Az ​ékszerrablók nyomában (Nózi nyomoz 1.) 58 csillagozás

Kicsi a bors, de erős!
Nózi kutyának és Huszár őrmesternek nincs könnyű dolga. Senki sem bízik abban, hogy egy ilyen kicsi kutya profi lehet, és esélyt sem kapnak a bizonyításra. Ám Nózi egy ékszerrablás helyszínén szagot fog, és rátalál a tolvajokra. A lenyűgöző szimat azonban nem segít, ha nincs bizonyíték a tettre.

Lehet, hogy Huszár őrmesternek szégyenszemre el kell engednie a zsiványokat?

Vajon van még valami Nózi tarsolyában, amivel segíteni tud a gazdájának? Sikerül megoldani az ügyet?

Vidám kutyacsapat, izgalmas kalandok, nagyszerű rejtély!
Kedves Olvasó! Vidd haza máris! Nóziba bele fogsz szeretni. És talán még az olvasásba is. ;)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633997604 · Illusztrálta: Dudás Győző
Könyvmolyképző, Szeged, 2016
110 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633997604 · Illusztrálta: Dudás Győző

Perly>!
Kántor Kata: Az ékszerrablók nyomában

Nózival még 2016. decemberében találkoztam egy KMK-s rendezvényen. Ott helyben össze is barátkoztunk. Nagyon tündéri kiskutya! ♥ Eleinte nem is sejtettem, hogy ő Nózi, csak miután megkérdeztem a nevét, akkor esett le. Aztán a 2017-es Könyvfesztiválon is összefutottam vele, majd jött @meseanyu kihívása (Ismerd meg a Könyvmolyképző Kiadó új magyar meseíróit!), ami arra inspirált/inspirál, hogy végre elolvassam Kántor Kata könyveit. :-)
Tegnap egy könyv után kutattam a könyvtárban, s közben megláttam Az ékszerrablók nyomábant. Gondoltam, itt a nagy alkalom, ezért fogtam és őt is kikölcsönöztem.

Imádtam! Mondjuk, először egy kicsit furcsálltam, hogy Nózi emberi nyelven tud beszélni, de az első pár oldal után kiderült, csak a kutyákkal, s így már nem is zavart a dolog.
A történet érdekes, izgalmas és könnyen emészthető. Semmi brutális nincs benne. Tetszett, hogy a főszerepben nem az emberek, hanem a kutyusok állnak. Az illusztrációk is aranyosak, a bozontos alakot kivéve, ő ugyanis a frászt hozta rám.
Mindkét kötet ment a kívánságlistámra, a sorozat meg a kedvencek közé. Csütörtökön pedig hozom is ki a második részt a könyvtárból. :-)

Kicsibogár>!
Kántor Kata: Az ékszerrablók nyomában

Kedves és izgalmas gyerekkönyv. Remélem a többi része is ilyen jó lesz, mert megkedveltem Nózit.

Amrita I>!
Kántor Kata: Az ékszerrablók nyomában

Igen régen „szemezek” már ezzel a könyvvel, hiszen a szerzőjét és a főszereplőjét is van szerencsém személyesen ismerni és erősen kedvelem mindkettejüket.
Azzal kezdeném, hogy elsőre a kutyafuttató kis közösségéről olvasva kezdtem el vigyorogni, amikor feltűnt a színen az aranyszőrű Elza (!!!) és a kis magabiztos csivava, már éreztem, hogy ahá, ez egy nekem való történet lesz. A rajzoktól folyamatosan olvadoztam, állandó késztetést érezve rá, hogy minden oldalon megvakargassam Nózi fejét. Az emberábrázolások engem nem zavartak, sőt, Nózi és Huszár őrmester közös pillanatainak ábrázolásai nagyon tetszettek.
Jólesett a nosztalgia, tekintve, hogy amikor annyi idős voltam, mint Nózi valódi célközönsége, akkor nagy kutyáskönyv rajongó voltam, a Rin-tin-tin, a Kántor és Lux meg Dásenka történetei után jó volt visszakerülni ebbe a világba. Egyedül a kóbor kutya, Lara és kölykeinek sorsa aggasztott, mert mégis, több szempontból nem szerencsés egy szabadon élő kóbor kutya család, sem természetvédelmi, sem az ő saját szempontjaikból nem boldogító valami. De tekintve hogy sorozatról van szó, hátha még ők is gazdára találnak a későbbiekben.
A „kutyavilág” összefogása a közös célért, a mókás karakterek tényleg rajzfilmért kiáltanak, kedves humorral megírt, igazán szerethető történet. Biztosan folytatom az olvasását! Kedves Kata, ezúton is gratulálok neked és Nózinak! :)

