Kém, diplomata, páratlan nyelvtehetség és valódi nagyvilági kalandor – mindez még nőiességének első virágzása előtt. A Kleopátráról szóló gazdag irodalom olyan újabb darabját tartja kezében az olvasó, amely a történelemformáló egyiptomi királynő életének kevéssé ismert korszakát, kora ifjúságát jeleníti meg a rendkívül fordulatos cselekményszövés és a kifinomult jellemábrázolás eszközeivel. Nagy Sándor dinasztikus és lelki leszármazottjának, a legendás uralkodónőnek már gyermekéveiben meg kell tanulnia eligazodni az udvari intrikák és a nagypolitika útvesztőiben. Szembe kell néznie egyfelől Róma mohó birodalmi ambícióival, másfelől az alávetett egyiptomi nép neheztelésével, és mindeközben ki kell védenie saját testvéreinek gonosz cselszövéseit. A cselekmény hátterében felragyog az ókori világ egzotikus pompája ég kulturális sokszínűsége. De megjelennek az akkori nagyhatalmi politika kulcsfigurái is XII. Ptolemaisztól – Kleopátra apjától –, Julius Caesaron át Marcus Antoniusig.… (tovább)
Kleopátra 31 csillagozás
Eredeti cím: Kleopatra (angol)
Eredeti megjelenés éve: 2002
A következő kiadói sorozatban jelent meg: Különleges könyvek General Press
Enciklopédia 2
Szereplők népszerűség szerint
Kedvencelte 2
Várólistára tette 23
Kívánságlistára tette 14

Kiemelt értékelések


kedves kalandregény, néhol lányos romantikával, és mindenképpen érdekesebb, mint egy száraz történelemkönyv. sok mindent megtudtam belőle, többek között, hogy Kleopátra nem volt egyiptomi :) így jár, aki nem figyel az iskolában.


Imádtam, letehetetlen volt, a fél csillag levonását egyértelműen a szerkesztőnek köszönheti. Nem értem, hogy egy történelmi témájú regénynél miért nem egyértelmű, hogy térképmellékletre szükség van… (én nyomtattam és beleragasztottam) Emellett annyi név szerepel, annyi kifejezés – amit az írónő természetességgel kezel, a kötet végén viszont lehetne egy kis szószedet, ami tartalmazza a fontosabb személyeket, magyarázatokat. Nekem szükségem volt az internetre, hogy ne értsem félre pl azt a mondatot: „a felvonulást a szatírok vezették”. Lehet hogy az én műveltségem nem éri el a kellő szintet, de nekem ez magyarázatra szorult, ahogy több más is.
Ezeknek az igényeknek a felmérése viszont a szerkesztő dolga (az eredeti, de a magyaré is!), aki elmulasztotta.


Nagyon tetszett. Benne volt a kellő történelem, de szépen volt átszőve a meséléssel. Nem volt sem a történet, sem a történelem eltúlozva. Érdekes kor volt, többet fogok olvasni róla. Róma és Egyiptom mindig nagyon érdekelt. Ajánlom annak, akit érdekel ez a történelmi korszak, mert remekül van tálalva.


Nagy lelkesedéssel olvasok olyan regényeket, melyek a történelemben több-kevesebb szerepet játszó nőkről szólnak. Kleopátra neve általában Julius Caesar és Marcus Antonius kapcsán merül fel. Most végre ő volt a főszereplő. Nyomon követhettem azt az utat, melynek végén Kleopátra fiatal nővé válik, s megérik arra, hogy a nagypolitikában is megállja a helyét.
Apja óvó, elkényeztető szeretete alatt nő fel, aki mellett megtanulja látni a politikai összefüggéseket, az egyes lépések következményeit; s próbálgatja a diplomácia nyelvét. Mire apja meghal, már önálló kormányzásra kész ifjú nőt látunk. Kezd rájönni arra, hogy az intellektusa mellett nőként más eszközöket is bevethet a befolyásolásra…s ezt kész ki is próbálni Caesaron, de a nagy találkozás még várat magára.


