Virágon ​vett vitéz 8 csillagozás

Kányádi Sándor: Virágon vett vitéz Kányádi Sándor: Virágon vett vitéz Kányádi Sándor: Virágon vett vitéz

Az Erdélyben élő kiváló költő meséinek hőse egy hétéves kisfiú, aki a havasok között megbúvó kicsi faluban él. Nagyon szereti a virágokat. Örül az első hóvirágnak, örül, ha málnát talál az erdőben, és együtt dalol a fészekrakó madarakkal, de akkor a legboldogabb, ha otthont talál egy szomorú tekintetű kóbor kutyának. S a kisfiú osztálytársaival együtt vigyáz a kutyakölykökre…

Eredeti megjelenés éve: 1983

Móra, Budapest, 1984
184 oldal · ISBN: 9631134938 · Illusztrálta: Árva Ilona

Bleeding_Bride IP>!
Kányádi Sándor: Virágon vett vitéz

Most nem igen szerettem, viszont ovis korunkban „kötelező” olvasmány volt, így nagyon nosztalgikus a kapcsolatom a kötettel. Bár szó mi szó, én személy szerint nem választanám ezt a gyereknek esti mese gyanánt.

Timi_Kállai>!
Kányádi Sándor: Virágon vett vitéz

Egy kihívás keretén belül olvastam el ezt a könyvet. Mielőtt az értékelést írni kezdtem volna elolvastam, mit írtak a többiek. Érdekes, hogy mennyire megosztó ez a mű. Gyermekkönyv. És mégis azt mondom több van benne, mint néhány mese. Ez a gyermekkor meséje. Színes, ízes, édes-bús. A gyermeki rácsodálkozás a világra, a család szeretete, az összetartozás krónikája. Szép és tiszta érzelmek és gondolatok sora szövi át, öröm volt olvasni.

Kányádi Sándor: Virágon vett vitéz

Abszolút kedvenc lett, bár nem indult felhőtlenül a kapcsolatunk. Az első két-három fejezetet újra kell majd olvasnom. Kíváncsi vagyok, hogy fogok érezni. Amikor elkezdtem ezt a gyerekeknek olvasni, őket nem érdekelte, engem meg halálosan idegesített. Ahogy valaki írta már, én is túlságosan moralizálónak találtam. Ez egy igazi büdös nagy pofon volt nekem, mert amúgy nagyon szeretem Kányádit. Hónapokig nem bírtam rávenni magam, hogy legalább én elolvassam, aztán kérte a kislányom, hogy ebből olvassak, és elolvastam a soron következőt. Azt egyáltalán nem éreztem gáznak, de azért még nem vetettem rá magam. Pár napja sort kerítettem rá, és végre megkaptam azt, amiért megvettem ezt a könyvet, amit vártam tőle. Az emberséget, a tisztaságot, a megszemélyesített természetet, a jókedvet, a busongást, a drámát, a gyermeki leleményességet és még sok minden mást.

Papírtigris>!
Kányádi Sándor: Virágon vett vitéz

Nagyon kedves mesekönyv rövid történetekkel egy 7-8 éves, szintén kedves kisfiúról. Szép nyelvezet, szimpatikus szereplők, a gyerekek szívéhez közel álló, életszerű történetek, nekem nagyon szerette a 8,5 éves kislányom és én is.

Natalie_Danaisz IP>!

– Hát te hol maradtál, kisfiam?
– Láttam neked egy szál ibolyát, de még nem nyílt ki egészen. Addig is ezt a levelet küldi szeretettel.
– Hát ez valóban ibolyalevél, köszönöm – mondta az édesanyja, s nemcsak kézen fogta, mint máskor, hanem picit ölbe is kapta az ő kisfiát, aki olyan kedves volt, hogy látott neki egy szál ibolyát.

btunde P>!

Úgy sárgállot, aranylott a leves, hogy még a Nap is megkívánta, odanyomta homlokát a konyhaablakra, úgy nézte a kisfiú – szó, ami szó – eléggé kényelmes kanalazgatását.
– Igyekezz az evéssel, kisfiam! Fogorvoshoz is kell még mennünk.
Erre a biztatásra a Nap eltűnt az ablakból, nehogy őt is elvigyék a fogorvoshoz.

65. oldal A kisfiúnak jó napja volt

btunde P>!

Jól itt felejtette magát a tél. Húzza a csendest vastag hópaplan alatt. Eszébe sem jutott fölkelni, továbbállni, pedig már hóvirágok csiklandozták a talpát, verebek csipdesték a fülét, cinkék huzigálták megcirmosodott bajuszát, szakállát.

57. oldal Tavaszkeresők