Szeretlek, ​Whiskey! 219 csillagozás

Kandi Steiner: Szeretlek, Whiskey!

Őrület, milyen gyorsan tér vissza a zsongás akkor is, ha az ember már ilyen hosszú ideje józan.

Whiskey csak állt ott, a küszöbömön, pont, mint egy évvel korábban. Csakhogy ezúttal nem esett az eső, nem volt düh, sem esküvői meghívó, csak mi ketten.

Egyedül volt. A régi barát, a könnyed mosoly, a torz vigasz, ragyogóan szervírozva.

Egyedül voltam. Az alkoholista, aki úgy csinál, mintha nem akarná megkóstolni, mégis túl hamar ráébred, hogy attól, hogy hónapok óta tiszta, még nem vágyik rá kevésbé.

De nem szabad innen kezdenem.

Nem, ahhoz, hogy ezt a történetet jól meséljem el, vissza kell mennünk.

Vissza, az elejére.

Vissza, a legeslegelső csepphez.

Ez az én szerelmes levelem Whiskey-hez. Csak remélni tudom, hogy elolvassa.

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rubin pöttyös könyvek Könyvmolyképző

400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634577379 · Fordította: Roehnelt Zsuzsanna
400 oldal · ISBN: 9789635614318 · Fordította: Roehnelt Zsuzsanna
400 oldal · ISBN: 9789635614325 · Fordította: Roehnelt Zsuzsanna

Jamie Shaw · Brecks 'B.' Kennedy · Jenna Kamp

Dóri_Margit P>!
Kandi Steiner: Szeretlek, Whiskey!

Nem is indíthattam volna jobban ezt az évet hála ennek a különleges gyöngyszemnek.
Kedvenc lett.♥

Először is az írásmód, az ötlet a Whiskey metaforák és hasonlatok világában zseniális.
Már önmagában ezért is kiemelném a tucatból, de annyi minden szól még mellette… Felsorolni és szavakba önteni is nehéz.

Először is egy könyvmoly a csajszi, egy álommelóval egy kiadónál, hát már ez önmagában mosolyt csal az arcomra.
„Azért olvasok románcokat, mert klassz dolog beleszeretni valakibe! És a romantikus regényekkel újra és újra megtehetem. Különböző típusú szeretőkké válhatok, érezhetem a szerelem kudarcait és dicsőségeit. A szerelem a legerősebb és a legigazibb érzelem, amit érezhetünk, és szerintem varázslatos, hogy a könyveken keresztül megtapasztalhatjuk minden idők legnagyobb szerelmeit!”❤ Ez mindent elmond ^^
De amiért különleges ez a könyv az a hihetetlen hullámvasutazás az érzelmek terén amit kiváltott belőlem. Iszonyú dühös voltam, afféle hajat tépős, hol az egyik aztán a másik karakterre. Te jó ég nem emlékszem ,hogy valami ennyire feldühített volna eddigi olvasmányaimban… Sajgott, fájt égetett az a fránya Whiskey.
off

„És ott a deszkán várva a hullámot megtisztította a lelkem” Igen valahogy a könyv végére lecsillapodtam,megértettem.
Milyen életszagú az egész kettejük között, de az idő és az időzítés két ilyen lelket amellett hogy szétkaszabol meg is erősít. Együtt jobbak, még akkor is ha úgy tűnik a legrosszabb párosítás az övék.

Naiva P>!
Kandi Steiner: Szeretlek, Whiskey!

