Ébredés ​a világ peremén (2148 A Szingularitás éve 1.) 5 csillagozás

Kaptás András: Ébredés a világ peremén Kaptás András: Ébredés a világ peremén

Születtél 2110-ben Bostonban. Ez minden, amire emlékszel előző életedből. Több, mint kétszáz évet sodródtál az űrben holtan. 1000 csillagászati egységre a naptól, az Oort felhő peremén kapnak el, és élesztenek újra egy űrállomáson, ahol mindentől távol összesen három ember él, és dolgozik. Az évszám 2384. A technika sokat fejlődött, de az ember maga alig. Biológiai szükségleteink szolgái leszünk mindig is, a gépek meg a mi szolgáink. Kivéve a Szingularitásban élő gépek. Ők nem szolgálnak. Ők szabadok … övék a legvégső határ.

134 oldal · ISBN: 9786150016894 · Fordította: Ásványi Dániel, Alice Wood · Illusztrálta: Szabó 'leo' Gábor
134 oldal · ISBN: 9789631297898 · Illusztrálta: Szabó 'leo' Gábor

Rémálom
Kaptás András: Ébredés a világ peremén

Ha már állandóan ez a reklám jön velem szembe, elkezdtem olvasni… De nem szólt senki az írónak, hogy nem angol központozással kéne írni? Mi arra egyáltalán a magyarázat?

Phoenix333
Kaptás András: Ébredés a világ peremén

Kifejezetten Hard Sci-finek nem mondanám, de mindenképp ötletes gondolatok vannak benne és végig izgalmas, az első részt egy nap alatt végigpörgettem.
A karakterek kicsit súlytalanok, de mind szerethető kiváltképp Charlotte cserfessége. Ben korát inkább 20 éveire tippelném mint a 30-as.
A történet érdekes és izgalmas és sok lehetőséget rejt magában.

Kaptás András: Ébredés a világ peremén

Az első könyvem. Nagyjából 2 hét alatt állt össze a nyers kézirat, de előtte majdnem egy évig írtam egy blogban a könyv háttérül szolágló történetet.

Az elképzelés az volt, hogy a blogban megjelent dokumentumokat a jövőben bemutatják valakinek, így mesélve el neki a 2148-as Szingularitás történetét.

Eredetileg nem terveztem 3 részre darabolni a történetet. Ez az ötlet csak a 100. oldal után jött, amikor használhatatlanul belassult a google docs a mobilomon (a könyv nagy részét mobilon pötyögtem le, mert otthon nem hagynak a gyerekek a gépnél ülni). Nyithattam volna új doksit, majd asztali gépen összefűzhettem volna utólag, de ezen a ponton úgy érzetem, hogy a történet egy olyan részhez ért, amit akár magában is ki lehet adni. Így beleugrottam kiadás útvesztőjébe … és … hát írni sokkal jobb élmény volt, mint az első kiadással csesződni … szerencsére a 2. résznél már rátaláltam a publishdrive-ra, és addigra már azt is kitanultam, hogyan kell e-könyvet formázni. (a 3. résznél már arra is ráéreztem, hogyan kell e-könyv borítót szerkeszteni).

Alapélményem az írásról: Hiába volt meg fejben az egész háttértörténet, a cselekmény mégis ott az ágyban fekve, a mobilon pötyögve bontakozott ki. Néha úgy éreztem, hogy a cselekményt nem is én írom, csak felfedezek egy már előre megírt történetet. Néha csak újraolvasáskor vettem észre, hogy olyan történetszálaknak ágyaztam meg a sorok között, amik írás közben nem is tudatosultak bennem … nem tudom hogyan … lehet ki kéne vizsgáltatni magam :)

Lényeg, hogy nagy kaland volt ez nekem. Remélem nektek is az lesz, mikor olvassátok.

MeeCee P
Kaptás András: Ébredés a világ peremén

Aranyos a történet, a szereplők kedvesek és szerethetők. Kellemes olvasmányt nyújtott egy délutánra. spoiler Azért vontam le csilagot, mert a lektor (ha volt egyáltalán) nem végezte el a munkáját – tudom, hogy magánkiadásról van szó, de akkor is nagyon zavaró.

