

A történet most is izgalmas volt. Tipikus Karen Marie Moning stílusban. Csak annyit mondhatok, hogy az írónő még mindig zseniális.

Petrasek

MI A JÓ BÜDÖS FRANC VAN?
Ez valami hihetetlen, lenyűgöző mégis lehetetlen volt. Ha eddig atttól féltem, volna, hogy nem adja vissza a Tündérkrónikákra jellemző hangulatot és stílust, akkor most már semmi kétségem afelől, hogy az írónő nem csak folytatta a zsenialitását, de talán még jobbra is fejlesztette.
Danit imádtam az összes hibájával együtt (ami van bőven). Őszintén ki ne szeretné? Hisz ő a Mega Tojás páros egyik fele…(a másik Mac).
Ryodan teljesen levett a lábamról, annak ellenére ami. Christiant néha fejbe csapta volna egy serpenyővel, néha meg csak a nyakába ugrottam volna. Táncos viszont tuti rejteget valamit… Összeségében kapunk három szuperszexi, egyedi pasit, akik közül fogalmam sincs, hogy ki lesz a nyertes. Kíváncsi vagyok, hogy fogja a szerelmi szálat az írónő megoldani.
Cselekményileg pedig egyszerűen fenomenális. Mindig pörög, mindig ad avalami újat, így sose lankad az olvasó figyelme. A vége egyszerűen halálosan nagy függővég. Most komolyan? Megszokhattuk már az írónő kegyetlen függővégre hajazó stílusát, de ez akkor is fájdalmas volt. A kíváncsi jelző nem tudja leírni, amit most érzek.
Remélem hamar kiadják a kövi részeket, de valamiért mégsem látok erre nagy esélyt.

Mazsidrazsi

Haveeer!
Ennek a világnak a függője lettem! De nagyon!
Nagyon jó volt ismét visszacsöppenni ebbe a világba, ahol képes vagyok elhinni, hogy Dublin elesett…
Kicsit furcsa volt az elején Dani szemszöge, de mivel az előző részekben sem volt bajom vele, könnyen ráálltam. Kicsit lassú folyásúnak éreztem, zavart, hogy Dani nem lát át nagyon sok dolgot, még önmagával kapcsolatban sem.
Ryodan…. felkerültél a Top 20-as Sármos Seggfej listámra :D elképesztő ez a fickó :D ahogy kérdőjel nélkül kérdezett, mindenhol ott volt, és védelmezett, szótlanul…
Christian-ban csalódtam, valahogy nem illett hozzá ez a stílus.
Táncosra kíváncsi lennék, mi az a sötét dolog, amire Kat sem jött rá…
Tetszettek az események, a történések, és ahogy Dani-nek az utolsó pillanatban jöttek az ötletei. A vége pedig?! Mit akarhat most Mac Dani-től???

meteoritastar
Karen Marie Moning: Iced – Megnyílik az ég

Lehet nem lesz kiadva a sorozat többi része, de én így is örülök, hogy ezt a részt olvashattam.
Igaz, kicsit nehezen rázodtam bele és kellett jó pár oldal, mire megtudtam kedvelni Danit. Nem vagyok hozzászokva, hogy ilyen korú legyen a főszereplő. Néha zavart a viselkedése, néha tetszett, míg végül megkedveltem minden gondolatával együtt.
A pasik?! :D :D Jajj nekem. Nem kérdés, hogy Ryodan egyből szimpi lett. Később Lor is csatlakozott hozzá és Christian is. Viszont, mikor mindenki egy helyen volt….Imádtam azokat a részeket. Olyan jókat nevettem. spoiler
Jo-val nem tudtam megbarátkozni….. ;D ;D
Nem most volt, mikor elöször találkoztam Macel és Barronssal, de így se sokat felejtettem a történetükből. Hiába, ez a világ felejthetetlen. Így nem okozott gondot újra Dublin utcáira, a tündérek közé kerülni.
A cselekmény is érdekes volt. Bár másképp képzeltem el ennek a résznek a végét spoiler és nyílván Dani kora miatt ez lightosabb történet volt, mint az előzőek. De így is tetszett.
Ez a könyv nagyon nagyon bevezetőnek tünt nekem. Danitól sok mindent várhatunk még. Hiába nem volt nagy függő vége, egész jól lelett zárva egy része a történetnek, de ha itt lenne a folytatása egyből olvasnám is, mert Így akkor se kellett volna befejezni és elég sok kérdésre nem kaptam választ.

Nagyon nagyon reménykedek, hogy ki lesz adva a sorozat többi része is. Még ha csak e-könyvben, úgy is örülnék neki. Oltári nagy hiba a kiadótól, hogy nem foglalkozik vele :(( :((

schesztiஐ P
Karen Marie Moning: Iced – Megnyílik az ég

Nos igen, valami eszméletlen jó ez a könyv!!! A Tündérkrónikákban Mac mellett megkedveltem Dani-t, de sosem tulajdonítottam neki akkora jelentőséget. Mert ott mégiscsak minden Mac és Barrons körül forgott, egyszerűen nem fért el mellettük más szuperhős. Számomra legalábbis.

