Anonymus ​diplomatatáskával 30 csillagozás

Kántor Zsuzsa: Anonymus diplomatatáskával

„Figyelj, most történni fog valami!” – szól le unokájához Őrgrófné portréja a falról. Rozalinda Őrgrófhoz költözik egy időre. Őrgróf nem túl vidám. Rossz a közérzete. Rozalinda ezt hamar észreveszi. Egy nap berepül hozzájuk egy kis tarka papagáj. Nem akarják megtartani, ezért jó helyet keresnek neki. E helykeresés bonyodalmakkal jár, melynek során világossá válik, hogy a legkisebb élőlénnyel is sok a gond, ha azt akarjuk, hogy jó legyen a közérzete. Végül sikerül – elhelyezik a madarat a lehető legjobb gazdánál. És sikerül ezzel összefüggésben Őrgrófot is kilendíteni a holtvágányról. Ki irányította így a dolgokat? Ők ketten? Vagy maga a papagáj? Vagy az Őrgrófné portréja a falon?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek Móra

Madách, Bratislava, 1984
Móra, Budapest, 1984
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631137295 · Illusztrálta: Zsoldos Vera

Kántor Zsuzsa: Anonymus diplomatatáskával

Elég különösre sikerült ez a vakáció. Ez nem annyira pöttyös jellegű inkább valami más. Elég furcsa az Őrgróf, őrgrófné történet pedig még magyar az írója is, Olvastam Kántor Zsuzsától korábban már emiatt választottam ezt az olvasmányt. Most erre nem tudnék ajánlást adni, sajnálom.

Szelén>!
Kántor Zsuzsa: Anonymus diplomatatáskával

Szerintem bájos történet, valamikor olvastam, talán 30 éve is annak. Nem sokra emlékeztem belőle, a papagájra viszont igen. Fél csillagot azért vontam le, mert egy kicsit kusza, és nem is értem mire a jó a sok titkolózás, főleg egy naplónak megfelelő magnókazettára beszélés esetén.
De a végén minden jóra fordul, nyár van, szerelem, és senki lesz a könyv végére magányos :)

ahorvath P>!

Nagyon imádtam. :)
Zseniálisak voltak az álnevek, Őrgróf, Kétlotti, Nizsi, Milédi. :)
Az első egy oldal volt kicsit fura a maga kuszaságával, de hamar belerázódtam. Ugyan később sem kapcsoltam mindig azonnal, hogy most álmodik, képzelődik, vagy tényleg megtörtént egy-egy esemény Rozalindával, de pont ettől volt olyan, mintha tényleg egy tizenéves lány magnóra mondott szavait hallgatnám.
Azonkívül, hogy élveztem Rozalinda stílusát, túl sok mindent nem vártam a történettől. Talán ezért is tetszett végül, hogy milyen szépen kikerekedett és összeállt a sztori.
Minél inkább haladt a történet, annál kevésbe reméltem, hogy valaha is kiderül, hogy ki is az az Anonymus. De érdemes volt kivárni, még ha nem is igazán nagy durranás, na de hát nem is a személye volt a lényeg, igaz? ;)
Nem emlékszem, hogy a könyvben elhangzott-e a „szeretlek” bármelyik féltől bármelyik fél felé, de mégis ezzel volt tele a könyv. A tettekben csupa-csupa szeretet, ha a szavak néha mást is jelentettek. „Mostál már fogat?” :)
A történet már csak azért is megérne egy lányhangon felolvasott hangoskönyvet, mert hát az, „hangnapló”. :)

Lahara IP>!
Kántor Zsuzsa: Anonymus diplomatatáskával

Eléggé zavaros. Nem mondom, hogy nem tetszik, kicsit emlékeztet a későbbi G. Szabó Judit könyvekre.
Egész jó kutyulmány animációt lehetne belőle készíteni.

Lornka>!
Kántor Zsuzsa: Anonymus diplomatatáskával

Barátok,napló „írás”, vakáció a papánál,kicsit beleütni más orrába az orrunk, úszótábor, egy berepülő papagáj, egy kicsi szerelem. Mindez egy jó kis pöttyös könyvet eredményezett. :)

konyvolvaso>!

Otthon: hogy miért szereltem szét a rádiót? Hát rossz volt, azért. Mert szeretem szétszerelni, és össze is rakom hibátlanul.Sőt. Akkor lesz jó igazán. Értek hozzá. A hobbim.

konyvolvaso>!

Erre a kivül szép, de belül gonosz hölgy azonnal felállt, és merev lett, mint egy jégcsap.

konyvolvaso>!

Mielőtt egy szót szólt volna, tudtam: ő Milédi, a kivül szép és belül gonosz.

Szabella>!

Olvashatnék nyugodtan, senki sem zavar. Nem kell odalesni a kalitkára: jól érzi-e magát benne a papagáj, nem akar-e kirepülni? Rá a könyv lapjára, arra a sorra, amit éppen olvasok. Ráül nekem a könyv lapjára, és nem hagy olvasni: rémes.

konyvolvaso>!

Talán már feltűnt a tábla is: Budapest. Melyik hídat válasszuk? – kérdezi M. Legyen a Lánchíd. – mondja P.