Körkép ​86 2 csillagozás

Harmincegy magyar elbeszélés
Kardos György (szerk.): Körkép 86

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Bertha Bulcsu, Bodor Ádám, Boldizsár Iván, Bólya Péter, Csaplár Vilmos, Csurka István, Esterházy Péter, Fejes Endre, Hernádi Gyula, Illés Endre, Jókai Anna, Karinthy Ferenc, Kardos G. György, Kolozsvári Grandpierre Emil, Kolozsvári Papp László, Krasznahorkai László, Kurucz Gyula, Mándy Iván, Moldova György, Nemes György, Odze György, Ottlik Géza, Ördögh Szilveszter, Sándor Iván, Spiró György, Tandori Dezső, Tatay Sándor, Vámos Miklós, Vári Attila, Végh Antal, Vészi Endre

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Körkép Magvető

Magvető, Budapest, 1986
628 oldal · keménytáblás

darkfenriz>!
Kardos György (szerk.): Körkép 86

Kardos György (szerk.): Körkép 86 Harmincegy magyar elbeszélés

’86-ban ez volt az életérzés. És ezt értékelni kell, bármilyen is a színvonal. Összességében vannak jó emlékeim, bár sokáig húztam a kötetet. Akiktől sokat vártam gyengélkedtek, akiket előre megbélyegeztem, meggyőztek. Tehát ambilvalens az összkép mindenképp.
Na de akik: Eszterházy Péter, Krasznahorkai László és Vámos Miklós. Szintén nem volt rossz: Bertha Bulcsú, Bodor Ádám, Bólya Péter, Fejes Endre, Karinthy Ferenc, Kolozsvári Grandpierre Emil, Kurucz Gyula, Moldova György, Odze György, Ördögh Szilveszter, Tatay Sándor, Végh Antal és Vészi Endre.
Folyt köv.