Nem hinném, hogy a szavak képesek lennének kifejezni azokat az érzelmeket, amelyeket éreztem ezzel a könyvvel kapcsolatban. Szerettem, utáltam, imádtam, gyűlöltem.
Olyan erősen éreztem mindent ezzel a könyvvel kapcsolatban.
Végül nyilvánvalóan a pozitív érzelmek győztek. Akkor is, ha olykor annyira utáltam Jamie-t és B-t, hogy így az év végén kedvem lett volna jó messzire elhajítani ezt a könyvet. Számomra minden könyv szent és nem hajigálok könyveket.
Nem kérdés; B és Jamie együtt mérgező hatásúak. Sok esetben egy természeti katasztrófához tudtam volna hasonlítani őket, mert mindent és mindenkit elpusztítottak maguk körül. Látták, tudták, hogy mit okoznak, mégsem tehettek róla. Ezért tudtam nekik megbocsátani és azért, mert szerethetőek voltak.
A kezdetektől fogva megvolt közöttük az a bizonyos szikra és, mint egy mágneses tér, úgy viszonyultak egymáshoz, de sajnos mindig közbeszólt valami.
Az idő. Jobban mondva, a rossz időzítés. Az idő volt az ő nagy ellenségük és a körülmények, amely minden egyes találkozásukat meghatározott. Elpazarolt idők voltak ugyan, de elpazarolt jelenetek nem. Ezért sem tudtam abbahagyni az ő történetüket.
Olvastam már hasonló könyveket off így hát csak reménykedtem, hogy végül megkapják a maguk boldog befejezésüket.

Hddorka>!
Kandi Steiner: Szeretlek, Whiskey!

„Túl sokáig tartott rájönnöm, hogy a földre ejtettem azt a csodálatos üveg whiskey-t. Túl sokáig, míg megértettem, hogy eltörtem. Mire észrevettem, kiderült, hogy a túl soká egyet jelent a túl késővel, és emlékezni kezdtem rá, túlságosan is jól, hogy Whiskey másképpen is tud égetni.”
Most fejeztem be a könyvet és rettentően nehéz összeszedni a gondolataimat. Nem erre számítottam, mikor elkezdtem olvasni. Ez nem egy rózsaszín szerelmi történet. Inkább keserédes. De pont ettől volt számomra igazi. Az élet ilyen, nem mindig kaphatjuk meg azt, amire vágyunk. És pont emiatt imádtam ezt a könyvet. A macska egér játék elég sokáig elhúzódott B és Jamie között. De élveztem ezt a hosszú utat velük. Olykor boldog voltam és szurkoltam nekik, volt amikor dühös voltam rájuk. Kettejük kapcsolatának idő kellett, hogy megérjen,mint egy jó fajta whiskey-nek. Nem volt könnyű egyiküknek sem, de érzéseik egymás iránt sosem múltak el.
Kandi Steiner remekül alkotta meg ezt a könyvet. Lenyűgözött a stílusa, az írásmódja.
A történet igazinak tűnt, és akármilyen idegesítő volt néhány helyen, attól még megszerettette magát velem. Igaz egy kicsit csalódott vagyok a vége miatt, hiszen annyi mindenen mentek keresztül ők ketten (velük együtt én is), hogy egy bővebb epilógust megérdemelték volna.

Ella19>!
Kandi Steiner: Szeretlek, Whiskey!

Egyszerűen nem erre számítottam, se a fülszöveg, se a cím alapján. Azt hittem, hogy ez a könyv is egy cukormázas romantikus történet lesz, de nagyon nagyot tévedtem.
Ez a könyv különleges volt, legalábbis számomra. Kandi írásmódja egyszerűen lenyűgöző. A történet sehol nem volt unalmas, pedig Jamie és B között elég sokáig tartott a macska-egér játék. Viszont őszintén megmondva tetszett nekem ez, bár sokszor dühös voltam rájuk, sokszor pedig boldog voltam. Végig szurkoltam nekik. Az epilógustól többet vártam volna, ha már ennyit „szenvedtem” miattuk. Nagyon kíváncsi lettem volna Jamie szemszögére is. Kíváncsi lettem volna, hogy ő ezt az egészet hogyan élte meg.
Nem gondoltam volna, hogy kedvenc lesz, de az lett. Örülök neki, hogy a 2020-as évem utolsó könyve lett.
Teljes szívemből ajánlom mindenkinek.:)

Réka0128 P>!

