Társtaláló 24 csillagozás

Ha nem tudod, miért vagy egyedül
Kánya Kata: Társtaláló

Neked írtam ezt a könyvet, aki több mint másfél millió társaddal együtt, akaratod ellenére egyedül élsz, de nem tudod pontosan mit is kéne tenned, hogy ez megváltozzon. Ebben a könyvben nincs lila köd. Csak érthető gyakorlatias tanácsok, technikák, praktikák és tesztek, valamint tanulságos történetek sokasága majd’ húsz év tapasztalatából merítve – arról, mit tegyél, hogy végre megtaláld a társad. Nem áltatlak, nehéz az út, amit kínálok… De hidd el, megéri! Ne bízz a Sorsban vagy a Véletlenben, vedd a kezedbe az életed, és indulj neki! Segítek.

Jaffa, Budapest, 2009

Anett_>!

Kánya Kata: Társtaláló Ha nem tudod, miért vagy egyedül

Igazából 2 nap alatt olvastam ki, mert csak elkezdtem, aztán letettem és tegnap meg ma volt annyi időm, hogy pikk-pakk elolvastam. Nagyon tetszik Kata stílusa, szinte olvastatja magát a könyv. Néha megszakad az esetek sora egy-egy teszt erejéig, aztán elolvasunk hozzá néhány történetet és javaslatot, majd rájövünk, hogy mi milyenek is vagyunk. Jó, persze, az édes kevés egy ember személyiségének leírásához, hogy megcsináljon néhány tesztet, de talán picit közelebb visz magunkhoz.
Alapvetően tetszett a könyv, szívesen olvasnék még Katától. :-)

evé>!

Kánya Kata: Társtaláló Ha nem tudod, miért vagy egyedül

Aranyos volt, jó kis ötletekkel, de egy picit úgy éreztem, hogy leginkább Kánya Kata sztorizgatásait olvasom egy könyv alakú reklám formájában. Megjegyzem hatásos reklám, mert egyrészről már a könyv megvételével pénzforrást nyújtasz, másrészről még én is elgondolkodtam rajta, hogy érdemes lenne egy tagsági az irodájába(meg se néztem, de garantáltan nem az én pénztárcámra szabták)
A tippek többségével ingyen találkozhatsz bármilyen női internetes oldalon, de jó volt tematikusan összegyűjtve olvasni.

DAndrea>!

Kánya Kata: Társtaláló Ha nem tudod, miért vagy egyedül

Ajánlom társkeresőknek..elsősorban nőknek…tele van tippekkel, megtörtént esetekkel. Mindez élvezetes stílusban.

Redpanda>!

Kánya Kata: Társtaláló Ha nem tudod, miért vagy egyedül

Hmmm, nagyon jó a stílusa, jó sztorik voltak benne. De annyival, azért nem lettem okosabb…Ettől függetlenül, akit érdekel a téma, érdemes elolvasni. :)

Kánya Kata: Társtaláló Ha nem tudod, miért vagy egyedül

Pártában lévőknek tanulságos olvasmány, hiszen valódi, megvalósítható gyakorlati tanácsokkal szolgál azzal kapcsolatosan, hogy miket érdemes végiggondolni, ha az életünk párkapcsolati része nem egy sikertörténet, illetve miket tudunk tenni annak érdekében, hogy ne áruljunk petrezselymet sokáig. Kata humora sokszor megcsillan, voltak olyan részek, amikor hangosan kellett hahotáznom a leírtakon. Az önismereti tesztek is érdekesek, tanulságosak voltak. Némileg ellentmondásnak éreztem, hogy a tudatos párválasztás mellett érvel a könyv első felében, aztán a vége felé többször is elhangzik az, hogy a kémia mennyire kiszámíthatatlan, mert hiába van meg fejünkben a reális önismeret és önértékelés tükrében, hogy ki illik hozzánk, milyen tulajdonságokkal bíró társra vágyunk, mert mégiscsak kiszámíthatatlan az, hogy ki iránt fogunk érezni, érzünk vonzalmat, aki lehet, hogy teljesen ellentmond annak a képnek, amit elméletben elképzeltünk. Az utolsó fejezetet követően megszólal egy 40-es társkereső férfi, aki pedig mondhatni felülírja az összes „női kombinatórikát” (így nevezem a női agyalást) és gyakorlatilag azt fogalmazza meg, hogy tök mindegy minden okoskodás, mert úgyis pusztán a hormonok döntenek. Akkor most az a kérdés, hogy ez alapján nézve a dolgokat van -e egyáltalán olyan, hogy tudatos párválasztás.

konyvolvaso>!

Kánya Kata: Társtaláló Ha nem tudod, miért vagy egyedül

Nem párkeresés céljából olvastam el a könyvet csak izgalmasnak tűnt a téma, könyv írója és gondoltam bárkinek tanácsot tud adni, hogyan lehet a párkapcsolatot még jobbá tenni.
Jó stílusban íródott a könyv és sok érdekes mondat fogalmazódott meg benne.
Korábban már volt társkereső műsora Katának, én ott szerettem meg és ezért vettem a kezembe a könyvet.
Az utolsó fejezet tetszett a legjobban ahol egy társkereső férfi mondta el hogyan látják a férfiak a nőket és miket várnak el. A könyvben Kata a nők szemével fogalmazta meg milyenek legyenek a nők, amiről a kritikát gyakorló férfi kifejtette ő nem vár annyit mint amennyi le van írva. Talán a legközelebbi társkereső könyvet nőknek jobb lenne ha férfi írná? Kata meg írjon csak a férfiaknak milyenek legyenek ha meg akarnak hódítani egy hölgyet, neki mi jön be és mi nem.

vaslady>!

