A ​Rezeda család kalandjai a Balaton-felvidéken (A Rezeda család kalandjai 1.) 6 csillagozás

Kampós Csaba – S. Németh József: A Rezeda család kalandjai a Balaton-felvidéken

-Zombi ​vagyok, elkaplak és megeszlek!- Engem ugyan nem! – suttogta elszántan Julcsi, és felmászott a kőfal tetejére.Hosszú percek teltek el, mire Vili rájött, hogy kishúga túljárt az eszén, és sikeresen elbújt előle:-Julcsi, gyere elő, te nyertél!- kiabálta.Erre a magas fal tetején kuksoló Julcsi örömittasan ujjongani kezdett:-Én nyertem, én nyertem!Vili a hang irányába nézett,és szemei tágra meredtek. Azon nyomban kiabálni kezdett:- Anci, Apci! Gyertek ide gyorsan!A szülők villámgyorsan felpattantak az aggodalmas hang hallatán, és odarohantak. Anci a szája elé kapta a kezét, hogy fel ne sikoltson.-Hogy kerülsz te oda? -kérdezte.-Felmásztam -felelte Julcsi egyre kevesebb magabiztossággal, mert ekkor jött rá, hogy mennyire magasan is van. Az emberek aprónak tűntek, és messzire ellátott a tájon, neki pedig csak egy egészen szűk helye volt, amin ülni tudott.

A Rezeda család számtalan kalandba keveredik, miközben lakókautójukkal járják hazánk egyik legszebb táját, a… (tovább)

150 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150057088 · Illusztrálta: Hajdú Zsófi

Kiss_Julianna>!
Kampós Csaba – S. Németh József: A Rezeda család kalandjai a Balaton-felvidéken

Nagy érdeklődéssel vettem a kezembe, és kezdtem neki az olvasásnak. A Balatonfelvidéken nyaraló Rezeda családdal én is végigjártam a környék nevezetességeit. Az olvasással újra visszatértem a helyszínekre, amit van szerencsém ismerni, már jártam ott. Szimpatikus volt szàmomra a családfő, Artúr mindenre kiterjedő, részletes ismertetője az útikönyvből, amit az apukájától kapott.
A vásári forgatagban elveszik ez a bizonyos könyv, ezálltal kezdetét veszi egy izgalmas nyomozás. Így már egyértelmű a kalandok folytatása, amit kíváncsian várok.

Szirén54>!
Kampós Csaba – S. Németh József: A Rezeda család kalandjai a Balaton-felvidéken

Az unokàimnak vettem meg a könyvet, hogy felolvassak nekik néhány részt, aztàn annyira magával ragadott a történet, hogy nem bìrtam letenni.

Krisztinadop>!
Kampós Csaba – S. Németh József: A Rezeda család kalandjai a Balaton-felvidéken

Gyerekeimnek felolvastam, és nemcsak, hogy imádták ezeket a történeteket, majdnem mindenhová el is kellett mennem velük, ami a könyvben szerepelt. Talán annyi csak az észrevétel, hogy a második résztől kezd igazán beindulni a nyomozós sztori, de a harmadik után már alig várjuk, hogy kiderüljön, mi lesz a vége. Nagyon tetszik a sorozat!

A Rezeda család kalandjai sorozat · Összehasonlítás