Umbulda 4 csillagozás

Kaposy Miklós: Umbulda

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633160138 · Illusztrálta: Kaján Tibor

KBCsilla P>!

Medve – Random

Nem egy mai olvasmány, legalábbis a fiataloknak már ismeretlen lehet ez a világ.

Én még abban a korban nőttem fel, amikor ezek az umbuldázások a mindennapjaink része voltak.

Nem politizálok, de úgy vélem, a mai világ is teljes mértékben érintett ez ügyben, csak mintha nagyobb tételben folynának a dolgok.

Szerintem amíg világ a világ, a korrupciót, a lopást, a minden szentnek maga felé hajlik a keze „ügyleteket” nem lehet félre tenni.

A legnagyobb baj, hogy gyakorlatilag ismétlések sora az egész könyv, de ez is csak azt bizonyítja, hogy az egész ország erről szólt. (és szól ma is)

Nagyon tetszett a „fonott okmánybélyeg” megnevezés, amit a lekenyerezések alkalmával használta. Jókat mosolygott, akinek elmeséltem, már megérte elolvasni a könyvet.

regulat>!
Kaposy Miklós: Umbulda

„Umbulda az, ami szabálytalan, vagy törvénytelen, de amibe mégsem lehet belekötni.” (Tabi László)

Történelmi jelentőségű mű.
De most komolyan, mert a könyvben szereplő módszerek ugyan nem, vagy csak részben aktuálisak (mert az építőipar, vendéglátás, fuvarozás, a szakiparosok…) umbuldája örök. Aki a nyolcvanas években megélte ezeket a történeteket az még csak-csak mosolyog, de aki ezt nem élte meg, az legalább ebből a könyvből megtanulhatja, hogy mitől tart itt az ország, ahol…

"Speciális magyar módszer,
mint a simli, vagy a mószer"

200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633160138 · Illusztrálta: Kaján Tibor

regulat>!

– Mindenki lop?
– Persze. Van egy kevés kivétel, de azt nem tudjuk, hogy kik azok.