Kedvenc lett. ♥

Erre a könyvre a címe miatt figyeltem fel, de a fülszövege is hamar megfogott. Mielőtt elkezdtem olvasni elég sok negatív véleményt olvastam róla, úgyhogy picit el is bizonytalanodtam vajon tetszeni fog-e. Végül pont az fogott meg a regényben legjobban, ami másoknak nem tetszett. A történet a két főszereplő megismerkedésével indul és több éven keresztül játszódik, ha jól emlékszem akkor összesen 12 évet ölel fel. Kifejezetten szeretem az ilyen felépítést, ahol nem 3 hónap alatt jutnak el az első pillantástól az esküvőig, mert az nekem nagyon életszerűtlen. Nem az a tipikus habos-babos romantikus sztori, de ezt egyáltalán nem bántam, mert a való életben sem minden rózsaszín. Ennek ellenére azt sem éreztem, hogy túl lett volna dramatizálva, mert nem azokat a brazil szappanoperás húzásokat használta az írónő, amit némelyik rubin pöttyösnél tapasztaltam. Az írónő stílusát imádtam és a whiskey-s hasonlat is nagyon egyedivé tette a történetet. Amikor a végére értem majdnem elhajítottam a könyvet, mert a bejezés elég cselesen lett megoldva. :)
Brecks, vagyis B. már a kezdetektől fogva szimpatikus volt, mert egy nagyon talpraesett és vagány csajszi. Jamie egy tipikus álompasi, aki nemcsak jól néz ki, de emellett okos, vicces és figyelmes is. Elég sok mindenen mennek keresztül az évek alatt mindketten, de valahogy mindig visszatalálnak egymáshoz, aztán az élet újra közbeszól…
Annyira megtetszett az írónő stílusa, hogy szívesen olvasnék még tőle a jövőben. :)

Enikő_Darai_Enii>!
Kandi Steiner: Szeretlek, Whiskey!

Az ilyen történeteket csak amolyan „szenvedősként” emlegetem. Mert ugyan a hajam tépném legszívesebben – frusztrációmban, nem azért mert rossz a sztori – a helyzettől, a cselekedetektől és a szereplőktől, de a végére mégis megszeretteti magát velem és boldogan gondolok rá vissza, azonban pont a szenvedés miatt nem valószínű, hogy újraolvasós lesz. A fél csillag levonás B. viselkedése miatt jár, mert kikészített – néha jól fejbevertem volna egy péklapáttal, ahelyett hogy én vertem a fejemet a falba (persze csak képletesen). Ezzel ellentétben ott volt Jamie aki, amolyan igazi könyves álompasiként kitartóan, édesen, megértően jelent meg a kötetben végig. Kettejük kapcsolata egyáltalán nem szokványos vagy tündérmese, inkább mint egy tornádó – romboltak, ugyanazokat a köröket futották le, amire rátett egy lapáttal a szituáció és az idő is, amik szintén nem nekik kedveztek. Mint a kapcsolatuk, a lezárás sem szokványos, talán a frappáns szó írja le legjobban. Igazán egyedi az RP világában!

dorib99 P>!
Kandi Steiner: Szeretlek, Whiskey!

Próbálom összeszedni magam, mert ez a könyv teljesen a hatása alá kerített. Még sosem olvastam ehhez fogható szerelmes könyvet. Nagyon intenzív volt, alig bírtam abbahagyni az olvasását. Nagyon tetszett, mert nagyon egyedi volt. Nem egy átlagos szerelmi történetről szól, hanem annál sokkal többről. Összetört a szívem, de a végére boldog, és nyugodt lett a lelkem.:)

KöfférTzitzah P>!
Kandi Steiner: Szeretlek, Whiskey!

