Állatkölykök 12 csillagozás

Kapocsy György: Állatkölykök

Nincs olyan gyerek, akit hívogatni kellene az állatkertbe. Hát még a majomházhoz, ahol mulatságos kis majomgyerekek mintha az igazi gyerekeket majmolnák! De másutt is, tigriséknél, zsiráféknál, vízilócsaládban mennyi kedves pillanatot lehet meglesni, amikor az anya szeretettel nyalogatja újszülöttjét, vagy önfeledten játszik szemtelen kis kölykeivel. Hát még mennyi vidám látvány vár ránk az állatóvodában, ahol a későbbi ellenfelek még gyermekkori barátságban éldegélnek, hancúroznak együtt. A kitűnő állatfotós ezeket a kedves pillanatokat örökítette meg könyvében.

Móra, Budapest, 1980

Baba082 P
Kapocsy György: Állatkölykök

Tündéri kis könyv. Ha az ember gyerekként olvassa, akkor informatív is. Most már ugyan túlkoros a kötet, de a benne lévő állatkerti kölykökről készült fotók még mindig tarolnak, nagyon helyesek.

krlany I+SMP
Kapocsy György: Állatkölykök

Nah, ezt a könyvet még át is írtam, mert nem volt elég nagy az oroszlán sörénye.:)

Emma Speare – Leslie Colvin: Az élővilág kisenciklopédiája
Charlie Bood: A természet csodái 3.
Heinz Sielmann: Hobbiállatok
Bálint Ágnes: Micsoda pók a vízipók!
D. Nagy Éva (szerk.) – Kellermann József (szerk.) – Kiss Tibor (szerk.): Állatok akcióban
Lauren Taylor – Marianne Taylor: Mi lenne, ha átmennénk állatba?
Bába Károly: Medúzák, zsákállatok
Doris Rübel: Állatok és kicsinyeik
Antonia Cunningham – Kamini Khanduri – Anna Claybourne: Az állatok nagy enciklopédiája
Rudolf Engel-Hardt: A természet csodái