Az Iced-ben Dani egyértelműen bebizonyította, hogy karaktere sokkal szuperebb, mint azt az első találkozásunkkor megállapítottam – és ezt nem a szuperképességeinek köszönheti. Dani igazi kamasz, aki egy kegyetlenül rút (vagy talán inkább rútul kegyetlen) Dublinban éli át az életnek ezt a néhány nehéz és furcsa évét. És ha nem lenne elég megküzdeni a pubertásgondokkal (amik Dani-nél korántsem átlagos gondok), a városra szabadult tündér-szörnyekkel, akkor itt van neki Ryodan…

Bevallom, én (valószínűleg csak MÉG… :)) nem vagyok tőle úgy hasra esve, mint Barronstól voltam első perctől fogva. Ő valahogy még lelketlenebb, még kegyetlenebb, mert bár Barrons egy állat, közben jónéhányszor megmutatta, hogy a gyilkosan szuper külseje egy igazán érző és szerető férfit takar. Ryodan-nél ezt egy-egy pillanatra láttam csak felbukkanni, és a pillanat hipersebességgel tűnt tova. (Ráadásul zavar Jo-val való kapcsolata. Mert akkor hagyja békén Dani-t!)

Christian-t viszont imádtam!!! Imádtam, ahogy küzd, ahogy igyekszik úrrá lenni az átváltozásán, a vágyain, az erőszakosságán. Közben persze cseppet sem mondható jónak, hiába undorodik attól, amiket tesz, megteszi újra és újra, de valahogy mégis elbűvölő, ahogy Dani-vel viselkedik. :) Sajnos azt gondolom, a későbbi kötetekben komoly gondokat fog még okozni, és amíg most még vicces és kedves Dani iránti őrülten rajongó szerelme, nem hiszem, hogy a lánynak ez hasznára fog válni a továbbiakban… De hátha! :D

És persze Táncos! ♥ Mi lányok imádjuk az ilyen fiúkat, de sajnos sosem járunk az ilyen fiúkkal. Pedig okos és nagyszerű és kedves és szexi! De ő az örök jó barát. Életet ment, összefüggéseket keres és zseniális ötleteket ad. Nem nyom agyon a szeretetével és a gondoskodásával – és ez az egyetlen dolog, amivel Dani -t maga mellett tudhatja. Egyelőre.

Nekem ebbe nem hiányzott Mac egyáltalán. Inkább az volt furcsa, amikor időnként felbukkant. Dani elvisz egyedül egy trilógiát. Simán. Haver! Hiszen Ő Mega! :)

Julos
Karen Marie Moning: Iced – Megnyílik az ég

Hogy ez mennyire jó volt! Sokkal, de sokkal jobban, mint Mac története.
Dani-vel sokkal jobban tudtam azonosulni. Tényleg nagyon hasonlítok rá. Először is, megegyezik az életkorunk, emiatt a gondolkodásmódja hasonlít az enyémre, ráadásul majdnem olyan egoista, mint én, annyi különbséggel, hogy én a „Zseni’’ megszólítás használnám inkább, nem a Megát. (:D) Szóval Dani abszolút kedvencem lett, már miatta is megérte elolvasni.
Volt viszont egy hátránya Dani stílusának. Az, hogy mindig mindenkit lehaveroztam. Vissza kellett fognom magam, hogy tanáraimnak ne szúrjam be mondandóm után, hogy haver. Talán kicsit furán néztek volna rám.
És végre nem csak Barrons-féle pasik szerepeltek a könyvben. Valószínű, hogy különc vagyok, mert csak nekem nem jön be ez a titokzatos-arrogáns-időnként-riasztóan-gyengéd férfitípus, mert mindenhol csupa jó véleményeket olvastam/hallottam kedves Barronsunkról. De végre eljött az én időm, amikor végre színre lépett az én ideálom, Táncos. Nemcsak hogy vicces, okos és megértő, ráadásul nincsenek vele kapcsolatban rejtélyesen ködbe vesző részletek.
Ryodant is bírtam (viszonylag), és Christiant nem tudtam hova tenni. Haver, akkor gonosz volt, vagy sem?
Ja igen, ejtettem egy szörnyű hibát a könyv elkezdésekor. Mindössze annyi, hogy nem olvastam el az ötödik részt. Merthogy én azt láttam a neten, hogy nem feltétlen kell elolvasni az egész Mac-sorozatot az Iced elolvasásához. Micsoda hazugság. Sebaj.
Egy szóval: imádtam.