Ó, Kandi Steiner, mondd meg nekem, miért szereted Te ennyire a TV-be illő drámát és szappanoperát? Miért kell az olvasóid szívét ezer sebből vérezve a betonon hagyni? Úgy érzem magam, mint akinek henteskéssel szépen aprólékosan ezer darabra nyesték a szívét, aztán összeturmixolták, és visszarakták a helyére, azt várva, hogy mindezek után még működtetni tudja. Ja, persze.

Szóval B., a főszereplő egy vagány, könnyed csaj. Életét teljesen felforgatja ez a pasi, aki elképesztő szexi, figyelmes, kedves, okos, vicces, nem mellesleg minden egyes porcikája és tette whiskey-re emlékezteti a lányt. B. hiába hasonlítgatja őt számos fejezetben ehhez az alkoholhoz, és hiába elemezgeti mentegetőzve függősége szintjeit, mindenki számára világos már az első perctől, hogy nem csak kortyolgatja a tömény szeszt, de az egész történetben – ami kb. 11 évet ölel fel –, folyamatosan fulladozik benne. Csoda, hogy bírja, valószínűleg valami extrém, kifejezetten erre a célra kifejlesztett védőruha van a szíve körül, mert más ebbe már belehalt volna. Nem vicc.

Nem szeretnék túl sokat lelőni a könyvből, de a fülszöveg nem árulja el kifejezetten, hogy miről is olvashatunk. Anélkül, hogy elárulnám a cselekmény részleteit, el kell mondanom, hogy ez a könyv nem szól másról, mint két ember se veled – se nélküled kapcsolatáról, ahogy vég nélkül keresik a kifogásokat, hogy tulajdonképpen miért is nem lehetnek ők együtt. Arra a kérdésre, hogy ennek mi a tényleges oka, valószínűleg a világon senki, de senki nem tudja a választ, talán még az író sem. Csak mert.

Az írói stílus eszméletlen jó, sodor magával, minden egyes fejezet a következőre mutat, Jamie is ízig-vérig álompasi, lehetetlen letenni a könyvet. Az újabb izgalomadag kortyonként tör előre, de ahelyett, hogy hozzászoknánk, és egyre többet követelnénk, túlcsordul a pohár. Úgy körülbelül a könyv feléig még lehet is élvezni a gyönyörűen megformált mondatokat, a kifejező hasonlatokat, a két főszereplő évődését, játszmáit, szívfájdalmait és eufórikus pillanatait. Kínoz, de olyan mértékben, hogy izgalmunkban lerágjuk a körmünket, és elfelejtjük, hogy betűkkel nem lehet jóllakni, úgyhogy valamit enni is kéne. Egy ponton viszont elkezd kimerülni a történet, B. és Jamie harcának látszólag sosincs vége, hol minden rendben lévőnek látszik, hol a gödör fenekén vannak, és közben az a bizonyos henteskés csak szeletel, és ezt már nem lehet élvezni. Majdnem dupla mennyiségben túlírt ez a könyv, a keserédes, szívfájdítóan szép románc helyét átveszi valami szappanopera, hogy még Marichuy és Juan Miguel kérődzése is gyerekjáték ehhez képest. off És mi a legdurvább az egészben? Hogy még itt sem lehet letenni a könyvet, nem lehet elszakítani a tekintetet a lapokról, olvasni kell, mert éget a vágy, hogy megtudjuk, mi lesz ebből az egész túlhajszolt, feleslegesen dráma-a-négyzeten történetből. Aztán meg azért, hogy végre legyen vége az egésznek, már mindegy mi, csak maradjon abba ez a végtelen, önmagát ismétlő kínzás.

„Folyamatosan bántjuk egymást, bántjuk azokat, akik szeretnek bennünket, és magunkat is!” E könyvből kiemelt idézet egy az egyben elmond mindent B. és Jamie kapcsolatáról, ez az egy mondat életük pontos kifejeződése. Merthogy tényleg, nemcsak maguknak okoznak mérhetetlen szenvedést a felesleges drámával, hanem mindenkinek, aki két másodpercig is rájuk tekint.

