Hajszesz ​és bolondgomba 5 csillagozás

Kántor Zsuzsa: Hajszesz és bolondgomba

Hiába veszik le az ügyes robotok a mindennapi gondokat vállainkról, hiába az igazságosan szervezett társadalom, hiába száguldoznak még az úttörők is a kisbolygókra gyakorlati foglalkozásaikon – az ember ember marad és a gyerek gyerek. A szép és értelmes életet egyetlen korszak sem kapja kész ajándékul, természetünk esendőségei miatt mindig marad annyi gond, ami megóvja az emberiséget a tétlen tespedéstől. Kántor Zsuzsa szabadjára engedte játékos kedvét és humoros fantáziáját, de azért a huszonötödik század bátor és leleményes úttörőiben minden olvasója örömmel fog ráismerni önmagára és mai gyermektársaira. A három kisregényből álló, de összefüggő cselekményű kalandos űrtrilógiát Zsoldos Vera illusztrálta.

Móra, Budapest, 1980
316 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631120848 · Illusztrálta: Zsoldos Vera

Gitta_Bry P>!
Kántor Zsuzsa: Hajszesz és bolondgomba

Ajánlás a könyvben (nekem): „Az úttörőtanács különdíja a kulturális szemle alkalmából”
Nagyon örültem neki és a könyv is nagyon tetszett. Mind a három történet! Lassan újra el kéne olvasnom, ennyi év után…

Gitta_Bry P>!

Ma volt az űrtörőavatásunk. Vadonatúj szkafandert kaptunk, és önállóan repültünk pályára.

Kapcsolódó szócikkek: szkafander