Uzsonna >!
Kántor Kata: Az ékszerrablók nyomában

Aranyos, nyomozós történet kisiskolásoknak. Főhőse Nózi, a nyomozókutya meséli el, és beleláthatunk egy kutyás nyomozásba, illetve láthatjuk, hogy sok adminisztráció is jellemzi a rendőrök munkáját. Kutya létére nemcsak a szimata jó Nózinak, de egész jól fogalmaz! Kezdő olvasóknak is érdemes belevágni a történetbe.

dianna76 P>!
Kántor Kata: Az ékszerrablók nyomában

Ez most már tényleg a sokadik detektív gyermekkönyv sorozat. Úgy látszik most ez a menő, ami talán annak is köszönhető, hogy sok a tv-ben a bűnügyi hír, amikről a gyerekek is tudomást szereznek. Így aztán megnőtt az igényük az ilyen témájú olvasnivalóra. Ez a könyv amolyan egy estés, mert könnyű haladni vele. Ha nem csukódik le a szemem olvasás alatt, akkor ki is olvasom egy szuszra. Egyszerű, bonyodalommentes a történet, semmi csavar, sőt izgalmat se nagyon találtam benne, kivéve a vége felé egy csöppnyit. Talán nekem pont ezért kevés volt, az eddig olvasott hasonló műfajú gyermekkönyvekhez képest. Viszont, ha az ajánlást veszem figyelembe – ami 6 éves kortól van – akkor elég is ennyi. Sőt, én amondó vagyok, hogy egy 6-7 éves gyereknek nem is biztos, hogy detektívtörténetet kellene olvasnia/hallgatnia. Maradjon a meséknél! Mindezeket leszámítva, Nózi aranyos kis kutyus, és leleményes. Tessék vigyázni a szájakkal, mert a kutyáknak is van füle!! Az elvétve látható, fekete-fehér illusztrációk nem tetszettek. Nózi alakja kedves volt, de az emberfigurák…

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
110 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633997604 · Illusztrálta: Dudás Győző
PTJulia P>!
Kántor Kata: Az ékszerrablók nyomában

Aranyos nyomozós gyerekkönyv egy kutya szemszögéből. Ez egyedivé teszi a könyvet. Tetszik, hogy elmagyarázza, hogy milyen eszközökkel dolgoznak a nyomozók, és mi alapján hatékonyak a rendőrkutyák.

mézesmogyifelhő>!
Kántor Kata: Az ékszerrablók nyomában

Nagyon élveztem Nózi történetét! Egy ilyen mese nagyon megérdemelné, hogy rajzfilmet készítsenek belőle. Olvasás közben sokszor eszembe jutott a mi kutyánk, aki egy nagyon okos németjuhász, rendőrkutya szülőktől. Szinte hihetetlen mennyire okosak tudnak lenni a kutyusok. Ezek után türelmetlenül várom, hogy olvashassam Nózi következő kalandját!

Zsófinyuszi>!
Kántor Kata: Az ékszerrablók nyomában

Nekem amúgy nagyon tetszett, kedves kis történet volt. Szívesen olvastam.
Egy apróság volt, ami miatt levontam fél pontot, hogy túl tömör volt. A cselekménye annyira sűrű lett, el lett hadarva, hogy nem igazán tudtam magába a rablással kapcsolatos izgalomba beleélni magam. Ettől függetlenül, egy aranyos olvasmány, Nózi is nagyon szerethető figura. Bátran ajánlom mindenkinek.

julicsenge IP>!
Kántor Kata: Az ékszerrablók nyomában

Egyszerű, kedves, a célközönségnek megfelelően kalandos és tanulságos történet. A gyerekek bepillanthatnak a rendőrök (és rendőrkutyák) munkájába, és örülök, hogy ebben a papírmunka többször is szerepet kap, hiszen a bürokráciánál sajnos nincs is valóságosabb a mai világban. :D Nagyon tetszett a szókincse, nem veszi hülyére a gyerekeket, változatos és gazdag a megfogalmazás.
Az illusztrációk elég furák, a kutyák még hagyján, de az emberek rémisztőek és elég deformáltak. Nem tudom, a gyerekeknek mennyire tetszik, de én némelyiktől frászt kaptam.

Molymacska>!

