A ​szagtalan betörő (Nózi nyomoz 3.) 37 csillagozás

Nyomozásra fel!

Különös tolvaj garázdálkodik a Kikerics lakótelepen: sorra tűnnek el az értékes tárgyak, de az elkövető semmilyen nyomot sem hagy maga után. Sehol egy felfeszített zár, sehol egy ujjlenyomat vagy sáros cipőtalp.

De a legkülönösebb az, hogy még Nózi sem érez zsiványszagot!

Nózi és gazdája, Huszár őrmester tanácstalanul állnak a rejtély előtt.

Vajon ki a tettes?

A nyomozás kudarcaira a rendőrkapitány is felfigyel, és azt hiszi, Nózi az ügyetlen.

Nózit eközben egy másik ügy is nyugtalanítja. Újdonsült barátjának eltűnt a gazdája, a kissé habókos Tudós. Az elképesztő találmányok megvalósításán dolgozó Tudóst valószínűleg elrabolták.

Lehet valami összefüggés a bűnesetek között?

Vajon a tudomány is segíthet a nyomozásban?

Nózi eddigi legkalandosabb esetéből kiderül.

Tarts te is Nózival és barátaival, fejtsd meg a nyom nélküli tolvaj rejtélyét!

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
116 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634575344 · Illusztrálta: Dudás Győző

Molymacska>!
Kántor Kata: A szagtalan betörő

A harmadik kötet kutyája egy basset hound <3 El se hiszem, hogy mennyire cuki rajzok vannak róla, és ezzel már az írónő meg is vett teljesen.
Aztán jön a történet, feltaláló, aki hát jegyezzük meg, sokszor a mindennapi szétszórt (néhol művész) embert is jelenti. Aztán pedig kiderül, hogy találmányai vannak, ami teljesen levett a lábamról. Nem csak azért, mert basset hound olyan sok mindent tudott, de azért is, mert egy könyvben nem csak a történet volt a fontos, de a technika fejlődése is. (ami mondhatjuk elég fontos téma a 21. század gyermekeinek)
Remélem a következő kötetben is találkozunk az új (még nem nevezzük nevén mert spoiler lenne) kutyussal. Annyira imádom, hogy el se tudom mondani.

dianna76 P>!
Kántor Kata: A szagtalan betörő

Egyre javul ez a sorozat, mert a mostani kötetet nem tudom öt csillagnál kevesebbre értékelni. Úgy éreztem magam olvasás közben, mint egy gyerek. Már az első oldaltól beindult az izgalomszál, semmi felesleges szöveg. Így aztán esélye sem volt lanyhulni a figyelmemnek. Újabb kutyus is bekerült a történetbe, s talán ezzel együtt a sorozatba is. A kötet nem mentes némi tudománytól, nem beszélve a technika csodáiról. Nekem tetszett!
Ez szép munka volt Nózi! (És tsi.)

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
116 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634575344 · Illusztrálta: Dudás Győző
Kántor Kata: A szagtalan betörő

Az első két kötethez képest ez a rész kevésbé tetszett. Nem is igazán a történet, hanem inkább a szereplők viselkedése miatt. Jessica stílusát már megszokhattuk, ami a szívén az a száján, ezért a rosszindulatú megjegyzéseit nem vettem nagyon komolyan. Nózi ellenben nem épp a legjobb oldalát mutatta. Nem volt szép tőle, hogy lenézte Dokit és a szaglását (még ha csak gondolatban is!), amikor a basset houndoknak van a legjobb szaglása a világon!
Az sem volt igazán világos, hogy Nózi miért nem érezte a szagokat, hiszen attól, mert spoiler Szóval nekem ez így nem állt össze…

Az illusztrációk még mindig nagyon helyesek. A kedvenceim: a 27. oldalon lévő óriás növény, amire Nózi felnéz; és a végén szereplő csoportrajz. Emlékeim szerint az első két résznél a fejezeteknél lévő mini Nózik egységesen egyformák, itt viszont minden egyes fejezetnél más és más pózban ábrázolta az illusztrátor. A Tudós leírása rádöbbentett arra, milyen kár, hogy a rajzok fekete-fehérek… A színek még szebbé tennék a kötete(ke)t. :-)

Ui.: Majdnem elfelejtettem, hogy találtam benne egy apró hibát a 75. oldalon, ahol spoiler Na most, akárhogy is nézem, Doki szerintem tisztában van azzal, hogy habár a mohák növények, ezáltal élőlények, mégsem beszélnek, viselkednek úgy, mint a személyek (legalábbis ebben a mesében nem!), így aztán a ragozás nem helytálló. Helyesen úgy hangzik: a mohákból.