meacska
Karen Marie Moning: Iced – Megnyílik az ég

A Tündérkrónikák sorozatban én bírtam Danit. Egy vörös, nagyszájú kis liba volt. És maradt most is. De azért nem gondoltam volna, hogy egy könyvet elvisz a hátán.
Igaz, nem lett hibátlan a könyv, a haverozástól meg a rengeteg Snickerstől már a hajamat téptem, de azért mindenképpen kellemes élmény maradt. Nem tudom, mit vártam tőle, mégis csak egy tizenéves kislány még… De azért az nagyon zavart, hogy gyerek létére mégis minden pasi őt akarja… Perverzek :D
Remélem, ugrunk az időben pár évet, és nem leszünk tanúi liliomtiprásnak :D , és kicsit megkomolyodik a kicccsaj is…
Ryodanből még-még-még, Táncos meg valamiért nem tud érdekelni (pedig az okos pasikra bukok… – remélem, ezt Férj nem olvassa :D )

Nita_Könyvgalaxis P

Ha elgyengülsz, én erős leszek. Ha elveszel, leszek a hazafele vezető utad. Ha elcsüggedsz, felvidítalak. Az idők végezetéig szeretni foglak.

Annie04

Barrons fejeket tör össze. Ryodan kifordítja az embereket önmagukból. Barrons összezavar. Ryodan eléri, hogy önmagadat zavard össze.

Kapcsolódó szócikkek: Jericho Barrons · Ryodan
Wee IP

A vén boszorkány állandóan pszichoanalizált engem (ő volt a pszicho, engem meg analizált).

Wee IP

– Ha azt akarod, hogy eláruljam, hogyan teheted ezt a helyet biztonságossá – figyelmeztetem – ajánlom, hogy vigyázz a biztonságukra.
– Azt hittem, undorítónak találod a klubomba járó embereket.
– Akkor is emberek.
Megint megnyomja a gombot.
– Aki kimegy, meghal. Aki zajt csap, kiküldöm. Ne bosszantsatok fel.

Csingike

– (…) Ráadásul én is csak ember vagyok.
Ryodan hirtelen pár centire van tőlem, az állam alá nyúl, és az arcához vonja az arcom.
– Sohasem leszel csak valami. A szökőár soha nem lehet „csak” egy hullám.
– Engedd el az állam.
– Ezt szeretem benned. A hullámok banálisak. A cunamik viszont átformálják a Föld felszínét. Kedvező körülmények között akár egész civilizációkat is.
Pislogok.
– Egy nap pokoli nő lesz belőled, Dani.

vIVIv

– Ügyetlen, Mega – dünnyögöm. Még most sem látok. A ruhám ujjába törlöm vérző orrom, és kinyújtom a kezem, hogy megtudjam, minek mentem neki.
– Az a farkam – hallom Ryodan hangját.
Elrántom a kezem.
– Bááá! – fuldoklom. Újra érzem az arcom… ugyanis lángol.
Milyen univerzum teszi ezt velem: pontosan abban az átkozott magasságban nyújtom ki a kezem, hogy megtapogassak valamit, amit falnak hiszek, és ehelyett egy péniszre vezeti a kezem? Aztán eszembe jut, hogy Ryodan az, és dühbe gurulok.
– Direkt csináltad! – vádolom. – Láttad, hová nyúlok, és elém léptél!

– Nem. Győztél. Meg.
A könnyeimen keresztül haragos pillantást vetek rá.
– Nem is akarlak. Én senkit sem győzök meg semmiről. Elfogadsz így, vagy békén hagysz! De nem változom meg sem miattad, sem senki másért, és nem is tettetem magam, és ha azt hiszed, hogy bármit elérsz azzal, hogy egyesével eltöröd a csontjaimat, azon kívül, hogy eltöröd őket, hát sok szerencsét hozzá!

Err

Szerintem a halogatás a hármas számú tétel a hülyeségek listáján. Így is pontosan ugyanott köt ki az ember, ahol nem akar, pontosan ugyanazt teszi, amit nem akar, csak annyi a különbség, hogy közben elfecsérli azt a sok időt, ami alatt valami élvezeteset tehetett volna. És ami még rosszabb: valószínűleg egész idő alatt stresszeli magát és szar a hangulata. Ha tudjuk, hogy valami elkerülhetetlen, gyürkőzzünk neki, és legyünk túl rajta. Lépjünk tovább. Az élet rövid.

Kapcsolódó szócikkek: Dani O'Malley
Csingike

– Megölöm a kölyköt – suttogja Barrons.
Ryodan bugyborékoló hangot hallat, mintha nevetne. Szerintem nem is maradt olyan testrésze, amellyel nevethetne.
– Húzzál sorszámot.

Kapcsolódó szócikkek: Jericho Barrons · Ryodan