Tolvajtempó (Nózi nyomoz 2.) 5 csillagozás

Fejtsd meg a rejtélyt!
Nózi bebizonyította, hogy apró kutyaként is sokat ér, amikor elfogta az ékszerrablókat. Ám neki és Huszár őrmesternek továbbra sincs könnyű dolga. A környéken sorozatos betörés zajlik, de őket nem hívják a kollégák a helyszínre. Nózi az egyik bizonyítéknál mégis kiszagol valamit. Lehet, hogy sikerül elcsípni az utolsó zsiványt, aki meglógott az ékszerrablók közül? Vajon van az egésznek köze a városba érkező cirkuszhoz? Lehet-e segíteni Elza szomszédján, Collyn, akit szégyen-szemre láncra kötöttek a gazdái?
Elza, Nózi lelkes jobb mancsa most is örömmel csatlakozik, sőt, még tovább bővül kutyacsapat, hogy nyakon csípjék a tolvajt.
Kedves Olvasó, vidd haza, és feledhetetlen élmény vár!
Beleszeretsz Nóziba, és talán az olvasásba is.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
110 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634572091 · Illusztrálta: Dudás Győző

dtk8 P
Kántor Kata: Tolvajtempó

Ez jó! Izgalmas, szövevényes, könnyen követhető.
A kutyák csapatban dolgoznak, és mindenkire szükség van, mindenki hozzátesz valamit az eredményhez. Nem úgy, mint a rendőröknél. (Mármint a könyvben. A valóságban biztos hasít a teamwork.) A nyomozás mellett eszükbe jut, hogy más, bajban lévő kutyán is segítsenek.
És szóba kerül az adatbiztonság fontossága, úgymint a célhoz kötöttség, szükségesség (tényleg meg kell adni egy nyereményjátékhoz, hogy az előadásra az egész család jön-e), adathordozhatóság (hogyan tároljuk a papírokat, ki fér hozzá).
Jóra tanít ez a könyv, lehet, hogy a GDPR-t a szerző nem értette bele, de én nem tudtam nem észrevenni így május 25. után.

Kántor Kata: Tolvajtempó

Ez a rész is aranyos volt. Nózi és barátai imádni valóak. Colly megmentését végigizgultam. Egyetlen dolog zavart csak, hogy Huszár munkatársai nagyon negatívan állnak Nózihoz és a gazdijához, csúfolódnak és lenézik őket, ami már az első részben sem volt valami szép dolog tőlük. Megértem, ők az újoncok, akiknek bizonyítaniuk kell, amit az előző kötetben meg is tettek (a mostaniban meg aztán pláne!), de a kollégáknak akkor sincs joguk a külsőségek alapján ítélkezni felettük! Remélem, a következő részekben már nem lesznek elutasítóak velük szemben, mert egyáltalán nem szolgáltak rá!
Az illusztrációk itt is gyönyörűek. Kedvenceim a konyhás jeleneteket ábrázolóak és a fejezetek elején lévő mini Nózik.

dianna76 P
Kántor Kata: Tolvajtempó

Az első rész után nem vettem volna a kezembe, ha nincs benne a 2017-es gyermekkönyvek zsűrilistába. Jól tettem, hogy elolvastam, mert élmény volt. Az előző nyomozással ellentétben, ezúttal éreztem azt a kis izgalmat, ahogy haladt előre a cselekmény. Egy ponton túl kiszámítható volt a történet, de ez sem zavart. A kutyusok találtak egy újabb társat maguknak, és nem csak a nyomozásban jeleskedtek, hanem a segítőkészségben is példát mutattak. Az eszük pedig vág, mint a borotva!

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
110 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634572091 · Illusztrálta: Dudás Győző

Perly

– Nózi rendőrkutya – csaholta büszkén Elza.
Elinor szeme még jobban kikerekedett.
– Hűha – bólintott elismerően. – Sosem találkoztam még igazi rendőrkutyával! Minden tiszteletem a tiéd.
– Emiatt nem kell tisztelned – utasította vissza Nózi udvariasan –, hiszen mindketten az embert szolgáljuk. Te a szórakoztatásukért vagy felelős, én pedig a biztonságukért. Azt hiszem, mindkettőre ugyanúgy szükség van.
Elinor csak egy hálás pillantással válaszolt.

46-47. oldal, 5. fejezet (Könyvmolyképző, 2017)

Perly

– (…) A nyomozásban csak egy dolog számít: hogy milyen gyorsan tudsz dönteni.

85. oldal, 11. fejezet (Könyvmolyképző, 2017)