Békésvármegye ​története I. 1 csillagozás

Karácsonyi János: Békésvármegye története I.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Históriaantik Könyvesház, Budapest, 2010
522 oldal · keménytáblás

Anndi85>!
Karácsonyi János: Békésvármegye története I.

Karácsonyi János: Békésvármegye története I. Magyarország ezredéves fennállásának ünnepére Békésvármegye Törvényhatósági Bizottságának megbizatásából

Nagyon értékes helytörténeti olvasmány. 1896-ban íródott, és felöleli az akkori Gyula-központú vármegye történetét. Én kifejezetten a saját lakhelyemre vonatkozó részeket értékeltem, de érdekes volt olvasni, hogy a Dózsa-féle parasztfelkelés vagy a Török uralom itt a környéken konkrétan hogyan történt. Mikor néptelenedett el a terület, és mik voltak az újratelepítési elvek… A „nagy” csalánevek, és a „híres” emberek, akikről utcákat, közterületeket neveztek el a környéken, most konkrét tulajdonosként, hús-vér emberként jelentek meg.
Jó volt olvasni, bár vizuális típusként több térképet elbírtam volna. Sebaj, majd másik könyvben megtalálom őket!

Bíró Imre: Magyar királyok 1000–1571
Elekes Lajos: A középkori magyar állam története megalapításától mohácsi bukásáig
H. Kolba Judit (szerk.): A Magyar Nemzeti Múzeum történeti kiállításának vezetője 2
Csonkaréti Károly: Hadihajók a Dunán
Magyar Kálmán: A segesdi királynéi ispánság történetéről
Csongor Barnabás – Tőkei Ferenc (szerk.): Klasszikus kínai költők I-II.
Zima Szabolcs (szerk.): Lehel kürtje
Hegedüs Géza: Korona és kard
Kristó Gyula (szerk.): Korai magyar történeti lexikon (9-14. század)
Petkes Zsolt – Sudár Balázs (szerk.): Hétköznapok a honfoglalás korában