Kánya Kata: Társtaláló Ha nem tudod, miért vagy egyedül

Szerintem kiváló könyv ez, elsősorban hölgyeknek. Kata nagyon jószívű, meleg hangú, empatikus nő, aki tényleg szeretne segíteni. Igaz a társkereső irodájában nagyon drága a tagsági, viszont ő igyekszik kiszűrni a nős, illetve a csak szexre utazó férfiakat. http://riaolvas.blogspot.hu/2013/03/kanya-kata-tarstalalo.html

Kathreen>!

Kánya Kata: Társtaláló Ha nem tudod, miért vagy egyedül

Tetszett a közvetlen hangnem, hogy mintha nem könyvet olvasnék, hanem ismerkedős történeteket hallgatnék, jó tanácsokkal.

Memécske>!

Kánya Kata: Társtaláló Ha nem tudod, miért vagy egyedül

Most hogy befejeztem, azt hiszem kezdem újra elölről :)
Nekem nagyon tetszett.

Kétszer olvastam el egy hét alatt, és úgy vagyok vele, hogy biztos nem utoljára :)

marcellveno2>!

Kánya Kata: Társtaláló Ha nem tudod, miért vagy egyedül

Én nagyon bírtam ezt a könyvet. Fontos dolgokat mond el, mitől működik vagy éppen mitől nem működik egy párkapcsolat.

cassiesdream>!

Az igazán független személyiség az, aki felelősséget tud vállalni a cselekedeteiért, tartja az adott szavát, és ugyanazt teszi, ha látják, mint ha nem látják.

cassiesdream>!

Az irodámba még nem jött be olyan társkereső, aki ne azt mondta volna, hogy fiatalabbnak érzi magát a koránál. Az a rossz hírem, hogy mindenki fiatalabbnak érzi magát a koránál, mert az idő múlása egyszerűen felfoghatatlan.

cassiesdream>!

Négy oktávot tudok átsikítani, amikor valaki azt mondja: keresi a másik felét. Azon meg pláne, amikor jönnek ezek az áltudós álnyelvészek, hogy mennyire kifejező a magyar nyelv, hiszen a szóban is benne van, hogy fele-ség. És akkor mi van a férjjel? Miért nem fele-férj? Vagy férj-fele? Ott miért nem tükrözi ezt a „két fél egy egész” című történetet ez a gyönyörű, kifejező magyar nyelv? Mert talán a feleségnél sem igaz? Ha a másik feledet keresed, úgy gondolsz magadra, mint egy fél emberre, márpedig ez azt jelenti, hogy alkalmatlannak tartod magad arra, hogy alanyi jogon megéld az élet örömeit, bánatait, hogy megharcolj a kihívásokkal, hogy elérd a céljaidat. Kell valaki, akivel összetámaszkodhatsz, hogy majd ketten alkossatok egy egészet.

cassiesdream>!

Szerelmet hazudni a másiknak nagyon csúnya dolog, magunknak bűn.

Terezia_Gondon>!

Az igazi barátok megerősítést adnak, ha elbizonytalanodsz, segítséget, ha megakadsz, és önbizalmat, ha kishitűvé válsz.

133. oldal, Jaffa Kiadó, Bp., 2009.

Kapcsolódó szócikkek: barátság
Vivi_>!

Emlékszem, egyszer eljött egy férfi az irodába, és leírta a kérdőívre, hogy az ő nőideálja 175 centi magas és 40 kiló. Azt javasoltam neki, hogy ezekkel a paraméterekkel az intenzív osztályon keresgéljen, ne nálam, aki ugyanis a 175 centijéhez 40 kiló, az a végét járja körülbelül.

Terezia_Gondon>!

Mindenkinek van valami gyenge szerve, ami fájdalommal, betegséggel reagál a lelki problémákra. […]
Így hát amikor jelentkeznek a testi tünetek, gyakran keresztülesel negyven méregdrága vizsgálaton, eltöltesz egy csomó időt táppénzen, bezabálsz másfél kiló gyógyszert-és még mindig fáj a gyomrod, még mindig szédülsz, még mindig hasogat a derekad, holott lehet, hogy a lelkedben van a baj.

23-24, oldal, Jaffa Kiadó, Bp., 2009.

Terezia_Gondon>!

Ha megpróbálod felidézni a nagyon fájó mondatokat az életedben, azok mindig azért sajogtak annyira, mert célba találtak. Az embernek mindig az az igazság fáj a legjobban, amivel nem akar szembenézni. Ha képes vagy arra, hogy előkapard az életedből -jelen esetben főként a párkapcsolataidból-a nagyon kellemetlen mondatokat, és megpróbálod végigelemezni, hogy melyik fájt neked annyira, akkor ki fogsz lyukadni valahova, és meg fogsz tudni valami újat magadról. Végül is az önismeret nem más, mint az önmagunkról való információgyűjtés.

94. oldal, Jaffa Kiadó, Bp., 2009.

Terezia_Gondon>!

Aki tagadja, hogy rossz tulajdonságai is vannak, vagy dunsztja sincs arról, hogy mik ezek, azzal szerintem nagy gáz van.

79. oldal, Jaffa Kiadó, Bp., 2009.

Terezia_Gondon>!

Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, amikor megpróbálod feltérképezni, hogy milyen generációs mintát viszel tovább tudattalanul, ami esetleg bekavarhat a párkapcsolataidba. […] ha rájössz, akkor érteni fogod, miért ezekkel az emberekkel találkozol, és ha már érted, akkor valahogy megáll ez a folyamat.

96. oldal, Jaffa Kiadó, Bp.,2009.