Bella ​Figura 41 csillagozás

Hogyan éljünk, szeressünk, együnk olasz módra
Kamin Mohammadi: Bella Figura

Kamin Mohammadi londoni újságíró elmenekül a taposómalomból, és Firenzében tölt egy évet. A bella figura koncepcióját követve, miszerint az élet minden aspektusában meg kell találni a szépséget, végigkalauzol minket a város sikátorain, helyi éttermein, piacain, megosztja velünk a barátaitól tanult ínycsiklandó ételek receptjeit, és beszámol viszontagságos szerelmi kalandjairól is.

280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633048245 · Fordította: Kövesdi Miklós Gábor
350 oldal · ISBN: 9789633048627 · Fordította: Kövesdi Miklós Gábor

Olaszország · Firenze

Kovaxka P>!

Kamin Mohammadi: Bella Figura Hogyan éljünk, szeressünk, együnk olasz módra

Ráhangolódásnak az olaszországi utazásra tökéletes volt. Könnyed, élvezetes a stílusa, szórakoztatóak a kalandok, az élethelyzetek, a szereplők. Irigylésre méltó, ahogy beilleszkedett a szerző a firenzei közösségbe, de nem irigykedni kell, hanem bizonyos dolgokat kipróbálni. Recepteket nem csak ételekre kaphatunk, hanem a túlélésre is. Sok dolog van, amin érdemes elgondolkodni ahhoz, hogy jobban érezzük magunkat a bőrünkben. (Garantálom, hogy az étrendre és a testmozgásra vonatkozó ajánlások működőképesek!) Persze, idealizált, de egy szippantásnyi dolce vita is jól jön az embernek.

stippistop P>!

Kamin Mohammadi: Bella Figura Hogyan éljünk, szeressünk, együnk olasz módra

Az életmód rész nagyon tetszett, földhözragadt, értelmes és követhető; amit lehet, tényleg érdemes megvalósítani belőle, a lehetőségeinkhez mérten. Eléggé hangsúlyozottan (és érthető módon) jelen van ugyanis a helyileg kapható zöldségek, alapanyagok szerepe. Szóval egy Londonban élő olvasója a könyvnek nem tudom, mit tud azzal kezdeni, hogy szazadszorra is leírják, az angol konyha pocsék és az ottani zöldségek ízetlenek.
Ettől függetlenül nekem tetszik a szemlélet, hogy a minőségre figyeljen az ember és ne a kalóriákra (vagy szénhidrátokra- aki megteheti).
A szerelmi rész egyszer olvasós, de a helyi sajátosságok és az emberek leírása elég szórakoztató.
Összességében nem bántam meg, hogy elolvastam: a könyvnek köszönhetően például ráleltem egy minőségi olívaolajat forgalmazó cégre (érdekes módon, a hipermarketekben kapható márkás olívaolaj nem minőségi és drágább is!) és igyekszem több olívaolajat fogyasztani, ha eszembe jut. spoiler És ha eszembe jut, tényleg érzem a pozitív hatását (elég száraz a bőröm, de ez tényleg segít). Még a zöldségfogyasztásra kéne figyelnem és a tartásomra. Ecco! :)

adrika0924>!

Ma che sorpresa!

@szabadosági pár évvel ezelőtt útjára indított egy rovatot „Életem könyve” címmel, amiben közismert emberek mesélnek arról, hogy melyik a legmeghatározóbb olvasmányélményük. Ezeket olvasva/hallgatva mindig csalódásként éltem meg, hogy én nem tudok felmutatni egy kötetet sem, ami istenigazából nekem szólna. Aztán rátaláltam Alessandro Baricco: Novecentojára, a szó legszorosabb értelmében vett szépirodalomra. A Bella Figurával pedig új értelmet nyert számomra az „életem könyve” kifejezés, mert ez amellett, hogy igazán nekem, legfőképpen rólam (is) szól. Éppen ezért külön boldoggá tesz, hogy én írhatom meg az első értékelést.

Tartottam tőle, hogy tucatolvasmány lesz, de Kamin Mohammadi személyében lelki társra leltem. Azt az utat mutatja be, amin 2014-ben én is végigmentem: az addigi életemet hátrahagyva belevetettem magam a dolce vitába. Én Rómában tapasztaltam meg mindazt, amit ő Firenzében átélt, így számomra tükör is egyben ez az írás: kívülről látom az 5 évvel ezelőtti önmagamat. Olyan jó volt újra átélni a kezdeti botladozásokat, a barátságok születését, a szenvedélyes amore kibontakozását! Nekem is volt Antonióm, aki művészi szintre emelte a zöldségárusítást, és én is menthetetlenül beleszerettem a városba, ahol éltem.