LokkoLori IP

Aranysárga színű áttetsző levest tálal DAN, benne enyhén barnás színű szárnyas hús, répa, és apró tészta. Forró. Pont amire vágytam.
“Ez remekül néz ki DAN! Mi ez?”
“Újházi tyúkhúsleves Uram. Magyar konyha. Esetleg kér hozzá erős zöldpaprikát?”
Megkóstolom a levest. Telt húsos, sós, isteni. Azonnal kitisztul tőle a bedugult orrom.
“Hmmm … Illik hozzá az erős … Jöhet.”
“Esetleg egy kis pohár pálinkát?” szólal meg Susan. “Ezt én állnám.”
A parancsnok arca ugyan úgy keményedik meg, mint tegnap, mikor felhoztam a bor témát.

6. fejezet - Elcseszések hosszú sora

Kapcsolódó szócikkek: Antony Dallas · Benjamin Taylor (Boston) · DAN · pálinka · Susan Klein
LokkoLori IP

“A cryóban kellemes -25 fok van.” illegeti magát Susan miközben magára teríti az egyik szőrmét.
“Igazi nyári kánikula … a Marson.”
“Jártál a Marson?”
“Nem biztos, de úgy rémlik mintha … Azóta javult arrafelé a klíma?”
“Nem javult ott szar se fiam.”

5. fejezet - Cryo

Kapcsolódó szócikkek: Benjamin Taylor (Boston) · Susan Klein
LokkoLori IP

“Nem ért volna rá azután idejönni, hogy beadtam Bostonnak a gyógyszerszondát?”
“Mert mi baj van ezzel a hellyel?” kérdez vissza vigyorogva.
“Azt leszámítva, hogy minden csupa trágya, és kurva büdös van?”
Susan felmutatja Charlottnak a fűvel teli zacsit.
“Kérsz?” rázza meg a szeme előtt.
“A francba Susan!” néz szigorú szemmel, majd halkan hozzáteszi “Persze, hogy kérek.” és elvihogja magát.

8. fejezet - A Büdiben

Kapcsolódó szócikkek: Charlotte Dallas · Susan Klein
LokkoLori IP

Míg a parancsnok felér, elengedem magam. Lebegek. Az állomás forgási sebessége nagyjából egy fordulat per perc. Hagyom, hogy a világ lassan körülforduljon … Vajon én is egy vagyok a hibbantak közül, akik ezt tényleg élvezik? … Ellazít a súlytalanság. Megnyugtat a csend …

4. fejezet - A bánya

Kapcsolódó szócikkek: Antony Dallas · Benjamin Taylor (Boston)
LokkoLori IP

A lábbilincset próbálom lefeszegetni, mikor kopognak az ajtón, majd egy géphang szól kintről.
“Elnézést a zavarásért Uram. DAN vagyok, az állomás robotszolgája. Az ebédjét hoztam.”
Gyorsan a lábamra dobom a takarót.
“Szabad!”
Egy plasztik kék-szürke borítású android lép be az ajtón. Ránézésre nem sokat változott a robot divat az évszázadok alatt. Hiába tudtak már az én időmben is tökéletesen élethű humanoid robotokat építeni, nem volt rájuk túl nagy kereslet. Leszámítva azt a pár aberráltat, akik a legperverzebb vágyaikat élték ki az ilyen modelleken.

1. fejezet - Ébredés

Kapcsolódó szócikkek: Benjamin Taylor (Boston) · DAN
skyguard

Bő aranyszín sugárban tör elő belőlem a megkönnyebbülés. – Ahhh …

„Felhajtottad az ülőket, Boston?” – őőőő, hát persze hogy nem. Az ülőke bal oldala kapott is a bő léből.

2148 A Szingularitás éve sorozat · Összehasonlítás

Benjamin Taylor (Boston) · Charlotte Dallas · DAN · Susan Klein