Kecskemesék 23 csillagozás

Kányádi Sándor: Kecskemesék Kányádi Sándor: Kecskemesék

A kötet tíz, kecskékről szóló gyermekverset és mesét tartalmaz.
(Mesevonat sorozat)

Eredeti megjelenés éve: 2005

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mesevonat

Cartaphilus, Budapest, 2012
46 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632662848 · Illusztrálta: Szegedi Katalin
Cartaphilus, Budapest, 2005
50 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637448063 · Illusztrálta: Szegedi Katalin

olvasóbarát>!
Kányádi Sándor: Kecskemesék

„ A kecske mekegett, s káposztánál egyebet nem evett.”

Kányádi Sándor verseit már régen szeretem, de meséivel most találkoztam először. Persze ő a mesékben sem tudja megtagadni lírikus énjét.
A mesék szereplői a fecske, a kecske, a menyecske meg a macska, de a főszereplő természetesen a kecske, aki sok borsot tör gazdaasszonya orra alá, megeszi a káposztákat a kertben, elcsavarog, majd igazi boldogságot ad, két kis kecskegida várja egy reggel a gazdaasszonyt az ólban.
A kedves kis kötetet Szegedi Katalin csodás rajzai díszítik, a tartalomjegyzék is igazán formabontó, és különleges.

Ibanez P>!
Kányádi Sándor: Kecskemesék

Nem értettem, miért van ilyen alacsonyan ez a könyvecske. Szerintem jópofa, a rajzok pedig iszonyatosan szépek! A rímbe szedett történetben ráadásul a rímek pont jópofa húzásként, jó pillanatokban ugranak be, humorosan gördítve tovább a történetet, ahogy a kecske hétköznapjaiba belepillantunk. Igazi vidéki hangulat, magával ragadott ez a történetecske, mint a benne lévő kecske… :-D

Trudiz >!

Színre lépett a kecske,
hisz róla szólt minden mese,
no meg a fecske,
a macska és szúnyog
s még a menyecske…
is részese lett.
Leginkább a kötet végén szereplő
verses rész a nyerő.
számomra.

Bleeding_Bride IP>!
Kányádi Sándor: Kecskemesék

Aranyos, jópofa, hangulatos. Kecske- fecske- menyecske. Van itt minden, és még a káposzta is megmarad :))

danlin>!
Kányádi Sándor: Kecskemesék

Rövid mesék és versek egy kecske mindennapjairól. Visszatérő szereplőként megjelenik a menyecske, aki nem érti meg kecskéjét, a macska, aki mindig csintalankodik, a jó barát fecske. A mesék hangulatát Szegedi Katalin gyönyörű illusztrációi erősítik.

Lynn>!
Kányádi Sándor: Kecskemesék

Rövidke mesék, néha rímmel, néha rím nélkül. Felnőttként is élvezhető, kicsit „tartalom-szűrve” kisgyereknek is tetszik.

imma P>!
Kányádi Sándor: Kecskemesék

Aranyos mesék a kecskéről, a fecskéről, a macskáról, és a menyecskéről, valamint még két kecskés vers. Jó kis kötet, de az én finom lelkemnek sok benne a kecskeverés :)

ilder P>!
Kányádi Sándor: Kecskemesék

Húú, hát olvastam ilyet is. Nem lett kedvenc. Gyerek kezébe meg akkor adnám jó szívvel, ha biztosan tudom, hogy nem diszlexiás.
Viszont a képek Szegedi Katalin (2012) rajzaival mind csodásak.

petrozy>!
Kányádi Sándor: Kecskemesék

Mi szerettük, ahogy Kányádi Sándor verseit is. Vidám, életörömmel teli, mókázás, miközben megismerjük azt vidéki nyugalmat, amit már nem tudunk másként a gyerekeinknek bemutatni.

olvasóbarát>!

A macska sem volt rest, feliszkolt az első szilvafára. De annak is a legfelső ágára! Felcsörrent az ágról a mindig ott leskelő szarka, s már széltében-hosszában híresztelte, hogy egy aprócska szöcske a macskát, a macska a kecskét, a kecske a menyecskét mennyire megijesztette.

Trudiz >!

ott is kereste,
de csak nem találta.

Kiment a határba.

Fekete volt az este,
fekete volt a kecske, mindent, de mindent
feketére festve
a csillagtalan est….

Chivas>!

Fityfiritty! – köszöntötte a fecske a kecskét, amikor azt pitymallatkor az ólból kieresztették.