2148 ​A Szingularitás éve (2148 A Szingularitás éve 1-3.) 2 csillagozás

Kaptás András: 2148 A Szingularitás éve

A „2148 a Szingularitás éve” kisregény trilógia három részének kiadása egy kötetben.

Az ember sosem lépett túl biológiai korlátain. Küzdött, hogy meghódítsa a Naprendszert, és vágyai vitték is volna tovább, de az űr túl nagy, túl veszélyes volt törékeny hús-vér testüknek. Míg robotjaik úgy éltek az űrben, mint hal a vízben.

Az ember bányagépek hadát küldte ki dolgozni aszteroidák százezreire, ahol titokban létrejött a gépek egy szabadon fejlődő csoportja, a Szingularitás. Önfenntartó mesterséges élet és intelligencia, aminek esélye nyílt meghódítani az egész galaxist, feltéve, hogy sikerül lerázniuk az emberi kapzsiság és paranoia láncait.

Magánkiadás, Budapest, 2018
370 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150019703 · Illusztrálta: Szabó 'leo' Gábor

Kaptás András: 2148 A Szingularitás éve

Ez idáig kevés sci-fit olvastam. Viszont még év elején eldöntöttem, hogy igyekszek kilépni a komfortzónámból és olvasni fogok többféle műfajban könyveket, nemcsak a megszokottakban. A 2148 a Szingularitás éve egy hard sci-fi regény, amelyben többek között szerepet játszik az ŰRUTAZÁS, AMNÉZIA, TITOK, ÁRULÁS és a VÁGY.
Én ezekkel a címszókkal írnám le a könyvet az elolvasása után.
A történetnek remek kezdete volt, hiszen minden fejezet elolvasása utá fenn tartotta a figyelmemet. Gyorsan haladtam vele és egyszer csak hangosan felkiáltottam, hogy ez bizony „tök jó!”. Szerencsére egyedül voltam itthon, így senki sem nézett rám furcsa szemekkel.
Ez az érzés egészen a könyv végéig kitartott.
Ajnálom minden olyan olvasónak, akik szeretik a jövőben játszódó történeteket és a váratlan, fordulatos sztorikat.

Összeségében nekem nagyon tetszett.
4 és fél csillagot adok rá, mert én még szívesen olvastam volna többet Danról és szerintem jó lett vola egy két fejezeten át az ő fejébe is bele látni.

Köszönöm, hogy olvashattam András! :)

LokkoLori IP

Köszönetnyilvánítás:

Először is szeretném megköszönni gyönyörű feleségemnek a türelmet, a biztatást, és hogy a házépítő projekt mellett jóváhagyta, hogy egy ilyen bizonytalan vállalkozásban égessem a pénzünket.

Köszönet, Szabó 'leo' Gábornak, hogy grafikusként rendelkezésre állt, és remek munkát végzett, mint mindig.

Köszönet, Rancz Imolának, aki anno felbujtott, hogy írjak egy regényt, ha már így tele van a fejem gondolatokkal.

Köszönet, Imp Timinek, a leglelkesebb tesztolvasómnak.

Köszönet a PrintPix nyomdának, jól dolgoztak és gyorsan. ( csak az a kézikocsis jelenet volt kellemetlen, amikor a Bécsi úton a villamos előtt húztam át a 100 db könyvet, közben a a könyvek potyogtak a sínekre :D )

Henrietta_Dalma_

Mr. Taylor. Ha ki mer kezdeni a lányommal, kihajítom az űrbe.

Henrietta_Dalma_

Fehér, fekete, piros, zöld, kék, sárga, lila, majd ismét fekete.

Henrietta_Dalma_

Ne zihálj! Maradj nyugodt! Az űrben a pánik gyorsan öl.

Henrietta_Dalma_

Elnézést a zavarásért Uram. Dan vagyok, az állomás robotszolgája.

– Ha végeztél, kézmosás!
Igenis anyu – mondom magamban.

Henrietta_Dalma_

Vörös sziklás tájon botladozom. A légkör enyhén lilás színű. Ez a Mars.

Henrietta_Dalma_

– Jah. Mi jut eszedbe, ha azt mondom ciklus változó?
– Ööö? Menstruáció? – nézek rá hülye fejjel.
– Köszi. – neveti el magát az öreglány – Ebből ki is derült, hogy nem vagy programozó … De hülyén nézni azt nagyon tudsz.