Délibáb-kergetők (Angyaljárás 2.) 18 csillagozás

Karen Kingsbury: Délibáb-kergetők

New ​York Times bestseller listavezető, Karen Kingsbury tollából megérkezett az Angyaljárás-sorozat második kötete, amely Isteni beavatkozásról, az élet megpróbáltatásairól és győzelmeiről szól egy olyan nő drámai történetén keresztül, aki kétségbeesetten próbál rálelni élete mélyebb értelmére.

Mary Catherine kényelmes otthonban nőtt fel, és semmiben sem szenvedett hiányt. Bár szerette jómódú szüleit, életmódjuk sosem volt vonzó számára. A jótékonykodáson keresztül akar értelmet adni az életének, s így önmagából ad, de a szívét sosem adja oda senkinek.
A történet idején Los Angelesben él szobatársával, Samivel, és a helyi ifjúsági központban vállal önkéntes munkát Tyler Ames baseballedzővel, és az LA Dodgers dobójátékosával, Marcus Dillingerrel együtt. Bár az a szándéka, hogy egyedülálló marad, mégis azon kapja magát, hogy közelebb kerül Marcushoz, s bimbózó románcuk olyan izgalmas élettel ajándékozza meg, amelyről álmodni sem mert. Legalábbis addig, amíg orvosa nem… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Immanuel Alapítvány, Budapest, 2015
336 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155246616 · Fordította: Jákó Rita
Immanuel Alapítvány, Szombathely, 2015
322 oldal · puhatáblás · ISBN: 9876155246616 · Fordította: Jakó Rita

Sellita>!
Karen Kingsbury: Délibáb-kergetők

A cselekmény kezd kibontakozni. Az angyalok küldetésének még közel sincs vége. Sőt, most kezd csak igazán bonyolódni. Mint ahogy az emberek helyzete is.
Egy olyan borzalmas környéken, ahol gyerek „háborúznak” egymással, válnak az alkohol, a drogok és a prostitúció áldozatává, talpig felfegyverkezve próbálják túlélni a gettó szörnyűségét, nincs remény a másfajta, a „normális” életre. Nincs reményük a tanulásra, a gyerekkor igazi megélésére, a szeretetteljes családi környezetben való felnövekedésre.
Marcus és barátai egy ilyen helyen próbálnak meg reményt nyújtani az itt élőknek. Hogy legyen lehetőségük kitörni a bandák bűvköréből. Alternatívát adnak nekik, de ez gyökeres változásokat igényel. Különböző programokat indítanak a gyerekeknek, és megmutatják nekik azt is, hogy milyen lenne az élet a börtön falain belül. Nemcsak elrettenteni akarják őket a bűnözéstől és annak következményeitől, hanem valóban érdekli őket a sorsuk. Felkarolják Lexy-t, spoiler.
Mindeközben tovább alakul Tyler és Sami kapcsolata. De vajon mi lesz Marcus-sal és Mary Cathrine-nel? Mary Cathrine nem akar komolyabb kapcsolatot, mert a betegsége súlyosbodik. Elhatározza, hogy élete talán utolsó napjait álma megvalósulásának szenteli, és Afrikába utazik. De vajon tényleg azért megy Afrikába, hogy az álmát valósítsa meg? Vagy csak az érzései elől menekül? Mi lesz vele és Marcus-sal?

Mircsi>!
Karen Kingsbury: Délibáb-kergetők

Teljesen más volt, mint az első rész szerintem, itt már sokkal aktívabbak az angyalok, és Isten tevékenykedésére is jobban rá van világítva. Ezen is csomót sírtam, talán a saját sztorin a legjobban a végén.

Az első rész szereplői is megjelennek, ám most Marcus és Mary Catherine vannak a központban. Az angyalküldetés elbukni látszik (bár az elején sem derül ki, hogy pontosan mi a céljuk), de mivel van harmadik rész, bizakodó vagyok! :) A vége kicsit cliffhanger, és a harmadik rész nincs meg a könyvtárban, úgyhogy kicsit izgulok, hogy most mi lesz. :D

Egyébként az első rész ismerete nélkül is teljesen jól olvasható lenne szerintem.

Kormica>!
Karen Kingsbury: Délibáb-kergetők

Valakinek terve van a mi éltünkkel is :) És mi ugyanolyan esetlenek és szellemileg vakok vagyunk mint a könyv főhősei… jó tudni, hogy azért sokan vigyáznak ránk :) és mindannyian fontosak vagyunk :) Ez a könyv annak aki nem hisz Istenben valószínűleg nem több, mint egy szép mese… de aki hisz, annak maga a valóság…

Sáron_Rózsája>!
Karen Kingsbury: Délibáb-kergetők

Már többször végigolvastam a sorozatot, de a legutóbb, e második rész olvasásánál szinte elvesztettem a fonalat. Talán azért, mert elfelejtettem, vagy eddig nem figyeltem meg egyes csavaros részeket. Mary Catherine olyan makacs… de nem ítélhetem el, mert néha én is ilyen vagyok. Az viszont, ahogy az életét éli, csodálatos. Minden percet megragad, mert azt tartja, hogy ezért jött a Megváltó, hogy életünk legyen és bővölködjünk. A szellemi harc is, ami a szereplők körül folyik, így leírva olyan valóságos! Lehet, hogy ez egy regény, a képzelet szüleménye, de miért ne történhetne hasonló a való világban?

Marcsi061>!

Az életet nem lehet a leélt napok számával mérni, csakis azokkal a csodás, ragyogó élményekkel, amik színessé teszik a napjainkat.

Papírtigris>!

– Egyébként meg…észrevetted, mennyire önzők az emberek? Állandóan csak a saját közösségi oldalunkkal vagyunk elfoglalva, a saját imidzsünk kialakításával, a saját érdekeinkkel. Még nem találtam olyan férfit, aki odafigyel a másikra és tényleg jelen van. Érted, mire gondolok? Valakit, aki beszélgetés közben nem a telefonját nézegeti.

72. oldal, 9. fejezet (Immanuel, 2015)

Francesca Battistelli – Ha őszinték vagyunk

– Az igazság nehezebb lehet a hazugságnál, a sötétség biztonságosabbnak tűnik a világosságnál. (dalrészlet)

Papírtigris>!

[…] akkor pont ilyen családot szeretne. Olyan családot, akik olyan természetességgel élik a hitüket a mindennapokban, mint ahogy lélegeznek.

69. oldal, 9. fejezet (Immanuel, 2015)

Papírtigris>!

Egyetlen esélyt kapunk arra, hogy megírjuk életünk történetét. Úgyhogy írjunk bestsellert!

275. oldal, 27. fejezet (Immanuel, 2015)

Papírtigris>!

A betegség a bukott világ következménye, a földön tevékenykedő legsötétebb erők műve.

276. oldal, 27. fejezet (Immanuel, 2015)

Marcsi061>!

Az embert a győzelmei, a rangja, a vagyona vagy a hírneve sosem képes megelégíteni. A szíve legmélyén minden egyes ember érti ezt. Az értelmetlen dolgok hajszolása mindig kiüresedéshez vezet.

Angyaljárás sorozat · Összehasonlítás