Aki élvezi a végeérhetetlen fürdőzést a szenvedély fájdalmas tengerében, a mélyrepülés és felszárnyalás váltakozásának halmozódását, valamint van egy felesleges szíve, amit áldozatként bemutathat valami istennek, és a tetejébe még kötélidegekkel is büszkélkedik – az olvassa el ezt a Whiskey-nek szánt szerelmes kötetet, mert nem fog csalódni. Aki viszont könnyű, édes romantikára vágyik, ami kevésbé nyakatekert, egyszerű de nagyszerű, ki ne merje nyitni, ha jót akar magának. off

link

Nixii P>!
Kandi Steiner: Szeretlek, Whiskey!

Őszintén? Nem akartam szeretni. Ahogy haladtam előre a történetben és egyre jobban belemélyedtem B. és Jamie mérgező kapcsolatába, rájöttem, hogy nekem ez nem kell. Nem akarom. De folytattam. Képtelen voltam letenni. A történések, kettejük évődése felszakított bennem valami olyat, amit nem kellett volna. És emiatt még tovább olvastam. Mert mazochista vagyok. Úgy kellett ez a könyv, mint egy falat kenyér, mint egy korty víz a sivatagban. Tudni akartam mit tesznek egymással, hogyan teszik tönkre a másikat. Az első sorból néztem végig az elsuhanó 12 évet. Oly felesleges volt a rengeteg dráma és plusz kör, de mégis…ha belegondolunk…
Az a sok elszalasztott, heves pillanat. Az apró érintések. Egy elkapott mosoly. Egy bennfentes titok. Egy biccentés. Egy és ezer rossz időzített pillanat. Mi van ha valakiknek tényleg ennyiből áll az élet? Ha valakik számára tényleg ilyen fájdalmas, túlcsorduló és heves a szerelem? Amikor megtalálod életed szerelmét, majd rájössz, hogy talán egy másik életben lehetsz csak az övé. Talán sokkal többet látok ebbe a könyvbe, mint kellene, de megértettem B.-t, megértettem Jamie-t. Egymásnak voltak teremtve és mégsem. Hosszú, megviselő utazás volt ez a könyv, az élet minden szakaszát megtapasztalhattuk B. szemein keresztül, sokszor bután reagált és igazán megkönnyíthette volna a helyzetet, de ettől volt csak igazán realisztikus a történet. Az emberek hibáznak, valójában minden gondunknak mi vagyunk az okozói. B. és Jamie a tökéletes példák erre. off Az utolsó fejezet, illetve az epilógus elég meredekre sikeredett, többször el kellett olvasnom, mire rájöttem. Majdnem elájultam, amikor arra gondoltam, amire valószínűleg mindenki gondol…(még jó, hogy lapoztam egyet!)

A könyv tanulsága, hogy merj szeretni, ne bízz az időben, mert valójában nincs időnk. Légy a szeretteiddel, élj bátran, állj ki a döntéseid mellett, mert csak ez az egy élet jutott nekünk. Ha szereted, mondd neki! Légy mellette, ne várj éveket, ne utasítsd vissza! B. legnagyobb hibája talán az volt, hogy azt gondolta, csak akkor találhatja meg igazán önmagát, ha egyedül van. Butaság! Sosincs késő meglelni önmagunkat, sőt talán könnyebb, ha mellettünk van az a személy, aki mindenkinél jobban szeret…

L_B_Mariann>!
Kandi Steiner: Szeretlek, Whiskey!

