Egy ​kis foxi élete 59 csillagozás

Karel Čapek: Egy kis foxi élete Karel Čapek: Egy kis foxi élete Karel Čapek: Egy kis foxi élete Karel Čapek: Egy kis foxi élete Karel Čapek: Egy kis foxi élete

„Szervusztok, fiúk és lányok, papák és mamák, kicsik és nagyok! Engedjétek meg, hogy bemutatkozzam: Én egy kis foxikutya vagyok. Nevem Dásenka. A következőkben rólam lesz szó. De mivel én nem tudok olyan szépen beszélni, megkértem az első gazdámat, szóljon helyettem. Jól figyeljetek minden szavára! Vau-vau-vau!”

Dásenka, avagy egy kölyökkutya élete címmel is megjelent.

Eredeti cím: Dášenka čili život štěněte

Eredeti megjelenés éve: 1933

Móra, Budapest, 1993
56 oldal · ISBN: 9631168980 · Fordította: Nádass József
Madách, Bratislava, 1980
100 oldal · ISBN: 9631127087 · Fordította: Nádass József · Illusztrálta: Karel Čapek
Madách, Bratislava, 1973
64 oldal · Fordította: Nádass József

sztimi53>!
Karel Čapek: Egy kis foxi élete

Hogy ez nekem hogy maradhatott ki? Hiszen én minden kutyás könyvet befaltam. Cukiság a köbön. Nekünk is volt ám a foxink, nem is egy, drótszőrű is akadt. Egyikük-másikuk a Marcipán szirénázz névre hallgatott. Hát milyen pontosan lefesti Čapek, hogy micsoda romboló, kaparó, nyüszögő kis dögök is ezek, nem lehet őket nem szeretni. Órákig képesek voltunk bámulni, ahogy a foxink mászott a magasba vagy épp egy hagymával játszott. A legjobbak a mesék a végén, különösen az, amiből kiderül hogy kap az angyali Fox az ördöggel való cimborálás közben foltokat. A végére marad a fantasztikus fotók felfedezése. Konklúzió a kölyökkutya édes. Milyen kár, hogy nem gyerekfejjel olvastam.

Röfipingvin P>!
Karel Čapek: Egy kis foxi élete

Az embernek olvasás közben igencsak kileng a cukiságmérője :)(:

Zizzer>!
Karel Čapek: Egy kis foxi élete

A legjobb szavak rá a jópofa és édes. A kiskutyák valóban ilyenek. Hány és hány emlék jött most felszínre nálam! Amint a kiskutyáim lefetyelték a tejet a nappaliban, majd seggencsúszva közlekedtek a parkettán. Vagy amikor az orrukon szívták fel a tejet a kis buták, utána meg nem győztek prüszkölni. Még ma is röhögnöm kell, mikor elképzelem, ahogyan az öt-hat tacskókölykök bénázott. :)

Emília5>!
Karel Čapek: Egy kis foxi élete

Szeretem a kutyás történeteket. Ez a könyv már régen itt van a magánkönyvtárunkban. Tele van képpel, illusztrációval, ezek is emelnek a színvonalán. Az első része, ami a kis foxi történet, érdekesebb volt, mint a mesék a kiskutyának, ezért a 4csillag.

negoti P>!
Karel Čapek: Egy kis foxi élete

Minden kutyaszerető embernek ismernie kell a rosszcsont, de nagyon aranyos Dásenka történetét.

Uzsonna>!
Karel Čapek: Egy kis foxi élete

Cuki történet egy cuki kiskutyáról. Élvezet volt olvasni a foxi fejlődéstörténetét, tanulmányozni a szerző rajzait és fotóit.

Arianrhod P>!
Karel Čapek: Egy kis foxi élete

Hát igen, én is elsőkézből tudom, hogyan nőnek fel a kisfoxik, megtanulmányozhattam 2 példányon is. Mindkettő különleges egyéniség volt, bár nagyon különböző jelleműek. Egy bizonyos szenvedélyük azonban közös volt, imádták a feketekávét – akárcsak a gazdi – jó sok cukorral és tejszínhabbal. Maxi, aki gyermekkori barátom volt, megelégedett azzal, ha a csésze alján maradt kávéscukrot kinyalogathatta. Ám felnőttkori szerelmem, Árcsibáld – a brit lord – asztalhoz ült, székre, és fel kellett neki a saját csészéjében szolgálni. Hogy mennyire hiányoznak ma is! Kénytelen vagyok egyedül kávézni, amióta hűtlenül elhagytak.

DarkDerina>!
Karel Čapek: Egy kis foxi élete

Nagyon kis aranyos szösszenet egy nagyon kis aranyos, ám vérmes kutyusról :D Mintha csak a saját kutyusom lett volna a főszereplő! :D

Ildikó74>!
Karel Čapek: Egy kis foxi élete

Kedves mese egy kiskutyáról, ami inkább gyerekeknek szól. Akár már óvodás kortól felolvasható. Felnőttként nem azt kaptam tőle amit vártam, de ez nem von le semmit az értékéből.

A járás körül bizony komoly bajok mutatkoztak! Ha Dásenka egyszer
nekilátott (azaz, mivel szeme nem volt, nem láthatott neki, mondjuk helyesebben
így: nekigyürkőzött; nem, ez sem az igazi, tehát: a markába köpött, illetőleg,
értsük meg egymást: nem köphetett a markába, mert nem is tudott még köpni,
aztán meg a mancsa is olyan apró volt, hogy nem talált volna belé), szóval, ha
Dásenka igazában nekifeküdt, fél nap alatt az anyukája hátsó lábától a mellső
lábáig hempergett. Hogy erőt merítsen, e nagy kirándulás közben kétszer is
kialudta magát, és háromszor alaposan belakott.

kmintkonyv>!

Bizony, kedves gyerekek, kicsik és nagyok, az ilyen kutyamamának nincs könnyű élete: annyi az ember, és valamennyit mégse lehet megharapni.

kmintkonyv>!

Emberi cipőnek sem tér ki: az ember dolga, hogy egy ilyen kiskutya elől kitérjen. Hát nincs igaza? A ház valamennyi lakója lábujjhegyen lépked, majdhogy lebegni kényszerül. Mindenesetre oly elővigyázatosan rakjuk a lábunkat, mintha vékony jégen járnánk. Soha nem tudhatjuk, mikor sivít fel kétségbeesetten valami a lábunk alatt. Senki nem hinné, gyerekek, mennyire tele van minden szoba, az udvar és a kert egyetlen kicsinyke kutyával.

kmintkonyv>!

Néha játszol majd az utcán kutyákkal is, és könnyűnek, vidámnak érzed magad köztük, hiszen a te véred, a te fajtád ők. De otthonosan, Dásenka, otthonosan csak az emberek között érzed magad Valami, a vérnél gyengédebb, csodálatosabb és bensőségesebb köt az emberhez. Ennek a valaminek bizalom és szeretet a neve.

Röfipingvin P>!

Ő jelenleg a pajkos kutyafajú ragadozók csoportjának, a fickándozók nemének, szimatolók családjának, a bolondozók fajának s azon belül is a fekete fülű bohócok al- és mellékfajának méltó képviselője.