Csodálatos, ahogy a lapokon keresztül a pezsgő Firenze utcáira és a lankás, helyenként vadregényes Toszkána tájaira varázsol bennünket a szerző, aki az év 12 hónapja szerint 12 fejezetre osztotta a történetet – ezért külön piros pont jár neki vagy a szerkesztőjének. Bár nem vagyok nagy gasztroguru, nekem elég volt csupán olvasni a porcinis ételekről, máris összefutott a nyál a számban, és bármit megadtam volna egy tányér tagliatelle ai funghiért.

Leginkább viszont a „tanítások” tetszettek: az olasz kultúra és életérzés azon alappillérei, amivel itáliai barátaink már születésükkor fel vannak vértezve, és ezek az „apró csodák” mindig hiányozni fognak az életemből: a hamisítatlan stílusérzék, amivel 1000 egyformának tűnő fehér blúz közül is kiválasztják azt, ami tényleg tökéletes. Vagy az ízharmónia megteremtése, amit a paradicsommal, a friss bazsalikommal és mozzarellával a tányérra varázsolnak. Ezekre tényleg születni kell…

Nekem pedig marad ez a 280 oldal, amit fellapozhatok, ha egy kis olasz életérzésre vágyok, ami gyakran megtörténik, úgyhogy be is kell szereznem még egy példányt, mielőtt az első lapjaira esik majd szét a sok forgatástól…

Baráth_Zsuzsanna P>!

Kamin Mohammadi: Bella Figura Hogyan éljünk, szeressünk, együnk olasz módra

Ez a kedves konyv pont annyi dolce vitat tartalmaz, amennyi megszepit egy szurke hetkoznapot:-)

Freni_07>!

Kamin Mohammadi: Bella Figura Hogyan éljünk, szeressünk, együnk olasz módra

Kamin a kiégett londoni újságírónő, aki hogy rendbe hozza az életét és persze saját magával is rendbe jöjjön, a gyönyörű toszkán vidékre utazik, azon belül is Firenzébe. Fokozatosan járja át a bella figura életérzése, és tér vissza belé a nőiesség. Az írónő iráni születésű, de ízig-vérig londoni üzletasszony, az olasz levegővel, emberekkel, ételekkel és szerelmekkel érdekes elegyet alkotva formálódik a jelleme, a felfogása, még a testtartása is. Piacra jár, megtanul főzni, persze tradicionális toszkán ételeket. Mely receptek a fejezetek végén meg is jelennek. Külön tetszett az hogy a fejezetek mindegyikéhez egy egy hónap tartozik. És ezekhez a hónapokhoz tematikusan érzések, termések, illatok, pillanatok, és egy olasz szó és szólás tartozik amolyan mottóként. Nagyon megfogtak.
Szerettem olvasni.

Lilko01>!

Kamin Mohammadi: Bella Figura Hogyan éljünk, szeressünk, együnk olasz módra

Nem véletlenül lett az egyik kedvencem ez a könyv <3 Utánozhatatlan olasz hangulatot kapunk, humorral és izgalommal fűszerezve. Az írónő teljes őszinteséggel meséli el az életét Olaszországban.

Cassiopeia85 >!

Kamin Mohammadi: Bella Figura Hogyan éljünk, szeressünk, együnk olasz módra

Kamint elhagyta a szerelme, elvesztette az állását,így nem gondolkozott sokáig amikor egy barátnője felajánlotta neki firenzei lakását. Eredetileg 1-2 hónapra ment,hogy összeszedje magát,ebből lett aztán több,mint 10 év ( illetve azóta kétlaki élet ). Az első évről szól ez a könyv. A fejezetek címei a hónapok,mindegyiknek van kiemelt virága,zöldsége,olasz szava,stb. Azt olvashatjuk,hogyan gyógyította meg Firenze szépsége az összetört szívét, hogyan szerzett helyi barátokat, hogyan illeszkedett be, milyen olasz viselkedésmintákat vett fel,hogyan talált újra magára, hogyan alakult a szerelmi élete. Könnyed, szórakoztató, bár igazából semmi újat nem mondott. ( Az olívaolajat azért kipróbálom. )

cap>!