MajsaiAni>!
Kántor Kata: A szagtalan betörő

Olyan kedves, vicces, ötletes történeteket tartalmaz a Nózi nyomoz sorozat minden kötete, hogy én felnőttként is rohanok a könyvesboltba megvenni. Remélem, hogy még sokan, sok történetet olvashatunk Nóziról!
Ez a kötet is zseniális! És az a bizonyos találmány ötlete benne elképesztő!

kisboszorka>!
Kántor Kata: A szagtalan betörő

Nem olvastam az előző könyveket, de ezt nagyon éleztem! Izgalmas volt, és tök jól felépített, szuper karakterekkel. :)

Regina_Setényi>!
Kántor Kata: A szagtalan betörő

Nagyon aranyos kortárs sorozat, szerintem az 5-6 éves korosztályt köti le legjobban. A lányaim imádták esténként, pláne, hogy van nekünk is egy kutyánk. 4 részt is elolvastunk már a sorozatból. Érthető, kedves, egyszerű szóhasználattal. Az illusztráció is cuki.

Shandrish>!

Fantasztikus!
Nóziék nagyon ügyesen oldották meg a bűncselekményt. Az új kutyus spoiler imádnivaló! Örülök, hogy Jessicának is jutott egy kisebb szerep, illett hozzá. Nyafogós szépség mellé, pont jó szerepet kapott az ügy felgöngyölítésében.

Perly>!

– Elhagyott a gazdád – állapította meg, és az egyre távolodó férfi felé nézett. Az már a tisztás másik vége felé járt, az üres póráz engedelmesen baktatott utána.
A kutya bólintott. Úgy tűnt, hogy ez a helyzet egyáltalán nem lepte meg.
– E-l-ő-f-o-r-d-u-l.

12-13. oldal, 1. fejezet (Könyvmolyképző, 2018)

Perly>!

– […] A kérdéses időszakban járt valaki a lakásban?
– Hát persze hogy járt. Fiacskám, az a bross nem a saját lábán távozott – replikázott az asszony.
Huszár idegesen sóhajtott.
– Úgy értettem, hogy beengedett-e valakit a lakásba, például a szomszédot, a postást, vagy valakit, aki becsengetett önhöz.
A nő határozottan megrázta a fejét.

41. oldal, 3. fejezet (Könyvmolyképző, 2018)

Perly>!

Nózi már épp körülkémlelt volna, hogy megtudja, elosonhatnak-e titokban, amikor a nyakörvén kattant a póráz karabinere.

59. oldal, 5. fejezet (Könyvmolyképző, 2018)

Könyvmolyképző KU>!

Ahogy a páros Nózi felé közeledett, a férfi szokatlan kinézete egyre szembetűnőbbé vált. Az arcát ugyan nem lehetett látni, mert eltakarta a könyv, kócos haja és különös ruházata azonban feltűnővé tette. Ha valaki csak deréktól felfelé látta volna, biztosan azt mondta volna – Hmm, milyen elegáns, egy igazi úriember!. Inget viselt ugyanis nyakkendővel. Aki azonban tetőtől talpig látta a férfit, az mind felhúzott szemöldökkel bámult utána. A szövetnadrág helyett azonban , amely az inghez járna, egy szakadozott, itt–ott hevenyészetten megfoltozott, kockás rövidnadrágot húzott, láttatni engedve szőrös, pipaszár lábait. És ha mindez még nem lett volna elég, az egyik lábán piros zoknit viselt, a másikon meg zöldet.

Könyvmolyképző KU>!

– Huszár őrmester jelentkezem, a bűnügyi osztályról. Ma én vagyok a forrónyomos. – Huszár szalutálni próbált a jobb kezével, amelyben a pórázt is tartotta, a rángatásra Nózi figyelmeztetőn vakkantott.

Könyvmolyképző KU>!

Nózi szigorúan nézett rájuk.
– Összejárjátok a nyomokat – vakkantotta. – Itt most nyomozás folyik. A pad környékét műveleti területté nyilvánítom. Civileknek most nincs itt keresnivalójuk.

Könyvmolyképző KU>!

Gondolkozz egy zsivány fejével! Őt csak az érdekli, hogy ne bukjon le. Hogy ne lássa meg őt senki. Sokat kockáztatott volna fényes nappal, hogyha együtt látják a különös kinézetű tudóssal. Nyilvánvaló, hogy ezért választotta a kerülő utat az erdőn át. És most nyomás, keljünk át az úton, amíg nem jönnek autók!

Könyvmolyképző KU>!

A zsivány kihasználta, hogy néhány másodpercre szem elől tévesztették, és kereket akart oldani. Nózi azonban gyorsabb volt. Még az ajtóban beérte, és egy jól irányzott bokaharapással jutalmazta a szökési kísérletét. A gonosztevő megbotlott és elesett. Nózi ekkor tépni, szaggatni kezdte a rabló zsebét, ami hamar kiszakadt, a lopott holmik pedig sorra kipotyogtak

Könyvmolyképző KU>!

– Elégedett vagy? – nézett fel Nózi is a másik plakátra. – Rólad kétszer akkor fotót tettek ki, mint rólam.
Jessica egy ideig elgondolkodva nézte a saját arcképével díszített felhívást, majd szipogni kezdett
– Hogy tehették ezt velem? – háborgott. – Ez az egyik legelőnytelenebb fotó rólam. Mindig is tudtam, hogy ez a piros ruha kövérít. Ott van például az a fotó, amit…

Nózi nyomoz sorozat · Összehasonlítás