Halálosan cukiiiii
Nem tudom, mennyi rendőrkutyás nyomozós gyerekkönyv van, de az biztos, hogy ez a könyv levett a lábamról. Nózi a világ legcukibb kutyája, és nagyon édes, ahogy nyomozgatnak. A nyomozás miatt nem csak cuki, de picit kalandos is a történet, és ha pici lennék, tuti imádnám olvasni (na jó, így is élvezetes volt)
A képek még többet hozzáadtak a kis könyvhöz, és így látható, hogy Nózi nem is pincsi! (csak pici)

Molymacska>!

– Ez nem pudli, te okostojás, hanem egy csivava – tudálékoskodott a borzas hajú, mit sem törődve azzal, hogy egy yorkshire terrierről beszélnek.

Kapcsolódó szócikkek: csivava · yorkshire terrier
Ferenczi_Szilvia I>!

– Elza, nem azt kértem, hogy kutat áss! – nevetett Nózi. – Ne feledd, hogy ezt nekem kell kikaparnom este!

86. oldal, 11. fejezet (Könyvmolyképző, 2016)

Uzsonna >!

A szikrázó napsütés utat tört magának az egyre ritkuló fák között, és úgy tűnt, kijutottak a sűrűből. Nózi azt hitte, egy újabb tisztást talált, ami az Illaberek erdőségét itt-ott felszabdalja, de tévedett.
    Meglepve látta, hogy egy szabályos kör alakú helyre lelt. A szürke kőkockákból készült lépcsősorok kört alkottak egy nyitott, színpadra emlékeztető tér körül. A bejáratnál egy karcsú nő szobra állt, tekintetét a színpadra szegezve. A kezében egy fáklyát tartott, amiben minden bizonnyal igazi tűz égett valamikor. Az egykori nézőteret a kőtömbök illesztésénél már gaz verte fel, sőt, néhol zöldellő bokrok és kisebb fák törtek utat maguknak. Még a színház bejáratát őrző szobrot is szinte teljesen befutotta a vadszőlő. Úgy tűnt, a természet lassan visszafoglalja azt, amit egykor a sajátjának tudhatott.
    A kutyusok sokáig szótlanul bámulták ezt a csodálatos helyet.
    – Mi ez? – nyögte ki végül Nózi.
    – Hallottam már erről a helyről. – Elza suttogott, bár semmi oka nem volt rá. – Otthon mesélték, hogy ez az erdő tele van régi emlékekkel. Azt hiszem, erre gondoltak. Ez egy nyitott körszínház. Legalábbis valamikor annak használták. Egy legenda szerint kincset is őriznek a kövek. – Elza hangjában rajongó áhítat reszketett.

Könyvmolyocska1 >!

A zöld kúszónövények dúsan átszőtték a fák közti területet. A levelek és a virágok csalogatóan ontották magukból a tavasz friss illatát. Néhány bokor vendégmarasztaló tüskéket eresztett, de Nózi ügyesen átkúszott alattuk.

Könyvmolyocska1 >!

Nózi is fürkészve szimatolt lefelé, de csak a közelből előtörő vad orgonabokor virága tolakodott az orrába

Könyvmolyocska1>!

Fura aromája volt ennek az áprilisi délutánnak, de korántsem olyan kellemes, mint Illaberek tisztásának levegője.

Könyvmolyocska1>!

Kötelességének érezte, hogy elhelyezze névjegyét a fémlábon, majd tüzetesebben is megvizsgálta a narancssárga színű ládát.

Könyvmolyocska1>!

Nózi mozdulatlanul lapult egy bokorban az Illaberek park tisztásán, és onnan kémlelte a tájat.

julicsenge IP>!

– Lilla apja kutyás rendőr. Te biztosan találkoztál már a kutyájával. Hogy néz ki? – lelkendezett ugrándozva, mire a nyakörvére függesztett apró díszek is vidáman megcsörrentek.
Nózi csalódottan megrázta a fejét.
– Csak nehogy azt mondd, hogy még sosem láttad! – toporgott követelőzőn Jessica.
– De, mindennap látom – grimaszolt Nózi.
– És hogy néz ki, mondd már!
– Ezüstszínű a szőre, görbe a mellső lába, és valamivel nagyobb, mint te – válaszolta Nózi bosszúsan.
A két kutya értetlenkedve összenézett.
– Azt akarod mondani, hogy az a rendőrkutya úgy néz ki, mint te? – Jessica lesújtó tekintettel mérte végig.
– Nem, ezzel azt akarom mondani, hogy az a rendőrkutya én vagyok! – vakkantott bosszúsan Nózi.

Melodía >!

Nózi nyomoz sorozat · Összehasonlítás