Kamin Mohammadi: Bella Figura Hogyan éljünk, szeressünk, együnk olasz módra

Most azonnal szeretnék elmenni Firenzébe. És ott élni egy évet. És végigkóstolni minden finomságot. És végigjárni a csodálatos, reneszánsz épületeket, megnézni az összes festményt és szobrot. És meglátogatni a környező településeket és a hegyeket.
Sokkal jobban tetszett volna, ha végig a kultúrát mutatja be, a „hogyan fogjunk magunknak olasz pasit”-rész, főleg az spoiler nagyon kizökkentett.
Kicsit nekem tündérmese jellege volt. Mármint hát persze, hogy van az írónőnek / hősnőnek egy „tündér keresztanyja”, aki egy teljes évre odaadja neki a firenzei házát, mert olyan stresszes vagy mostanában. off
És igen, a szerelmi szál. Annak ellenére, hogy nem érződött rajta ordítóan a herceg fehér lovon effektus, valamilyen szinten mégis annak éreztem. Mert hát a fazon rendes, pénze van bőven (meg még bővebben kutyái, de ez nem mindenkinek hátrány), van egy aranyos kamasz (oximoron!) gyereke…
Viszont – és ez korona idején különösen fontos – rávilágít a könyv a társas kapcsolatok, barátságok fontosságára. És arra, hogy merjünk kipróbálni (új) dolgokat.
Tetszett az is, hogy itt a diétázásnak a negatív oldalát látjuk, ez nagyon illik a saját le a diéta-kultúrával szemléletmódomba. Kiegyensúlyozott étkezés és mozgás a kulcsa az egésznek, nem az önsanyargatás.

mmm>!

Kamin Mohammadi: Bella Figura Hogyan éljünk, szeressünk, együnk olasz módra

Nagyon tetszett a könyv. Könnyen olvasható, vicces. Szerintem nagyon sok hasznos tanulságot tartalmaz főleg nekünk magyaroknak, akik hajlamosak vagyunk a sajtban is a lyukat látni… Pont az ellenkezőjét csináljuk mint az olaszok. Érdemes mindenkinek elolvasni, és elgondolkozni, hogy nem egyszerűbb-e az élet, úgy hogy mosolygunk, örülünk annak, hogy finomakat eszünk, és jól érezzük magunkat a bőrünkben.

Barbella>!

Kamin Mohammadi: Bella Figura Hogyan éljünk, szeressünk, együnk olasz módra

Nekem ez igazi kényeztető olvasmány volt, ami csak úgy ontotta a Dolce Vita életérzést nyári könnyedséggel, de egyáltalán nem felszínesen. Egyszerűen csak jó volt olvasni, és együtt regenerálódni Kaminnal. Inspirált, hogy főzzek, egyek, élvezzem a szépséget. Bár a pasizós részeknél lankadt a lelkesedésem, de memoárságából kifolyólag legalább életszerűek voltak ezek a részek is. Ami azt illeti az írónő végállomása sem egészen azt az érzést hozta amire számítottam, de a tanulság amit megfogalmaz a végén maradéktalanul harmonikussá teszi az egészet. Hálás vagyok annak a kis véletlennek, ami a látókörömbe sodorta ezt a könyvet.

280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633048245 · Fordította: Kövesdi Miklós Gábor

adrika0924>!

Tudod, nekünk, olaszoknak, fontos a szépség, imádjuk. A bella figura arról szól, hogy olyan szép legyél, amilyen szép csak lenni tudsz, minden pillanatodban, minden értelemben.

Kapcsolódó szócikkek: szépség
SMóni>!

A szekrényünket méregtelenítsük magunk helyett,távolítsunk el mindent,ami nem hasonlít annak valódi alapnyagára ,amiben mesterséges adalékanyagok vannak,aminek még a csomagolása is mikrózható,és az eltarthatósága hosszabb ,mint a saját várható élettartamunk.

Barbella>!

Be kellett ismernem a szomorú valóságot: Olaszországban, a divat hazájában, a vásárlási mániám végelgyengülésben kimúlt.
     Alighanem a konzumizmus legnagyobb ellensége a megelégedettség, amire én történetesen itt, Firenzében találtam rá. Épp én, aki annyi éven át szítottam az elégedetlenséget a nőkben az általam szerkesztett csillogó magazinok révén, annyi vágyakozást ültettem el bennük a nevetségesen túlárazott dizájner termékek iránt, manipuláltam őket, hogy folyamatosan vásároljanak, és pörögjön a divatipar – most beleszerettem a divat nemezisébe. Miután elégedett voltam azzal amim van, nem kívántam reszt venni a versenyben, sem a megfelelő márkákat hordva elfoglalni a helyem a divatstátusz mindere kiterjedő hierarchiájában.

106. - 107. oldal / Április

Kamin Mohammadi: Bella Figura Hogyan éljünk, szeressünk, együnk olasz módra

Kapcsolódó szócikkek: divat · elégedetlenség · elégedettség · Firenze · Olaszország
Kiskosar>!

…engem sosem nevezett amorénak. Még a szenvedély hevében sem. Érettségem jeleként kezeltem, hogy csak kicsit éreztem csalódottnak magam.

Panka23>!

-Arra gondoltam… emlékeznem kell a rendszámára, hogy ha elhagy, megismerjem a kocsiját…

Kamin Mohammadi: Bella Figura Hogyan éljünk, szeressünk, együnk olasz módra

Ringó léptekkel, emelt fővel sétál az utcán.