Őszintén megmondom, hogy nem tudom hol kezdjem…vagy, hogy mit írjak. Ez a könyv maga az érzelmi hullámvasút, pedig már felültél, mert olvasod. Közben imádod, mert gyönyörű a kilátás, izgalmas, mert felfelé haladsz, de jön a lejtő és elkezdi szorítani a gyomrod a félelem
B-vel és Jamie-vel egyszerre gyűlöltem és szerettem. Sokszor haragudtam mindkettőjükre, de főleg B-re. Egyszerűen nem fért a fejembe, hogy lehet ilyen hajthatatlan és vak. Sokszor felpofoztam volna, vagy kiosztottam volna alaposan, hogy mégis mi a p*csáért műveled ezt, nem csak magaddal, hanem Jamie-vel is?!
A sok whiskeys hasonlattól a végére elegem lett. Amennyi pia elfogyott ebben a könyvben, szerintem három könyvbe elég lett volna. És cseppet sem túlzok.
Olvasatta magát a könyv ez biztos, mégsem vagyok vele elégedett, mert a vége felé a tetteiken már csak forgattam a szemem. İdegesítő volt….
Az erotikus jelenetek felett nem szabad elsiklani, mert bizony nagyon jól megvannak írva! Tény, hogy ők ketten egymásnak lettek teremtve, csak nehezen találtak el egymáshoz.

Csala_Vivi>!

– […] Azért olvasok románcokat, mert klassz dolog beleszeretni valakibe! És a romantikus regényekkel újra és újra megtehetem. Különböző típusú szeretőkké válhatok, érezhetem a szerelem kudarcait és dicsőségeit. A szerelem a legerősebb és a legigazibb érzelem, amit érezhetünk, és szerintem varázslatos, hogy a könyveken keresztül megtapasztalhatjuk minden idők legnagyobb szerelmeit!

udora>!

– […] Több bátorság van abban, hogy bevalljuk, szeretünk valakit, mintha elengedjük azért, mert az kevésbé fáj!

pufivipi>!

– Van, hogy jobban félünk a jó dolgoktól az életben, mint a
rosszaktól. Úgy érezzük, hogy nem érdemeljük meg őket, vagy
hogy nem is igaziak, hogy gyorsan és könnyedén eltűnnek majd,
mi pedig ott maradunk a romok között.

inmydreams>!

– ..Mert az élet erről szól. Arról, hogy kievezel, és addig küzdesz a hullámokkal, amíg meg nem találod azt, amelyiken hazalovagolhatsz!

Nickie>!

“Azért olvasok románcokat, mert klassz dolog beleszeretni valakibe! És a romantikus regényekkel újra és újra megtehetem. Különböző típusú szeretőkké válhatok, érezhetem a szerelem kudarcait és dicsőségeit. A szerelem a legerősebb és a legigazibb érzelem, amit érezhetünk, és szerintem varázslatos, hogy a könyveken keresztül megtapasztalhatjuk minden idők legnagyobb szerelmét.”

Hddorka>!

Kiderült, hogy én víz vagyok, ő meg whiskey, és nem volt szabad felhígítanom. Most már nem, hogy tudom, szeret annyira, hogy hagyná. Meg kellett erősödnöm, hogy amikor legközelebb elolvadok vele, már jég lehessek.

L_B_Mariann>!

inmydreams>!

Azt hiszem, az élet néha arról is szól, hogy magunkhoz öleljük, ami fáj, mert a fájdalom az egyik legerőteljesebb érzelmünk. A fájdalom emlékeztet rá, hogy élünk, és én mindig értékelni fogom ezt a csípős emlékeztetőt.

noni55 P>!

Hagytam, hogy napok, hetek és hónapok teljenek el úgy, hogy közben elmegy mellettem ez a hihetetlen, lélekrengető szerelem, mert azt hittem, tudom, hogyan rajzoljam meg az életem útját.
Kiderült, hogy tévedtem.
Kiderült, hogy egy üveg ritka, istenire érlelt whiskey-t tartottam a markomban, de hagytam, hogy csúszós ujjaim között a földre zuhanjon.
És nem én voltam az, aki felszedhette a darabokat.

Kapcsolódó szócikkek: Brecks 'B.' Kennedy