Átváltozások 7 csillagozás

Karen Haber – Todd Lockwood: Átváltozások

Az Átváltozások Todd Lockwood legjobb fantasy-illusztrációit tartalmazza. Todd Lockwood sokirányú művészeti tevékenysége a fontos dolgok ábrázolásától az apró részletek megragadásáig, a ragyogó színkavalkádtól a fekete-fehér képekig, a nevetéstől a félelemig, az ábrázolás alaposságától a leheletfinom impresszionista hatásokig terjed. A hangulatok felidézése munkájának központi témája. A szerző önvallomásai, valamint Karen Haber kísérő szövege választ adnak arra, hogyan vált Todd Lockwood a szakma egyik legismertebb és legelismertebb művészévé.

Totem Plusz, 2003
128 oldal · ISBN: 9635902105 · Fordította: Barabás Judit · Illusztrálta: Todd Lockwood

vicomte P>!
Karen Haber – Todd Lockwood: Átváltozások

Lockwood elsősorban mint az AD&D könyvek egyik újkori vezető illusztrátora vált híressé, és ebben a kötetben is elsősorban ezek a munkái dominálnak.
De messze nem azok a legérdekesebbek.

Viszont a kísérőszövegen kész szenvedés volt átrágni magam, mivel egyrészt a legamatőrebb magazinstílusban készültek az „interjúk” másrészt a magyar kiadás fordítója ritka igénytelen és hozzá nem értő volt.