Magával ragadó. (Ugyan egész végig azon agyaltam hogy a szereplők nevein kívül mennyi valóságtartalma van, amire a megfakult történelem tudásom miatt, még nem sikerült rájönnöm. )
Szépen lassan és megmunkáltan bontakoznak ki szemünk előtt a hatalmi játszmák, amiben Kleopátra egy igazi erős nőt képvisel és felveszi a kesztyűt. Az írónőnek pedig sikerült egy olyan hangnemet felvennie amiben az uralkodónő érzelmeit a sajátomnak érzem.
„Hiszen ha a hatalmasok játszmájába kezdesz győzöl vagy meghalsz.”
Népszerű idézetek




Mégis kibocsátanak érméket, de kevesebb bronztartalommal, egészen pontosan huszonöt százalékkal kevesebbel. Másnap közölte a tervét Hephaesztionnal.
– Hogyan tehetnénk meg ezt, Királyi Felség – kérdezte a miniszterelnök –, amikor az érméket értékük szerint súlyozzák? […]
– A dolog pofonegyszerű. Az érme értékét magára az érmére fogjuk ráveretni. Ugyanúgy, ahogy az arcmásunkat, az érme értékét is közvetlenül a fémbe fogjuk belenyomatni. És akkor senki nem tudja kétségbe vonni az értékét. Jelentős időt is megtakarítunk ezzel a kereskedelmi folyamatban. Méricskélésre nem lesz szükség a továbbiakban. Az emberek tudni fogják az érme értékét, mert mi megmondjuk nekik.
– De hát ilyet még soha nem csináltak – válaszolt a miniszterelnök udvariasan.
– Pontosan így van. Éppen ezért nincs is olyan törvény, amely megtiltaná.
320-321. oldal




– Tudod, mi vagy te? Egy pokolfajzat – mondta Bereniké. – Azt hiszem, te voltál az, aki anyánkat megátkozta, ezért vitte el őt a láz.
– Ez nem igaz – mondta Kleopátra védekezően. – Az egyiptomiak azt mondják, hogy istenek adta tehetségem van, és hogy az égbe fogok felszállni, és csillag lesz belőlem. – Kleopátra magában remélte, hogy ez azért nem így lesz. Nem akart mozdulatlan tárgy lenni, amelynek egyetlen dolga, hogy ragyogjon a mennybolton.
25. oldal




Nem hallottad a közmondást, eunuch? „Akit a rómaiak királlyá akarnak tenni, azt királlyá teszik. Akit meg akarnak fosztani a trónjától, azt megfosztják.” Én nem akarom, hogy engem megfosszanak- mondta Aulétész indulatosan. – Nem akarom, hogy elűzzenek valami égei-tengeri fekete sziklára, miközben egy mohó római kormányzó meggazdagszik az őseim kincstárából. Én nagyon szeretem a fejemet. És nagyon élvezem a kövér testemet is. És nem szeretném, ha a kettőt különválasztanák. Nagyon hiányozna egyik a másikának! – Aulétész kidüllesztette a szemét, mint akit éppen lefejeznek.
36. oldal
Hasonló könyvek címkék alapján
- Michelle Moran: Kleopátra lánya 91% ·
Összehasonlítás - Phyllis T. Smith: Én, Livia 90% ·
Összehasonlítás - Steven Saylor: A fúriák haragja 84% ·
Összehasonlítás - John Williams: Augustus 95% ·
Összehasonlítás - Francine Rivers: Hang a szélben 95% ·
Összehasonlítás - Barbara Wood: Lélekláng 90% ·
Összehasonlítás - Conn Iggulden: Az istenek vére 92% ·
Összehasonlítás - Steven Saylor: Birodalom 89% ·
Összehasonlítás - Phyllis T. Smith: A Palatinus-domb lányai 88% ·
Összehasonlítás - Stephanie Dray – Ben Kane – E. Knight – Sophie Perinot – Kate Quinn – Vicky Alvear Shecter: A tűz napja 88% ·
Összehasonlítás